Tutulmaya Doğru

Soğuk bir kış geçti; bizi sıcak bir yaza taşımak üzere bahar geldi… Mayıs ayının özellikle ilk yarısı bolluk, bereketle geçecektir. Ancak devamında ısınacak konuların ilk belirtilerini hissedeceğiz. Mayıs’a tarihlerle bakıp, olayları detaylandırmaya çalışalım.

6 Mayıs yakınlarında dolunay etkili olacak, 21 Nisan’dan sonra hayatımıza giren olayları netleştirecektir. Tüm dolunaylarda gerginlikten uzak durmak, olayları bütün olarak görmek önem taşır. Özellikle maddi konular, değerler, kalıcı işler, güvenliği ilgilendiren konularda tansiyon oluşabilir. Soğukkanlılığı korumak çok yararlı olacaktır.

Senenin en güzel günleri, 13 Mayıs yakınlarında oluşacaktır. Bolluk, bereket ve şansın gezegeni Jüpiter’le, içimizi ısıtan Güneş yan yana olacaklar. Ancak burada dikkat etmemiz gereken şey, şansı görmek için içimize bakmamızdır. Yoksa dışarıda arayarak vakit kaybedebiliriz. Başımızın üstünde gözlüğü ararken başkalarına söylenmek gibi… Tabii ki gelen şansı da “zaten hak ediyordum” deyip tembellik etmemek gerekir. Özellikle Boğalar, Akrepler, Aslanlar, Kovalar ya da bu burçlarda gezegenleri olanlar, fırsatları kalıcı işler yapmak adına değerlendirmemeliler.

Ancak hemen ardından 15 Mayıs’ta geri harekete başlayıp, sorunlar olacağını işaret eden Venüs, ilişkilere daha önem vermemiz gerektiğini anlatmaktadır. 27 Haziran’a kadar sürecek bu geri harekette sevgi, değer, anlayış, ilişki gibi pek çok kişisel konunun üstüne gitmek gerekecektir. Ortaya çıkan sorunları çözmek için iletişime önem vermeli, karşımızdakinin ne dediğini, ima ettiğini anlamalıyız. İlişkiler, evlilik, ortalık gibi konular test edilebilir. Özellikle yeni tanışıp, hızla evlenme kararı alan kişiler için bu tarihler pek de uygun değildir. Ama geri dönüp ilişkileri gözden geçirmek için hoş tesadüfler ortaya çıkabilir.

21 Mayıs’taki güneş tutulması öncesi ve sonrası birkaç gün hayatımızda farklı açılımlar olacaktır. Her tutulma gibi önce stres taşıyan olayları anlamalı, tepki vermeden önce olayların ters tarafa gidebileceğini düşünmeliyiz. 4 Haziran’da yaşanacak ay tutulmasını da hesaba katmak iyi olacaktır. Özellikle İkizler, Yaylar, Balıklar ve Başaklar bu tutulmadan oldukça fazla etkileneceklerdir. Ayrıca yükselen burçları ve diğer gezegenleri bu burçlarda olanlar… Burçlara yönelik detaylı yorumları web sitemden takip edebilirsiniz.

Tutulmanın ana konuları iletişim, bilgi, öğrenme, öğretme, haber, medya, basın, hukuk, eğitimdir. Yanlış anlamaların, farklı bilgilerin ortaya çıktığı günler bizi beklemektedir. Bu konularda zorluklar, yanlışlıklar, hatalar ortaya çıkabilir. Dedikodu, yanlış bilgi, sansasyon ihtimali çok yüksektir. Ani, beklenmedik haberler, medyayı, eğitimi ilgilendiren değişiklikler, gazeteciler, basın, yayınla ilgili zorluklar, hukuksal, akademik, kanunlarla ilgili yanlışlıklar oluşabilir.

Kişisel olarak zihinsel karışıklıklar yaşayabiliriz. Etrafımızda kişiler, kardeşler, komşularımızla ilgili sorunlar oluşabilir. Düşündüklerimizi anlatmakta, ifade etmekte zorluklarla karşılaşabiliriz. Anlaşmalar, sözleşmelerde düşünmediğimiz detaylar ortaya çıkabilir. Tutulmalar kendilerine uygun bir döngüyle ortaya çıkarlar. O yüzden geri dönüp 94 baharına baktığımızda benzer zorlukları yaşadığımızı fark edebiliriz. Tecrübelerden destek alıp akıllı adım atmak işimize yarayacaktır.

Bu sene gerçekten zorlu bir dönemden geçmekteyiz. Ama önemli olan zoru başarmaktır. Ülkemiz sınırlarındaki gerginliğin etkisiyle hata yapmamalı, barışa, birliğe, inançlara hep beraber sahip çıkmalıyız. Kardeş, komşu savaşlarından uzak durmalı, birbirimizi doğru anlamaya yönelmeliyiz. Önce kendimizden başlamalı, hayatımızı sadeleştirmeye özen göstermeliyiz. Olaylara tepki vermek yerine sebeplerini anlamalı, gerçeği fark etmeliyiz.

Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Maddi konularda bazı endişeler taşımanıza rağmen başarılı adımlar atabilirsiniz. Önceliğiniz yeni kazanç yolları aramaya ya da kazançlarınızı daha karlı değerlendirmeye vermelisiniz. Ayrıca yeteneklerinizi geliştireceğiniz yeni imkanlar elde edebilirsiniz. Tutulmayla yakın çevreniz, kardeş, komşularla ilişkinizde değişiklik olabilir.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Duygusal yoğunluğunuz sizi etkileyici ve dikkat çekici kılıyor. Yeni başlangıçlara odaklanabilirsiniz. Kişisel konularla ilgilenerek kendinizi daha güvende hissedeceksiniz. Başta sağlığınız olmak üzere bedeninizin ihtiyaçlarına karşılık vermelisiniz. Tutulmayla parasal konulara daha önem vermeli, yatırımlarda dikkatli olmalısınız.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Sizi endişeli kılan ve karmaşaya iten belirsizlikler öne çıkabilir. Ay içinde elde olmayan nedenlerden ötürü bazı terslikler yaşayabilirsiniz. Bu olumsuzluklara rağmen elinizdeki işlere odaklanarak sonuçlandırmayı başaracaksınız. Tutulma sonrasında başta sağlığınıza ve ilişkilerinize daha önem vermelisiniz.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Hayatınızda artan bir hareketlilik söz konusu olacaktır. Sosyal çevrenizde genişlemeler yaşamanız size yeni olanaklar getirebilir ve heveslendirebilir. Arkadaşlarla bir araya gelerek, gelecek günler için organizasyon yapabilir, birlikte kararlar alabilirsiniz. Tutulma kontrol etmekte zorlanacağınız bazı etkiler ortaya çıkarabilir, sabırlı olmalısınız.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Kariyer hedefleriniz ve işe ait konular önceliğiniz olacaktır. Özellikle sabrınızı test eden  konuları sağduyu ile karşılamalı ve sorumluluklarınızı iyi planlamalısınız. Üstlerinizle ilişkilerinizin getirdiği güvenle güç kazanabilirsiniz. Tutulma arkadaş çevreniz ya da sosyal konularda farklı bir dönemi başlatacaktır.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 kasım

Yurtdışı, yabancılar, basın yayın ya da hukuksal konuları ele alabilir, kendinizi geliştirmek için girişim yapabilirsiniz. İyimserliğinizi koruyarak atacağınız adımlar sizi yeni bağlantılara taşıyacaktır. Fırsatları iyi değerlendirmeli, ancak risk almamalısınız. Tutulma iş, kariyer, meslek adına zorlu şartların üstüne gitmenizi gerektirecektir.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 kasım – 22 kasım

Başkalarıyla maddi paylaşımlarınız adına pek çok şey düşünmeniz gerekiyor. Zira sizin dışınızda gelişebilecek borç alacak konuları oldukça zorlayıcı olabilir. Yatırım planlarınızda risk almadan gereken düzenlemeleri yapmalısınız. Tutulma yurtdışı, yabancılar, hukuksal konularda engelleri aşmanızı gerektirecektir.

AKREP ve yükselen AKREP 23 kasım – 21 Kasım

Birebir ilişkileriniz ya da evliliğiniz adına gelişmeler olabilir. Atacağınız her adım dikkat gerektiriyor. Tek başına hareket etme şansınız pek olmayabilir. Anlaşmalar konusunda tek taraflı düşünmekten kaçınmalısınız. Tutulma borç, alacak konularında dikkatli olmanızı, risk almamanızı anlatmaktadır.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Günlük düzeniniz açısından sizi uyaran koşulları iyi planlamalı ve organize olmalısınız. Hünerlerinizi göstermek için, çok çalışmalı, detayları ihmal etmemelisiniz. Sağlığınıza dikkat etmeli, diyetinizi, egzersizlerinizi atlamalısınız. Tutulma ikili ilişkiler, evlilikle ilgili konularda daha serinkanlı olmanızı vurgulamaktadır.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Sevdiğiniz kişi ya da çocuklarınızla daha yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Bir yandan da kişisel yaratıcılığınızı ortaya koymalı, kendinize vakit ayırmalısınız. Sizi mutlu eden şeyleri de atlamamalısınız. Tutulma gündelik işlerinizi, ofis hayatınızı ve sağlığınızı düzenlemenizi gerektirecektir.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Ev, aile ve yerleşiminize ilişkin konularda yapıcı ve somut planları ortaya koymalısınız. Daha kalıcı çözümlerle ailevi sorumluluklarınızı hafifletebilirsiniz. Ebeveynlerinizin rahatı ve huzurunu da planlarınıza dahil etmelisiniz. Tutulma aşk hayatınız ya da çocuklarınız konusunda daha dikkatli olmanızı gerektirecektir.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Bilginizi artırmak veya geliştirmek adına, sizi harekete geçiren haberlerle karşılaşabilirsiniz. Yakın çevrenizde olup bitenlere karşı daha duyarlı ve yapıcı yaklaşabilirsiniz. Özellikle kardeşlerinizle, komşularınızla olan bağlarınızı güçlendirmelisiniz. Tutulma ev, aile, yerleşimler ilgili konularda değişiklikler yaşayacağınızı anlatmaktadır.

Önceki İçerik“Disneyland” Walt Disney
Sonraki İçerikOrta sehpası yapalım mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz