Önemli Günlerdeyiz…

 

Ağustos ayı, yazın en net olaylarının ortaya çıktığı bir zaman olacağa benzer. Güneş, Aslan burcunda ilerlerken, otorite figürleri, yöneticiler, devlet büyükleri hakkında gelişmelere gündemde olacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminin bu aya ve hem de Dolunay’a denk gelmesi şaşırtıcı değil doğrusu…

astrologyBiraz geriye gidersek, 26 Temmuz’dan itibaren, cesur Mars’ın sevdiği Akrep burcuna girmesiyle, ülkemizde ve bölgemizde atmosfer ısındı. Artık Terazi burcunun diplomatik yanını bırakan Mars, istemesek de savaşçı özelliklerini sergilemekte… Ayın sonunda, zorlu Satürn’le birleşmesine dikkat etmek gerekiyor. Sınırları korumak ya da bazı sorumluluklar sebebiyle, daha agresif davranmak gerekebilir.

 

Ağustos’ta daha kararlı, sağlam adımlar atmak gerekecek. Aralık ayından beri sürüncemede kalan pek çok konu netleşecek. Gerekirse bazı zorluklara katlanmak gerekebilir. Kendinizi göstermek için hazırlıklı olmalısınız. Genişleten Jüpiter’in egosantrik Aslan burcunda olduğunu da unutmamalısınız. Abartıdan uzak durmalı, kibirden sakınmalısınız.

 

Her zamanki gibi, gökyüzündeki Yeniay’ın tarihini hatırlayalım. Şeker Bayramı’nda Yeniay doğmuş, takvimdeki aydan bağımsız, yeni bir süreç başlamıştı. Etkisi 25 Ağustos’a kadar sürecek. En yüksek etkiyi Dolunay sırasında yani 10 Ağustos’a yakın göreceğiz. Önemli olaylar ardarda gelişeceğe benzer.

 

Tabii ki kişisel haritalarınızın potansiyeline göre gezegenler her birinize farklı etki bırakacak. Bu ay en net etkiyi sabit burçlar, yani Aslan’lar, Kova’lar, Akrep’ler, Boğa’lar yaşayacak. Yükselen burcunuz bu burçlardansa daha fazla etkilenirsiniz. Doğum haritanızda yani horoskobunuzda bu burçta gezegenler varsa yine bariz etkiler alabilirsiniz.

 

Önemli olan etkiyi azaltmak değil, etkili kullanmak olmalı… Astroloji zamanı kullanma sanatı, siz de onun özgür sanatçısınız. Tuvali, renkleri değiştirmezsiniz, ama yaratıcılığınızı sonuna kadar kullanabilirsiniz. Yeter ki ezbere davranmayın, astroloji penceresinden bakıp zamanı fark edin…

astroloji1

 

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Herkese göre daha rahat bir aya giriyorsunuz. Kendinize zaman ayırabilir, keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Aşk hayatınız canlanacak, yaratıcılığınız üst seviyeye gelecek. Kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz. Agresif değil, eğlenceli bir ruh haline bürüneceksiniz. Çocuklarla ilgili konularda olumlu gelişmelere olabilir. Borç, alacak dengeniz için girişimde bulunmanız gerekebilir. Parasal konulara dikkat etmelisiniz. Ayın sonuna doğru çok çalışmanız gerekecek, fırsat varken iyi bir tatil yapın.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Ev içinde değişiklik yapmak, yeniliklere açık olmak size iyi gelecek. Yeni bir ev almak ya da mevcut evinizde önemli bir tadilata girişmek için uygun zamanda bulunuyorsunuz. Şans ayağınıza geleceğe benzer. Ailenize, ebeveynlerinize zaman ayırmalısınız. Yeter ki ilişkilerinize dikkat edin. Eşinize, partnerinize destek olmalı, onun üstüne değil, sorunların üstüne gitmelisiniz. Ay sonunda daha rahat olacaksınız. Keyfiniz yerine gelecek.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Oldukça hızlı bir aya girdiğinizi hissetmiş olmalısınız. Seyahatler başlamış olabilir. bir çok yere gidip gelmeniz, yeni şeyler öğrenmeniz, ilişkilerinizi artırmanız gerekecek. Kardeş, komşu, kuzen gibi yakınlarınızla ilgili konularda güzel gelişmeler olabilir. Ticari faaliyetlerde bulunuyorsanız yeni bir Pazar için kolları sıvamalısınız. Buna uygun olarak da ofis hayatınızı düzenlemeniz gerekebilir. Çekmeceleri boşaltmalı, dolapları, rafları düzenlemelisiniz. Sağlığınızı da ihmal etmemek koşuluyla…

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Yatırım yapmak için güzel bir aydan geçiyorsunuz. Yakın bir tarihte kazançınız, kaynaklarınız artmış olabilir. Aldığınız terfiyi, maaşı daha iyi değerlendirmenin bir yolunu bulmalısınız. Harcama yapmak yerine, yatırıma yönelmelisiniz. Spekülasyondan uzak durarak umduğunuzdan kazançlı çıkabilirsiniz. Bütçenizi düzenlemek, gelir giderinizi kontrol etmek için hızlı davranın. Haydan gelen, huya gitmesin. Ayın sonuna doğru kısa yolculuklar yapmanız gerekebilir. 

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

İyi ki doğmuşsunuz, bu ay sizin ayınız… Ne zamandır yapmak istediğiniz, kişisel konular varsa şimdi adım atmalısınız. Başta sağlığınız, dış görünümünüz olmak üzere gelişime açık bir süreçtesiniz. Saçlarınızı yenilemek, kıyafet dolabınızı düzenlemek için şanslısınız. Bu şans ilişkilerinize de yansıyacak. Yalnızsanız hayatınıza biri girmesi yakındır. Evli olanlar içinse mutlulu artırcı sebepler olabilir. Ay sonuna doğru maddi konulara da özen göstermeniz gerekebilir.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

Bu ay bitmesi gereken işlere, yapılması gereken sorumluluklara zaman ayırmalısınız. Çalışkan bir yapıda olduğunuz için bu sizi zorlamayacak. Olayların istediğiniz gibi gitmesi için sabırlı olmalısınız. Eğer işiniz yurtdışı ile bağlantılı ise o zaman daha rahatsınız. Ancak ay sonuna kadar enerjinizi kendinize saklamalısınız. Bu zamanı gerideki konulara ayırmalısınız. Arınmak, detoks yapmak, manevi konulara yönelmek için şanslısınız. Ay sonundan itibaren sahnede olacağınızı bilerek hazırlık yapmalısınız. 

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

İletişim canlısı olduğunuz için bu ay size iyi gelecek. Sosyal çevrenizi genişletmek, arkadaşlarınızı ziyarete etmek için şanslı olacaksınız. İçinde bulunduğunuz ekibin başarısı, sizin sayenizde artacak. Girdiğiniz grupların enerjisini yükseltirken size de bundan keyif alacaksınız. Gelecek günlere ilişkin plan yapmak için şanslısınız. Ayın sonuna kadar girşimlerinizi ertelemeden gündeme getirin. Sonrasında kısa bir dinleme zamanı gelmiş olacak.

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

Bu ay ön plandasınız. Özellikle iş hayatında yeni adımlar atmak için istekli olabilirsiniz. önemli kişilerle bir arada bulunabilir, yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Saygınlığınızı artıracak, alkış almayı başaracaksınız. Ancak kişisel olarak daha yumuşak davranmalısınız. Öfkeyle kalkan, zararla oturur. Kendinize, sağlığınıza daha dikkat etmelisiniz. Zorunlu haller dışında küçük operasyonlardan sakınmanız iyi olur. Ama doktorunuz şimdi diyorsa ona güvenmelisiniz. Kronikleşme ihtimali olan sorunları çözebilirsiniz.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Sizin iyi bildiğiniz yurtdışı, yabancılar ya da akademik konularda güzel gelişmeler olabilir. Yeni yerleri keşfetmek, yeni bağlantılar kurmak sayesinde şansınızı artıracaksınız. Kişisel gelişime zaman ayırabilir, gitmek istediğiniz bir kursa yazılabilirsiniz. Ne kadar yararlı bir karar verdiğinizi zaman içinde göreceksiniz. Ayın sonundan itibaren işinizle ilgili konular daha ön planda olacak. Girişimleriniz sayesinde daha önemli adımlar atabilirsiniz.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Bu ay biraz sabırlı olmalısınız. Bazı krizleri çözmeniz, başkalarına yardım etmeniz gerekebilir. Kişisel olarak da maddi konuları gözden geçirmelisiniz. Kredi, borç, alacak konusunda aslında şanslısınız. Ancak risk almadan hareket etmelisiniz. Yanı sıra partnerinizle ilişkinize de özen göstermelisiniz. Onun duygusal ihtiyaçlarına zaman ayırmanız gerekebilir. Ayın sonuna doğru daha rahat olacaksınız. Hukusal, akademik ya da yurtdışına yönelik adımlar atabilirsiniz. 

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

İkili iliikiler açısından oldukça şanslı bir aydan geçmektesiniz. Evlilik, ortaklık, birliktelik adına yeni adımlar atmanız olası… Kısmet karşı taraftan geleceğe benzer. Bir yandan da işinizle ilgili yoğunluk artabilir. Kariyeriniz adına almanız gereken sorumluluklar gündemi işgal edebilir. Sakinliğinizi koruyarak ilerlemelisiniz. Ayın sonuna doğru maddi konulara daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Bütçenizi dengelemeniz gerekebilir.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Yoğun bir aya girmektesiniz. Herkes yazın rehavetiyle tatil yaparken, siz çalışabilirsiniz. Detaylara dikkat etmeli, gereken düzenlemeleri yapmalısınız. Yanı sıra tamire, servise götürmeniz gereken eşyaları, aracınızı da ihmal etmemelisiniz. Kendi sağlığınızı da atlamamalısınız. Bazı rutin kontrolleri yaptırmak, checkup’tan geçmek için iyi bir zamandasınız. Taşıdığınız yükleri fark edip, azaltmalı, daha verimli olmak için kolları sıvamalısınız. Ayın sonuna doğru dikkatleri üstünüze topladığınızı göreceksiniz. Eşiniz, partnerinizle ilgili gelişmeler olabilir. 

Önceki İçerikTemmuz Şiirleri
Sonraki İçerikSavaşta Çocuk Olmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz