Kremalı Taze Fasulye Tarifi

Sevgili Martı okurları, yaz nasıl geçti biz anlamadık… Ya siz? Kız Çocukları olarak olarak üçümüz de çok faaldik. Seferihisar’ı duymuşsunuzdur, son yıllar #CittaSlow olarak adımlar attı ve ünlendi. Sahil kesiminde yazlık sitelerin olduğu Akarca plajı ve deniz kenarındaki mahallesi Sığacık’taydık ve bu yazı boş geçirmedik. Çalıştık, gönüllü destek olduk, asistanlık yaptık. Ve bir tatili böyle değerlendirdik. Çalıştık, gezdik, pişirdik, fotoğraf çektik, yazdık, takılar ürettik. Pek çok yeni adımlar attık. Daha önce düşünmediğimiz, aklımıza gelmeyen işlerdi bir çoğu. Fakat anı yaşadık, emek insanı güçlendirir diyerek, fırsatları değerlendirdik, kendimize yeni yollar açtık.

Yaz bitiyor, dingin ve güzel eylül ayı geldi. Bedenen koşturmalar devam etse bile insanın ruhuna bir haller olur bu ay. Biz de ruhu besleyelim, bedeni de fazla yormayalım diye düşünerek, doğanın lezzetli ürünleriyle, basit bir tariff hazırladık.

fotoğraf

Kremalı Taze Fasulye

1/2 kg taze fasulye
2 yemek kaşığı krema
2 diş sarımsak

2 yemek kaşığı badem (soyulmuş)
2 yemek kaşığı sıvıyağ
Tuz, karabiber
Fasulyelerin kılçıklarını temizleyip uzunluğuna göre ikiye ya da üçe bölelim. Kalın olanlar varsa uzunlamasına keselim. Kaynar suda dişe dokunur şekilde haşlayalım.
Süzelim ve soğumasını bekleyelim. Sıvı yağ koyduğumuz tava sındıktan sonra fasulye ve ezdiğimiz sarımsakları ilave edip soteleyelim. Krema ve bademi ilave edip bir kac kez tavada sallandırdıktan sonra tuzunu ilave edip ocağı kapatalım. Çok az karabiber serperek servis edebiliriz. Afiyetle…

Sofralarınız sevgi dolsun, bereket taşsın…

Kız Çocukları

0 531 737 08 27

kizcocuklariyiz@gmail.com

facebook.com/KizCocuklari

twitter.com/KizCocuklari

instagram.com/kizcocuklari

Önceki İçerikÖzel okul mu devlet okulu mu?
Sonraki İçerik5 Adımda Katalitik Sorgulama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz