Diplomasi savaşları başlıyor…

Bu aydan başlayarak, önemli bir konu ortaya çıkıyor; cesur Mars’ın nazik Venüs burcundaki yolculuğu…

Kısacası diplomasi savaşı; sonunda ilişki sorunları, öfke patlaması…

Girişim gücünü, cesareti anlatan Mars her zaman yol almak, ilerlemek, gücünü ortaya koymak ister. Onu enerjik, yaratıcı küçük bir oğlan çocuğu gibi düşünün. Arkadaşlarıyla oynaması enerjsini sağlıklı atmasına sebep olur. O da halinden mutlu kimseyi üzmez.

venus1Gezegenin enerjisini rahat attığı burçlarda olması özel önem taşır. Astroloji eğitimlerinde buna, asalet denir. Mars’ın rahat ettiği, yani asalet kazandığını burçlar, Koç, Akrep ve Oğlak’tır. Bu burçların tam karşısında olduğunda zorlanır. Yani Terazi, Boğa ve Yengeç burçlarında…

Yani arkadaşlarıyla oynayan o çocuk, bu kez bir güzel bir davettedir. Ama canı sıkılır, enerjisini atamaz ve ortalığı dağıtır. Terazi burcu kibarlığı, nezaketi, hoşluğuyla öne çıkan bir burçtur. Hareketli Mars bu burçta hiç de rahat etmez.

İlk başta güzel ortama ayak uydurmaya çalışsa da sonunda enerji patlaması yaşaması olasıdır. Kişisel olarak, gücünüzü, kararlılığınızı ortaya koyduğunuz konularda zorlanabilirsiniz. Enerjinizi harcamanız güçleşip, öfkeniz artabilir. Güzel başlayan, iyilik olsun diye yapılan işlerde ciddi sorunlar çıkabilir.

6 Aralık’ta başlayan bu süreç 26 Temmuz’a kadar sürecek. Sıradışı bir şekilde uzun geçen bu süreçte, 1 Mart, 20 Mayıs arasında, Mars’ın geri harekette olması daha da zor durumları anlatıyor. Bu aydan başlayarak, Ağustos’a kadar enerjinizi kontrol etmelisiniz.

Bunun yolu, onu zarar vermeyecek alanlarda harcamaktır. Sakin dururum, hareket etmem, sabırla aşarım, diye düşünürseniz yanılırsınız. Oysa enerjinizi yumuşak bir şekilde atmanın yollarını bulursanız rahatlarsınız. Mesela yürüyüş yapmak en iyisi olur. Ama dikkat, spora fazla yönelirseniz sakatlanma ihtimaliniz olabilir. Kendinizi yormamalısınız. Uzman doktorlar eşliğinde yapılan Nefes çalışmaları çok iyi gelir. Doktor olmayan kişilerden sakınmalısınız.

Zorunlu haller dışında estetik operasyonları hiç önermem. Ameliyat olmanız gerekirse, ödem, kanama, iltihap gibi konulardan sakınmak için, sonrasında çok iyi dinlenmelisiniz. Özellikle Mars yönetiminde bir burçta doğduysanız, haritanızda etkisi fazlaysa daha dikkatli olmalısınız. Koç’lar, Akrep’ler, Oğlak’lar, yükselenleri bu burçtan olanlar ya da haritasında Ay burcu, yükselen burç yönetici Mars etkisinde olanlar kontrollü olmalılar.

venus2

Enerjiyi sağlıklı akıtmanın yollarını bulmazlarsa, başta sağlık olmak üzere, ilişki, para gibi konularda zorlanabilirler.

Bu süreç ülkemiz açısında da oldukça kritik bir dönemeci ifade ediyor. Millet olarak da tepkilerimizi kontrol etmeliyiz. Topraklarımıza, iç güvenliğimize, ordumuza, gençlerimize yönelik konularda daha hassas davranmalıyız. Enerjimizi boşa harcamamak için sabırlı olmalıyız.

Ancak böyle krizleri fırsata çevirmenin mutluluğunu yaşayabiliriz.

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Ayın ilk kısmında, hayatınıza renk katan konular, değişimler gündeme gelebilir. Uzak yerler ya da seyahatlerden zevk alabilirsiniz. Bakış açınızı değiştirip daha iyimser olabilirsiniz. Uluslararası konularda, akademik alanda, hukusal olaylarda ilermeme kaydedebilirsiniz. Ayın sonuna doğru yapmanız gereken pek çok işiniz olacak. Artan sorumluluklar karşısında planlı hareket etmelisiniz. İş hayatında amaçlarınızı yeniden belirlemek ve kariyer konusundaki ani gelişmeleri sağduyu ile karşılamalısınız.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Ay başından itibaren maddi konulara dikkat etmeniz gerekecek. Borç, alacak, kredi, prim, vergi gibi konulara yönelebilirsiniz. Özellikle bir şeyler satın almak istiyorsanız bütçenizi dengelemelisiniz. Eşinizin, partnerinizin ödeme yükünü de gözden geçirmeniz yerinde olur. Ayın sonuna doğru farklı konulara ilginiz artıyor olacak. Kültürel ve eğitsel alanda geniş düşünmeniz gerekecek. Yabancılarla kuracağınız yeni bağlantılar gündeme gelebilir.Düşüncelerinize zenginlik katacak kişilerle bir araya gelmeniz söz konusu olabilir. Hukuksal konularda ise daha duyarlı olmalsınız.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Ayın ilk günlerden itibaren ikili ilişkilerinizin gündem geleceği bu süreçte dikkatinizi karşı tarafa vermelisiniz. Evlilik, ortalık gibi konular ayrı bir önem kazanacak. Eşinizi desteklemeli, ilişkilerinizi geliştirmelisiniz. Tek başınıza ilerlemekten kaçınmalısınız. Ayının sona doğru ortaklaşa konular ve maddi meselelerin önemi artacak. Sigorta, nafaka, miras gibi başkalarından gelen kaynaklarda hareketlilik olabilir. Ayrıca eşinizin duygusal yöndeki beklentilerine karşı duyarlı olabilmelisiniz.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Çalışma koşullarınızı düzenlemek için ayın sonuna kadar vaktiniz olacak. Ofiste değişiklikler gündeme gelebilir. Size yardım eden kişileri düşünmeli, detayları ihmal etmemelisiniz. Kişisel olarak sağlığınıza, hijyeninize, diyetinize dikkat etmelisiniz. Ayın sonuna ikili ilişkilerinize daha fazla özen göstermelisiniz. Eşinizle, ortağınızla ilgilenmeniz gereken olaylar gündeme gelebilir. Yapıcı davranmanın, empati kurmanın yararını göreceksiniz.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Ayın ilk günlerinden itibaren yaratıcı konularda ilerme kaydedebilirsiniz. Sanatsal konulara yatkın olabilirsiniz. Yani sıra aşka en yakın olduğunuz bu ayı iyi değerlendirmelisiniz. Çocuklarınız varsa onlarla zaman geçirmeniz de yerinde olur. Ayın sonuna doğru gündelik hayatınıza, rutin işlere dikkat etmeniz gerekiyor. Sağlığınıza özen göstermeli, bağışıklık sisteminizi güçlendirmelisiniz. Gerekiyorsa ofis ortamınızı yeniden düzenlemelisiniz. Çok çalışmanıza rağmen hiçbir detayı atlamamalısınız. Evcil hayvan besliyorsanız, onunla da yakından ilgilenmeniz gerekerbilir.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

Aralık başında, ailevi konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yer değişilikliği yapmanız gündeme gelebilir. Evinizle ilgilenebilir, güvenliğini, konforunu da artırabilirsiniz. Ayrıca ebeveynlerinizle ilgilenmek, ailevi sorumluluklarınızı yerine getirmek iş ya da sosyal alanda rahatlamanızı sağlayacak. Ay sonundan itibaren daha rahatsınız. Aşk hayatında daha girişken olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu enerjiyi verimli kullanabilirler. Yaratıcı, sanatsal konularla uğraşmaktan, hobilerinize zaman ayırmaktan hoşlanabilirsiniz.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

Ayın ilk günlerinden itibaren yeni şeyler öğrenmek, öğretmek, paylaşmak için güzel şartlar oluşuyor. Pek çok bağlantı kurmanız, yakınlarınızla ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle kardeşleriniz, komşularınızla ilişkilerinizi sağlamlaştırmalısınız. Ayının sonuna doğru yavaşlayacaksınız. Evinize zaman ayırabilirsiniz. Yapacağınız düzenlemeler zorunlu sebeplerle olsa bile size iyi gelecektir. Sorumlulukları ihmal etmemelisiniz. Aile büyüklerinizle zaman göeçirmeye özen göstermelisiniz. Sorun yaşadığınız ilişkileriniz varsa bu sayede düzenleyebilirsiniz.

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

Ayın ilk kısmında maddi konulara özen göstermeniz yerinde olur. Özellikle kişisel harcamalarınızı düzenlemelisiniz. Detaylı bir şekilde yapacağınız bitçe size yardımcı olacaktır. Ticari faaliyette bulunmak istiyorsanız acele etmeden yol almalısınız. Hızla verdiğiniz kararlar zarar yol açabilir. Ayın sonuna doğru iletişim gücünüz artıyor. Düşüncelerinizi başkalarıyla paylaşabilir ve dikkat çekebilirsiniz. Alacağınız haberler sizi biraz hassas kılabilecek. Kardeş, komşu ve yakınlarınızla ilişkilerinizi artırabilirsiniz.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Senenin en güzel ve en kişisel günlerinden geçtiğinizi bilmelisiniz. Başta sağlığınızı, ilişkilerinizi ve kişisel isteklerinizi ön sıraya almalısınız. Kendinizi geliştireceğiniz fırsatları değerlendirmelisiniz. İkili ilişkiler, evlilik, ortaklık gibi konularda güzel gelişmeler olabilir. Ayın sonuna doğru maddi konular önem kazanacağa benzer. Elinizdeki parayı, kaynaklarınızı değerlendirmenin yollarını aramalısınız. Yatırımlardan daha kazançlı çıkmak için sabırlı davranmalısınız.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Ayın ilk yarısında kontrol edemediğiniz olaylar için sıkıntı duymamalısınız. Ofis hayatınızda, gündelik işlerinizde ters giden olaylar olması çok normal. Sabrınızın sınandığını düşünürek hareket etmeli, enerjinizi boşa harcamamalısınız. Kararlılığınız işe yarayacak. Ayın sonuna doğru rahatlamaya başlayacaksınız. Kendinizi daha rahat ortaya koyabilirsiniz. Sağlığınız için yapmanız gerekenleri bu ay içinde hızlandırmanız yararlı olacak, gücünüzü artıracaktır.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Ayın ilk yarısında sosyal çevreniz, arkadaşlık ilişkileriniz gündemde olabilir. Özellikle birlikte üretilen projelerde daha hızlı ilerleyebileceksiniz. Ekip olarak hareket edeceğiniz fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. Ancak ayın sonuna doğru zaman sizin için çok rahat geçmeyebilir. Kontrol edemeyeceğiniz olaylara karşı canınızı sıkmamalı, olayları akışına bırakmalısınız. Geçmiş, unutmuş olduğunuz konular tekrar gündeme gelebilir. Arkanızdan konuşulan her şeye kulak asmamalısınız. Egonuzu törpülemeniz gereken bu süreçte sabırlı olmalısınız.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Ayın ilk bölümünde özellikle kariyer alanında yeniliklere açık olmalı, fırsatları özenle değerlendirmelisiniz. Senenin en önemli dönemlerinden geçmektesiniz. İşinizi geliştirmeye, sosyal anlamda tanınmaya, hedeflerinizi ortaya koymaya çekinmemelisiniz. Ayın sonuna yaklaştıkça sosyalleşebilirsiniz. Arkadaşlarınız sayesinde yeni gruplara dahil olabilir, çeşitli meclislerde boy gösterebilirsiniz. Öğütler, nasihatler ışığında gelecek planlarınızı organize etmeli, planlamalısınız. Ekip çalışmalarınızı bu ayda yapmanız yararlı olacak.

Önceki İçerikYeni Yıl Mesajları!
Sonraki İçerikİki İnsan, İki Kısa Ömür Ve Cesurca Çekilmiş Ölümsüz Kareler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz