Edebiyat Konseptli Mini Otel

İzmir Kahramanlar’da “edebiyat konseptli” Mini Otel açıldı. 15 odası bulunan otelin her odası Türk edebiyatının sevilen isimlerinden birine ayrıldı.

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Vekili Sayın Prof. Dr. Onur Bilge Kula, Konak Belediye Başkanı Sn. Dr. Hakan Tartan, ETİK (Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Biriliği) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler ve sevilen yazar Buket Uzuner’in katılımıyla gerçekleşen açılışta Buket Uzuner de son romanından bir okuma gerçekleştirdi.

Lobisinden koridorlarına tüm alanları yazarların görselleri, eserleri, eserlerinden metinlerle donatılan; yazar Gülşah Elikbank’ın hayata geçirdiği Mini Otel’de Türk edebiyatının önemli temsilcilerinin özel eşyaları da bulunuyor. Hakan Günday’ın ilk öyküsünü yazdığı daktilosu, Ayşe Kulin’in aynası, Buket Uzuner’in kendi görseliyle yapılan ahşap kutusu özel eşyalar arasında yer alıyor. Ayrıca tüm ziyaretçilere kaldıkları oda hangi yazarınsa, kendisine ait bir eseri de armağan ediliyor. Her yıl Türk edebiyatının farklı temsilcilerine yer verilmesi planlanan, kendisi de yazar olan Gülşah Elikbank’ın açtığı Mini Otel’de ileriki dönemlerde edebiyat söyleşileri ve yazar atölyeleri de yapılacak.

Mini Otel’de bulunan yazarlar:

Nazım Hikmet
Sabahattin Ali
Rıfat Ilgaz
Ahmet Hamdi Tanpınar
Yaşar Kemal
Sevgi Soysal
Doğan Hızlan
Leylâ Erbil
Ayşe Kulin
Ahmet Ümit
Buket Uzuner
Hakan Günday
İnci Aral
Oya Baydar
Nazlı Eray

Detaylı bilgi için:
Hanzade Özerten – AIDA COOP – 0532 631 31 51 hanzadeozerten@aidacoop.com

 

Önceki İçerikEnneagram Nedir, Kullanım Alanları Nelerdir?
Sonraki İçerikNostalji

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz