Tutulma Mevsimi geldi…

0
488

Ekim ayıyla birlikte sonbahar ve tutulma mevsimi geldi.

Önemli olaylara gebe olduğumuz bir sürece girdik. Tutulmalar kadersel olayları gösterir. Ortaya yeni ve önemli konular çıkar. Her 6 ay arayla tutulma mevsimi yaşanır. Tutulmalar başladığında 15 gün arayla en az 2, en fazla 3 kez tutulma olur. Adeta gökten yeni bir senaryo iner, hesapta olmayan şeyler gelişmeye başlar.

ay119 Ekim’de başlayan tutulma mevsimi, 3 Kasım’da devam edecek. Bu ay başlayan olayların gelişimi de sürecek. O yüzden tepki vermek yerine, gözlemci olmak en iyisi olur.

Ay içinde sadece tutulma gerçekleşmiyor tabii ki…

Diğer önemli olaylara göz atarsak…

Ayın ilk günlerinde Güneş’le güçlü Pluto’nun sert karesi, gücünüzü ortaya koymanız gereken zamanları işaret eder. Özellikle önem verdiğiniz kişilerle ilgili konularda sorumluluk alabilirsiniz. Arka planda kalan, gölgedeki olaylar gündeme gelebilir.

Aynı günlerde gerçekleşecek Güneş’le sıradışı Uranüs’ün karşıtlığı, otorite figürleriyle iniş, çıkış yaşayabileceğinizi söylemekte. Beklenmedik olaylarla karşılaşırsanız endişeniz olmasın. Şartlara uyum sağlama, olaylara farklı çözüm bulma yeteneğiniz devreye girecektir.

21 Ekim’de iletişim gezegeni Merkür’ün geri harekete geçecek. 10 Kasım’a kadar sürecek bu zaman içinde, her türlü yanlış anlamaya açık olabilirsiniz. Bir çok konuda gecikmeyla karşılaşabilirsiniz. Teknik aletler, elektronik eşyalar bozulabilir. Toplantılar uzayabilir ya da iptal olabilir. Yeni bir işe başlamak zor olabilir. En iyisi elde olanları gözden geçirmek olur.

23 Ekim’de Güneş’in Akrep burcuna girmesiyle daha tutkulu günler bizi bekliyor. Gelecek ay sonuna kadar süren bu dönemde, hırstan uzak durmak gerekir. Ancak çok mümkün olmayacağa benzer gökyüzünün etkisine bakınca. Sınavdan geçtiğimizi bilmeliyiz.

Ekim ayında Koç burcunda gerçekleşen Ay Tutulması, en çok Nisan ortasında doğan Koçları, Ekim ortasında doğan Terazileri, Ocak ortasında doğan Oğlakları ve Temmuz ortasında doğan Yengeçleri etkileyecektir. Tabii ki kişisel haritanızda yükselen burcunuz bu burçlardansa ön planda olabilirsiniz. Diğer gezegenlerinizin, tutulma derecesine yakınlığına göre önemli olaylarla karşılaşabilirsiniz.

ay2

Yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!
Esenliklerle…

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Tutulma kendinizle ilgili bir değişim sürecinde olduğunuz söylüyor. Onun için karşıdan gelen eleştirilere karşı tahammülsüz davranabilirsiniz. Kadersel bazı değişimlerin içinde olduğunuzu, kendinize önem vermeniz gerektiği anlamalısınız. Başta sağlığınıza, bedeninize, ben dediğiniz her şeye dikkat etmelisiniz. Ay sonunda maddi konular, borç alacak ilişkileri ağırlık kazanacak.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Tutulmayla tetiklenen olaylar karşısında şartları kontrol edemediğiniz için endişe içinde olabilirsiniz. Hayatınızdaki fedakarlık teması önem kazanıyor. Kontrol edemediğiniz şartlara, gereksiz yere direnmeniz, bazı kayıplara yol açıp, korkularınızı artırabilir. Şimdi geride kalmanın, kendinizi arındırmanın zamanıdır. Ay sonunda dikkatiniz eşiniz, partneriniz üzerinde olmalı.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Tutulma sosyal çevrenin, arkadaşlığın ön plana çıktığı günleri haber veriyor. Ancak değişiklere sebep olacak, bazı kadersel temaların yaşandığı bir sürece girmektesiniz. O yüzden adımlarınızı atarken gelecek günlere ilişkin planlamaları iyi yapmalısınız. Ekip olarak güvendiğiniz kişilerle çalışmaya özen göstermelisiniz.Ayın sonunda ofis hayatınızı düzenleyebilirsiniz.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Tutulmanın gerginiğiyle dikkatli olmalısınız. İşiniz, üstleriniz ve etrafınızdaki otorite figürleriyle ilişkinize özen göstermelisiniz. Hedeflerinizi geliştirmek, mesleğinizde ilerlemek için zorlanabilirsiniz. Önem verdiğiniz kişilerle ilgili sorunları çözmelisiniz. Çalışmıyorsanız evlilik, annelik gibi domestik konular dikkat çekecektir. Ay sonunda daha keyifli konulara yönelebilirsiniz.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Tutulma üst düzey akademik eğitim, çeşitli öğretiler, diller, dinler, yabancılarla ilgili bir çok kadersel tema ortaya çıkacaktır. Yurtdışı bağlantılı gelişmelerde zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Hukuksal konularda adım atmak için acele etmemelisiniz. Dini konularda farklı durumlarla karşılaşabilirsiniz.  Ay sonunda evinize yönelebilir, ailenizle zaman geçirebilirsiniz.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

Tutulmanın etkisiyle, kredi, kredi kartı ya da vergi gibi ödemelerle canınız sıkılabilir. Eşinizden, ortağınızdan geleceğini umduğunuz paralar varsa bunlarda bazı sorunlar, krizler yaşayabilirsiniz. Sağlık açısından, zorunlu haller dışında küçük operasyonlardan, cerrahi müdahalelerden uzak durmalısınız. Ay sonunda seyahatler başlayabilir.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

Tutulma sebebiyle evlilik, ortaklık gibi konuların üstünde ciddiyetle durmanız gerekebilir. Yeni başlayan bir ilişkiyi sağlamlaştırabilirsiniz. Ancak sorunlar yaşıyorsanız verdiğiniz tepkilerle ilişkiniz olmadık bir noktaya gelebilir. Birliktelik, ortaklık, dayanışma önem kazanacaktır. Ayın sonunda maddi konularda ters giden şeyleri dengelemek gerekebilir.

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

Tutulma etkisiyle bir çok konuyu analiz etmeniz gereken, detaylı işlerle konsantre bir şekilde çalışma yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ofis hayatınızdaki değişiklikler yıpratıcı olabilir. Çok çalışmanız gereken bu süreçte sağlığınıza mutlaka dikkat etmelisiniz. Ay sonunda kişisel konular gündeme gelebilir. Sağlığınıza, görünümüze daha özen göstermelisiniz.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Tutulma etkisiyle hobi, sanat ya da spor uğraşıyorsanız beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Size zevk veren şeylerin yükünü hissedebilirsiniz. Yalnızsanız aşk hayatınızdaki sorunları çözmek gerekebilir. Çocuklarınız varsa daha fazla ilgi isteyebilirler. Ay sonunda iş için yurtdışı bağlantınız artabilir.

 

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Tutulma evdeki bazı değişiklere sebep olabilir. İş yerinde de, üstlerinizle ilişkinizi yıpratabilir. Bu süreçte aileniz, ebeveynleriniz ve eviniz ön planda olacaktır. Bazı kadersel temalar yaşarken, köklerinize sahip çıkmanız, sorumluluk almanız, evinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Ay sonunda arkadaşlarınıza da zaman ayırabilirsiniz.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Tutulma yakınlar, komşular, kardeşlerle ilgili gelişmelere dikkat çekecektir. Bir şeylerin kadersel olarak yol değiştirdiğini görebilirsiniz. Bolca konuşmanız, toplantı yapmanız, seyahat etmeniz gerekebilir. Ancak söyleyeceğiniz sözler uzun süre etkili olacağı için dikkatli olmalısınız. Ay sonunda işle ilgili önemli gelişmeler olabilir.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Tutulmayla kazançlarınızı değerlendirmek üzere daha tutumlu olmak adına adım atmalısınız. Kazandığınız paraları, bütçenizi, gelirlerinizi, banka hesabınızı daha iyi değerlendirmelisiniz. Yeni kazanç yolları bulmak ya da gelirinizi artırmak için adımlar atmalısınız. Ay sonunda yurtdışı bağlantılı konulara yönelebilirsiniz.

Önceki İçerikYeni Bir Eğitim Modeli: Tablet Seminerler
Sonraki İçerikKitap ile Sohbet Yeni Sezon Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz