Bir İleri, İki Geri

Bu sene bir gezegen düzeliyor, başkaları geriliyor. Geçen ay sonu düzelen iletişim gezegeni Merkür ardından, bu ay başı cesur Mars’la ve ciddi Satürn geri harekete başlıyor, şanslı Jüpiter düzeliyor. Yaz aylarına kadar sürecek bu iniş, çıkış sanki önemli şeyler için beklememizi şartların olgunlaşmaya devam ettiğini anlatıyor.

Mart başında, cesur Mars’ın geri harekete başlaması, ayın en öne çıkan konularından biri… Mars hiç rahat etmediği Terazi burcunda olduğu için gerginliklerin artması çok olası. 20 Mayıs’a kadar öfke patlaması yaşamamak, gereksiz güç savaşlarına girmemek için oldukça kontrollü olmalı, ancak gereksiz korku duymamalısınız.

Close up shot of astrological clock in Piazza San Marco, Venice

Satürn’ün geri hareketine bakarsak 20 Temmuz’a kadar sürecek bu dönemde üstünüzdeki sorumlukların biraz olsun hafiflediğini görebilirsiniz. Ancak bu yanıltıcı olmasın. Siz düzgün harekete geçinceye kadar hazırlık yapmaya devam edin.

Yine Mart başında, 7 Kasım 2013’ten beri geri gitmekte olan şans gezegeni Jüpiter de düzgün harekete başlıyor. 26 Temmuz 2013’ten itibaren Yengeç burcundaydı. 16 Temmuz 2014’e kadar Yengeç burcunda kalacak, ardından Aslan burcuna geçecek. Yengeçler ve haritasında Yengeç burcu baskın olan kişiler için bu dönemi kaçırmasınlar. Özellikle Yengeç’ler karşılarında duran Güçlü Pluto’nun zor etkilerinden sıyrılmak için fırsat bulacaklar. Diğer öncü burçlar olan Koç’lar, Oğlak’lar, Terazi’ler de destek alabilirler.

Bu ayın başında, 1 Mart’ta takvimle birlikte Yeniay doğuyor. Normalde gökyüzündeki Ay’la, takvimdeki ay birbirinden farklı ilerler. Yeniay’lar başlangıçları anlatır. Yeniay hangi burçta doğmuşsa o burcun etkisi Ay kapanana kadar devam eder.

Bu ay, Balık burcunda Yeniay doğuyor. Balık’ın hassas, alıngan, duygusal taraflarını ay boyunca taşıyacağız. Her zaman belirtiğim gibi, yeni işlere Yeniay’ın güzel etkisiyle başlamak için, 1,2 gün daha bekleyip, Hilal’i görüp adım atmalısınız.

Kişisel haritanızda Balık burcu hangi evdeyse, o evin özellikleri baskınlaşır. Ama en çok Balık’lar, Başak’lar, İkizler ve Yay’lar için hareketli bir ay olacak…

Türkiye’nin haritasına bakınca, basın, yayın, medya, kanunlarla başlayan bu süreç, Mart’ın ilk haftasından itibaren yönetim, hükümetle ilgili alanı aydınlatacak. Herşeyin meydanda olduğu bir aya giriş yapıyoruz. Sıcak bir gündemin olduğunu zaten biliyoruz.

Nisan ayının oldukça önemli bir ay olacağının altını çizmek isterim. Tutulmaların yaşandığı, önemli olayların geliştiği bir aya giriyor olacağız.

Ancak lütfen endişleri bir kenara bırakın. Gökyüzünün kadim bilgisi astroloji, insanları korkutmak için değil, yol göstermek için çalışır. Aynı meteroloji gibi… Kar yağacak diye korkudan titremiyor, önlem alıyorsak, olaylara da aynı şekilde yaklaşmalıyız. Kötücül astroloji yorumlarından uzak durmanız dileklerimle…

Yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmaz…

 


ico_koc

“KOÇ” “Yükselen KOÇ” 21 Mart – 19 Nisan

Ayın ilk kısmında, boş yere olayları kontrol etmeye çalışmayın. İşler hiç de istemediğiniz gibi gidebilir. Moralinizi bozup, enerjinizi gereksiz yere sarfetmeyin. Hastalık, ağlık gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Yaptırmanız gereken kontrolleri es geçememelisiniz. Ancak iş için yurtdışı seyahatleriniz varsa avantaj kazanabilirsiniz. 20 Mart’tan sonra enerjiniz yükselecek. Kendinizi daha rahat göstereceksiniz. Ancak kontrollü olmanız gerekiyor. Önemli bir sınavdan geçtiğinizi bilmelisiniz.

ico_boga

“BOĞA” “Yükselen BOĞA” 20 Nisan – 20 Mayıs

Arkadaş, sosyal çevrenizle ilgili gelişmeler ön planda olacak. başkalarıyla birlikte hareket etmelisiniz. ortaklaşa işlerdeki sorunları ancak böylece çözebilirsiniz. Etrafınızdaki kalabalık size destek olacak. ümitleriniz artacak, gelecek günlere ilişkin daha güzel planlar yapacaksınız. Ancak 20 Mart’tan sonrasında sabırlı olmalısınız. Şartlar sizin kontrolünüzden çıkabilir. Geri plana çekilmenin avantajını göreceksiniz. Yeni bir dönem için arınmaya, temizlenmeye, fazlalıkları artmaya özen göstermelisiniz. 

ico_ikizler

“İKİZLER” “Yükselen İKİZLER” 21 Mayıs – 21 Haziran

Ayın önemli bir kısmında işiniz, kariyeriniz gündemde olacak. önem verdiğiniz kişilerle görüşebilir, terfi, tayin, atama gibi önemli olaylardan yana destek alabilirsiniz. Yöneticilerinizle görüşmeyi, isteklerinizi ortaya koymayı ihmal etmemelisiniz. Ayın 20’sinden sonrasında ise orgaznizayonlara dahil olmalısınız. İş yerinde bağlı olduğunuz grupta ya da özel hayattaki arkadaşlarınız arasında aktif görev alabilirsiniz. Ancak şartları çok zorlamadan ilerlemelisiniz. 

ico_yengec

“YENGEÇ” “Yükselen YENGEÇ” 22 Haziran – 22 Temmuz

Ayın ilk kısmında yurtdışı, yabancılar, uluslararası konular gündeme gelebilir. Kendinizi geliştirmek için adım atmalısınız. Dini, manevi konular, hukuksal, akademik alanlar ya da medya ile ilgilenebilirsiniz. Olayları daha üst boyuttan değerlendireceksiniz. Ayın 20’sinden itibaren toplum önüne geçiyorsunuz. Özellikle iş hayatınızda bazı sorunları çözmek durumunda kalabilirsiniz. Ailevi konular gündeme gelebilir. Ev ve iş arasındaki dengeyi kurmaya özen göstermeli, sabırlı olmalısınız. 

ico_aslan

“ASLAN” “Yükselen ASLAN” 23 Temmuz – 22 Ağustos

Maddi konulara ağırlık vermeniz yerinde olur. Özellikle borç, alacak gibi konular ön planda olacak. Kredi alıp, yapmak istediğiniz işler varsa çok dikkatli olmalısınız. Size gelen fırsatı akıllıca değerlendirmelisiniz. En kötü olasılığı da düşünmeli, şartlar tam tersi giderse neler yapabileceğinize dair plan yapmalısınız. O zaman rahatlıkla ilerleyebilirsiniz. 20 Mart’tan itibaren ithalat, ihracat gibi uluslarası konulara yönelebilirsiniz. Ancak işin içinde hukuksal konular varsa temkinli olmalı, sorunları uzmanına danışarak çözmelisiniz. 

ico_basak

“BAŞAK” “Yükselen BAŞAK” 23 Ağustos – 22 Eylül

Evlilik, ortalık gibi kişisel konuların öne çıktığı bir aydan geçiyorsunuz. Karşınızdaki kişiler daha fazla empati kurmalısınız. Duygusal bağınızı güçlendirmelisiniz. O zaman eşiniz veya partnerinizden umduğunuzdan fazla yardım görebilirsiniz. Ortaklaşa işlere imza atmak için yardım alabilirsiniz. Ayın 20’sinden sonra ise maddi konularda daha hassas olmalısınız. Kredi kartınızın ödemesini, vergileri, ortaklaşa geli, giderleri kontrol etmelisiniz. Borç almaktan uzak durmalısınız. Eşinizin gelir, giderlerine de dikkat etmeniz yerinde olur. Zorunlu hallerden dışında, ameliyat, operasyondan uzak olmalısınız. 

ico_terazi

“TERAZİ” “Yükselen TERAZİ” 23 Eylül – 22 Ekim

Bu ay, günlük rutinlerinizi ayarlamalısınız. Sabah kalktığınız, akşam yattığınız süreci gözden geçirmeli, işlerinizi hafifletmek için yardım almalsıınız. Yanınızda çalışanlarla ilişkilerinizi ayarlamalısınız. Evcil hayvan besliyorsanız onlara da zaman ayırmalısınız. Kendinizi daha sağlıklı kılmak için beslenme ve hijyene önem vermelisiniz. 20 Mart’tan sonrasında ise ikili ilişkiler gündeme geliyor. Eşiniz, ortağınız ya da partnerinize destk olmanız gerekebilir. Ancak canızı sıkan, sizi öfkelendiren olaylar olabileceği için sakinliğinizi korumalısınız. Vereceğiniz tepkilere dikkat etmezseniz, zaman içinde sizi kopma noktasına getirecek olaylara sebep olabilirsiniz. 

ico_akrep

“AKREP” “Yükselen AKREP” 23 Ekim – 21 Kasım

Yaratıcı, sanatsal bir aya başlıyorsunuz. Birkaç burçtan daha şanslısınız, aşka daha yakınsınız. Sevdiğiniz kişiyle birlikte olabilir, hayattan zevk duyabilirsiniz. Kendinize güveniniz artacak. Ancak aşırı girişken davranır, riskli hareket ederseniz sıkılabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler bu zamanın bereketini kaçırmamalılar. 20 Mart’tan son ise çalışma şartlarınıza dikkat etmelisiniz. üstünüzdeki baskı aratabilir. Bir çok işi bir arada yaparken kendinizi, sağlığınızı unutmamalısınız. Hastalanmamak için bağışıklık sisteminizi güçlendirmenizi tavsiye ederim. Geçmiş günlere ait öfkeniz, korkularınız, endişelerinizden arınmanız gerekir.

ico_yay

“YAY” “Yükselen YAY”  22 Kasım – 21 Aralık

Evinize, ailenize daha fazla vakit ayırmanız gereken bir dönemden geçiyorsunuz. Evde yapmanız gerekenleri tamamlamalı, ebeveynelerinizle yakından ilgilenmelisiniz. Bir çok konuyu çözmek için destek alabilirsiniz. Böylece evdeki huzuru sağlanabilir, işe yönelebilirsiniz. Ayın 20’sinden itibaren üzerinizdeki sorumluluk yükü hafifleyecek. Daha kişisel konulara eğilebilirsiniz. Sanat, spor ya da hobilere vakit ayırabilirsiniz. Ancak aşk hayatınızda yolunda gitmeyen şeyler olursa çözüm aramalısınız. Çocuklarınızın sorunlarıyla ilgilenmelisiniz. 

ico_oglak

“OĞLAK” “Yükselen OĞLAK” 22 Aralık – 19 Ocak

İletişim dolu bir süreçten geçiyorsunuz. Etrafınızdaki hız, iletişim gittikçe artacak. Yeni şeyler öğrenebilir, eğitim alabilir, bu konulara yönelebilirsiniz. Yanı sıra kardeşleriniz, komşularınız ve akranlarınızla bağlantınız artabilir. Onlarla ilgili konularda destek alabilirsiniz. 20 Mart’tan sonrasında aşlevi konulara ağırlık vermelisiniz. Ev içindeki huzuru sağlamak size düşecek. Yanı sıra tamirat, tadilat gibi konular gündeme gelebilir. Evdeki güvenliğinize özel önem vermelisiniz. Hırsızlık, yangın, yaralanma gibi sevimsiz olaylara karşı önlem almalısınız. O zaman gönül rahatlığı yaşayacaksınız. 

ico_kova

“KOVA” “Yükselen KOVA” 20 Ocak – 18 Şubat

Maddi konulara önem vermeniz gereken bir aydan geçiyorsunuz. Kazançlarınızı artırmak, üretim yapıp, değer kazanmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bütçenizi kontrol etmeniz, yatırıma yönelmeniz iyi olur. Maaşınıza artış gelebilir, evinize bereket taşıyabilirsiniz. Tasarruflu olmanız daha da yararlı olacak. Ayın devamında, özellikle 20’sinden sonrasında alışveriş yapabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalısınız. Bazı iletişim sorunları sebebiyle gerilebilirsiniz. Kardeşler, komşular, yakınlarla ilgili sorunları çözmeniz gerekebilir. Öfkenlenmeden, ağır ağır hareket etmelisiniz. 

ico_balik

“BALIK” “Yükselen BALIK” 19 Şubat – 20 Mart

Bu ayın en şanslı burcu sizsiniz. Sezgileriniz, hassasiyetiniz ve fedakarlığınızın karşılığı alacaksınız. Önemli kişilerden destek alabilir, zorlukları aşmak için güç bulabilirsiniz. Kendinizle ilgilenmeli, başta sağlığınız olmak üzere, kişisel konulara önem vermelisiniz. Olumlu etkiler aldığınız için herşey daha çabuk olacak, akıp gidecek. Ayın 20’sinden itibar parasal konulara önem vermelisiniz. Durduk yere para harcamamalısınız. Masrafları kontrol etmenin yollarını bulmalısınız. Borç, alacak, vergi gibi dolaylı gider, gelirleri de düzenlemelisiniz. Daha çok yatırım yapmak için, üretime yönelmeli, tüketimden kaçınmalısınız. 

Önceki İçerikKadına Yönelik Şiddetin Artışı
Sonraki İçerikGözleriyle Kucaklayan Kadın Şafak Pavey

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz