Veee sonbahar…

Kasım ayı astrolojik açıdan oldukça hareketli bir ay…

Ancak hem gökyüzüne ve hem de yeryüzüne karamsar bakmanın hiçbir anlamı yok…

astroloji1Olan olayları değiştirmeye çalışmak yerine, kendinizi değiştimeye çalışmanızı öneririm. Aslında en zoruda budur zaten… O zaman olayların altında yatan gerçekleri anlayabilirsiniz. Hayat size zorluk çektirmek için uğraşmaz. Sizin değişmeniz için yardımcı olur. Çünkü hiçbirşey aynı kalmaz. Sohbaharın dökülen yapraklarıyla bunu hatırlamak lazım…

Hayatınızda bir mevsim bitiyor, bir mevsim başlıyor olabilir. Olaylara bu gözle baktığınızda, gelecek mevsimin nasıl olacağını görebilirsiniz. Hatta şimdiden hazırlanabilirsiniz. Akrep burcunun etkili olduğu bugünlerde tutkudan, hırstan uzak durmalısınız. Gücünüzü kendini yenilemeye ayırırsanız, yenilmezliğe yol alabilirsiniz. Her zamanki gibi seçim sizin…

Kadersel olayların ve toplumsal konuların öne çıkacağı bir aya giriyoruz. Endişelerden uzak, sorumluluk alarak ilerlemek gerekiyor. Böylece başta zor gelen konuların aslında büyük açılımlara sebep olduğunu görebilirsiniz.

Ayın ilk günü, sıradışı olayların gezegeni Uranüs’le, dönüşüm gezegeni Pluto’nun sert karesi olayların toplumsal bazda olacağını haber veriyor. Bu jenerasyon gezegenlerinin hareketi hepimizi etkileyecek konuların baş göstereceğini ve ay içinde gelişeceğini işarete ediyor.

Ay başında yaşanacak Güneş Tutulması ülkemiz için önem taşıyor. Akrep burcunda gerçekleşecek Yeniay’a eşlik eden tutulma farklı konuların gündeme geleceğini haber veriyor. Akrepler dışında, diğer sabit burçlar olan, Aslan’lar, Boğa’lar ve Kova’lar bu tutulmadan en çok etkilecek burçlar.

Önemli zamanlarda geçmekte olduğumuzu bilmeli, ancak tereddüt etmemelisiniz. Yaşadığımız olayların büyümenin doğası gereği olduğunu kabul etmeliyiz. Gökyüzündeki gezegenlerin bizi etkilemediğini, sadece eşzamanlılığı gösterdiğini hatırlamalısınız. Bu eşzamanlılığı dikkate aldığınızda, yolunuzun aydınlandığını göreceksiniz.

Unutmayın, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmaz.

Esenliklerle…

astroloji2

 

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Ortaklaşa gelirlerinizi kontrol etmelisiniz. Vergi, sigorta, prim gibi ödemeleri ihmal etmemelisiniz. Eşinizin ödemelerini, kredi kartı ekstresini daha yakından takip etmelisiniz. Nafaka ödemesine dikkat etmelisiniz. Bu ay geçmişte kalan borçları da alacakları da gündeme getirebilirsiniz. Ayrıca zorunlu haller dışında tıbbi operasyonlardan uzak durmalısınız.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

İkili ilişkilerin öne çıkacağı bu ay, kadersel bağlantılar ortaya çıkabilir. Evli olanlar için eşleriyle daha fazla zaman geçirmeleri gerekir. Eşinizin yükünü sırtlanmanız, onun yaşadığı zorlukları daha fazla anlamanız iyi olur. Birlikte hareket etmekte zorlansanız da elinizden geleni yapmalısınız. İlişkinizin sınandığını fark etmelisiniz.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Çok çalışmanız, pek çok işi bir arada yapmanız gereken bir aya giriyorsunuz. Ofise gereken düzenlemeleri yapmalısınız. Size yardım eden kişilerle, astlarınızla ilişkilerinizi kontrol etmelisiniz. Hem onlara yardım etmeli, hem de iş yükünüzü bölüştürmelisiniz. Ofiste karşınıza çıkan önemli değişiklikler olabilir. Sakinliğinizi korumalısınız. Verimli, pratik olmaya özen göstermelisiniz.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Bu ay kendinize vakit ayırmalısınız. Hoşunuza giden işlere yönelmelisiniz. Hobilerinizle ilgilenebilir, yaptıklarınızı sergilemek için şartları zorlayabilirsiniz. Sanat, spor gibi alanlarda da daha tutkulu olacaksınız. Konu aşka gelince bu kadar hırslı olmamanızı tavsiye ederim. Kendinizi daha cesur hissedip, atacağınız adımlar karşılığını bulmayabilir. Aşk acısı çekmemek için endişeleri bir yana bırakmalısınız.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Ev içinde gelişecek olaylar ay boyu etkili olacaktır. Hatta sene içinde etkileri gelişmeye devam edecektir. Hızlı karar vermemeniz, olayları anlamaya çalışmanız yerinde olur. Hayatınızın önemli bir döneminden geçtiğinizi bilmeli, sakinliğinizi korumalı, sağlığınıza önem vermelisiniz.Çalışmıyorsanız günlük rutinlerinizi, evdeki düzeni, size yardım edenlerle bağlantınızı yeniden ayarlayabilirsiniz.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

Oldukça hızlı günler sizi bekliyor. Yakın yerlere yapacağınız ziyaretlerle pek çok şey öğrenebilirsiniz. Tabii ki gereksiz şeyler de duyabilir, dedikodulara maruz kalabilirsiniz. Özellikle kardeşler, kuzenler ve komşularla ilişkilerinizde önemli konular gündeme gelebilir. Hızlı karar vermemeli, anlamadan, dinlemeden adım atmamalısınız. Ticari faaliyetler içindeyseniz daha dikkatli adım atmanızı öneririm.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

Bu ay parasal konularda daha dikkatli olmalısınız. Kaynaklarınızı kontrol etmeli, harcamalarınızı gözden geçirmelisiniz. Zaten zorunlu sebeplerle bazı düzenlemeler yapmak gerekebilir. Önemli bir yatırım ya da satın alma yapmanız gerekiyorsa iki kez düşünmelisiniz. Gerekiyorsa ayın ikinci yarısında adım atmanız yerinde olur. Şartların oturmasını beklerken, paranızı korumalaısınız.

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

Bu ay sizin için doğuyor. Geçmişin getirdiğini tüm yüklerden kurtulmalısınız. Tuttuğunuz, bırakmak istemediğiniz ne varsa boş vermelisiniz. Aksi takdirde hayatın sizin için getirdiği iyilikleri, yenilikleri göremeyebilirsiniz. Kişisel konulara çok önem vermelisiniz. En başa sağlığınızı almalı, şartları bedeninizin gerçeklerine göre düzenlemelisiniz.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Bu ay daha sabırlı olmalısınız. Sizi zorlayan olaylar olursa geri çekilmelisiniz. Kontrol edemeyeceğiniz olaylar için korkmamalı, endişelenmemelisiniz. Siz sakinliğinizi korudukça aslında bir şey kaybetmediğinizi fark edeceksiniz. Enerjinizi kontrol etmek için dua, meditasyon gibi konulara yönelmeyi ihmal etmemelisiniz. Gelecek ayın sizin için doğacağını bilerek sabırla beklemelisiniz.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Sosyal konuların, arkadaşlıkların öne çıkacağı bir aydan geçmektesiniz. İçinde olduğunuz gruplarda enteresan gelişmeler olabilir. Beklemediğiniz sorumluluklar alabilirsiniz. Başkalarının ilişkilerine çözüm bulmanız gerekebilir. Sorumluluk almalısınız. Tek başına iseniz gelecek günleri organize etmeye, plan yapmaya, ajandanızı düzenlemeye zaman ayırmalısınız.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

İşinizle ilgili önemli değişikliklere açık bir aydan geçmektesiniz. Hatta bu ay başlayan olaylar sene içinde de etkili olmaya devam edeceğe benzer. Yöneticilerinizle ilgili değişiklikler olabilir. Düşünmediğiniz şartlar, işle ilgili yenilikler gündeme gelebilir. Çalışmayanlar içinse toplumsal statülerini ilgilendirecek olaylar olabilir. Evlilikle, annelikle ya da ailevi konularla ilgili gelişmeler dikkat çekecektir. Sorumluluk almalı, sorunları çözmeye odaklanmalsınız.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Yurtdışı, uluslararası konularda gelişmelere açık bir aydasınız. Ayrıca hukuksal konularda; ithalat, ihracat alanında; basın, yayın, medya konularında; turizmde ya da akademik eğitimde pek çok değişiklik olabilir. Sizin için zor olan konuları aşmak için sabırlı ve kararlı olmalısınız. Zorlukların üstesinden gelmek için sakinliğinizi korumalısınız.

Önceki İçerikPERYÖN Zirvesinin Mesajı “Cesur ve Kararlı Ol! Zincirlerini Kır!”
Sonraki İçerikAile Ne Öğretiyor, Çocuk Ne Öğreniyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz