Hızlanıyoruz

Nisan’ın ilk günleriyle birlikte hızlanıyoruz…Tabii ki bahar geliyor, doğa yenileniyor. Ama gökyüzüne bakınca sadece bunları anlatmıyor. Geri giden, tersliklere sebep olan gezegenlerin normal yollarına geri dönmesi, diğerlerinin aldıkları etkiler sadece havanın ısınmadığını anlatıyor…

Tarihlerle gider, şöyle bir sıralama yaparsak…
İletişim gezegeni Merkür 4 Nisan’da ileri hareketine başlıyor. Mart ayından beri yaşadığımız teknolojik sorunlara, gecikmelere artık bir dur diyoruz. Bu tarihten önce elimizde toparlanması gereken işler varsa halledebiliriz. Sonrasında daha karar alabilir, daha hızlı düşünebiliriz. Kafa karışıklığımızın azaldığını, iletişim sorunlarının geride kaldığını göreceksiniz. Yeni anlaşmalar, sözleşmeler yapmamız gerekiyorsa daha rahat adım atabiliriz.
 
Yalnız 6 Nisan yakınlarında Dolunay’ın gergin etkisine dikkat etmek gerekir. Özellikle ilişkilerimizde cidden zorlanma yaşayabiliriz. Baharda yenilenen doğayla kendimizi de yenilemek istememiz normal… Ancak partnerimizin sorunlarını görmezden gelmemeliyiz. Sorumlulukları ihmal etmeden bireysel ihtiyaçlarımıza yönelmeliyiz. Tepki vermeden önce iyi düşünmeli bu günlerde… Baharın ilk günlerinde yaşayacağımız yüksek etkiler ne zamandır yapmak istediklerimize fırsat verecektir. Ancak bireysellik adım atarken partnerimizi dengeleyemezsek yola tek başımıza da devam etmek zorunda kalabiliriz.
 
Özgürlük ve yalnızlık arasında ince bir çizgi vardır.
İlişkilerle ilgili bir direnç noktası da 11 Nisan civarında gerçekleşecek… Bu yakınlarda mücadele edip bir şeyi iki ucundan çekiştirmek yerine, birleştirmeye çalışmalıyız. Özellikle fikir ayrılıklarına düşebiliriz. Aklımızı, mantığımızı duygularımıza çok karıştırmanın zararını görebiliriz. Farklı açılardan bakmak güzel… Ancak inatlaşmamadan pratik çözümler üretmek gerekir.
 
14 Nisan’dan başlayarak savaş gezegeni Mars da ileri harekete başlayacaktır. Bu da iç gerilimin dışa aktarılması demektir. Olumlu tarafı Ocak’tan beri toplamakta zorlandığımız enerjimizi sağlayacağız artık… Ama ne zamandır beklemenin verdiği gergilikte, hızlı adım atmaktan uzak durmalıyız. Ayın ortası strese açık günler var…

19 Nisan’dan itibaren daha rahatlasak da, ay içinde ortaya çıkan olaylar sıcak baharın habercisi olacaktır. Bu tarihten sonra adımlarımızı daha yavaş atacak, şartların çok hızlı değişmesini istemeyeceğiz. Kalıcı, sağlam işler yapmak, aradığımız huzuru bulmak için bugünleri iyi değerlendirmeliyiz. Zira yoğun bir gündem bizi bekliyor olabilir.

Burada daha çok kişisel yorumlar olsa da, gezegenler toplumları da etkilemektedir. Özellikle ülkeler açısından baktığımızda, 2012 süreci, kurulmakta olan, yeni dünya düzeninin aktif bir şekilde devam edeceğini anlatıyor. Bölgemizde, ülkemiz sınırlarında, komşularımızda zaten sıcak gelişmeler varken görmezden gelmemeliyiz.
 
Gökyüzü olaylarla değil, olayları ortaya çıkaran koşullarla ilgilenmemizi söylerken dış dünyada savaşmak yerine, içimize dönüp kendimizi geliştirmenin yolları bulmalıyız. Umarım ülkelerde aynı şeyi düşünür, birbiriyle savaşmak yerine, barışı tercih eder.
2012’de olaylara gereksiz itiraz ya da koşulsuz itaat etmek yerine derinden idrak etmeliyiz.

Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Bu ay kendinizle ilgili önemli adımlar atabilirsiniz. Ne zamandır yapmak istediğiniz girişimler için motive olacaksınız. Ayrıca değişimlere, sürprizlere, beklenmedik olaylara açık bir dönemdesiniz. İkili ilişkilerinizde daha yapıcı olmalı partnerinizin sorumluluğunu taşımalısınız. Özgürleşmek isterken yalnız kalmamalısınız.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Bu ay hızlı, beklenmedik olaylarla gündeminiz değişebilir. Her türlü sürprize karşı hazırlıklı olmalısınız. Kontrol edemeyeceğimiz olaylara direnç göstermek yerine enerjinizi kontrol etmeli, öfkenizi yenmelisiniz. İşyeri ve çalışma hayatınızda da olası değişikliklere gereksiz yere tepki vermemelisiniz.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Gelecek günlere ilişkin planlar yapabileceğiniz bir aydan geçiyorsunuz. Arkadaşlarınız, sosyal çevreniz size destek olacaktır. Onlardan aldığınız nasihatleri, öğütleri değerlendirmelisiniz. Ancak beklenmedik gelişmelere karşın farklı planlar da geliştirmelisiniz. Farklı sosyal gruplara girmek ufkunuzu açacaktır.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Kariyer hayatımız için önemli bir aydan geçmektesiniz. Yöneticilerinizle, önem verdiğimiz kişilerle bir arada olabilir, farklı organizasyonlara imza atabilirsiniz. Değişime ayak uydurmalı, kişisel isteklerinizi ve saygınlığınızı ortaya koymaktan çekinmemelisiniz. Alacağınız sürpriz görevler size beklenmedik noktalara götürebilir.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Uluslararası konulara yakınsanız, yurtdışı bağlantılı çalışıyorsanız fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz, değişik kültürler ve insanlarla tanışabileceğiniz bir aydan geçmektesiniz. Her türlü değişime, ani gelişmelere ayak uydurmalısınız. Hukuk, akademi, basın yayın ve turizm alanında hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 kasım

Stresli bir aydan geçmektesiniz. Bu yüzden tepki verirken sert çıkışlar yapmamaya özen göstermelisiniz. Zorunlu haller dışında her türlü operasyondan, ameliyattan uzak durmanız iyi olacaktır. Maddi konulara daha özen göstermeli, özellikle borç alacak ilişkilerini daha detaylandırmalısınız.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 kasım – 22 kasım

Bu ay ikili ilişkiler, partnerinizle bağlantınız çok önem taşıyacaktır. Olmadık gelişmeler, beklenmedik olaylar sebebiyle gerginlikten uzak durmalısınız. Olayları doğru yönlendirirseniz, destek karşınızdan gelecektir. Ancak öfkenizi kontrol etmeli, değişikliklere hızla uyum sağlamalısınız.

AKREP ve yükselen AKREP 23 kasım – 21 Kasım

Bu ay detaylara her zamankinden daha önem vermelisiniz. Ofis hayatınızda yapılması gereken düzenlemeleri hızla gerçekleştirmeli, değişikliklere açık olmalısınız. Yoğun, yorucu bir aydan geçerken sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Yaptırmanız gereken kontrolleri de ajandanıza yazmalısınız.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Hayatının tadını çıkarmak istediğiniz bir aydan geçmektesiniz. Spora, sanata, hobilere eğilmek, kendinizi daha canlı bir şekilde ifade etmek isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızda beklenmedik gelişmeler olabilir. Ancak tüm bunlara yönelirken işinizi, kariyerinizi ihmali etmemeli, detayları atlamamalısınız blokta.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Bu ay aile, ev ve yerleşimle ilgili konularda beklenmedik gelişmeler olabilir. Beklenmedik yer değişiklikleri için hazırlıklı olmalısınız. Olası sürprizlere açık olmalı, ebeveynlerinizle ilgili konuları daha ön plana almalısınız. Bir yandan işteki sorumlulukları da ihmal etmemelisiniz.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Yakın çevrenizdeki hareketliliğin oldukça artacağı bir aydan geçmektesiniz. Kardeşler, komşular, akranlarla ilgili hızlı gelişmeler olabilir. Sürpriz seyahatler iyi değerlendirildiğinde yeni fırsatlar doğurabilir. Ticari faaliyette bulunuyorsanız iletişim konularına daha ağırlık vermelisiniz. Beklenmedik anlaşmalar yapabilirsiniz.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Bütçenize düzenlemeniz gereken bir aydan geçmektesiniz. Beklenmedik fırsatları iyi değerlendirirseniz kaynaklarınızı, kazancınızı arttıracak yeni yollar bulabilirsiniz. Ancak olası harcamalar içinde kontrollü olmalısınız. İkili ilişkilerdeki gerginliği bitirmenin yollarını da bu ay bulmanız iyi olacaktır.

Önceki İçerikNisan Ayının Üç Kitabı
Sonraki İçerikNefes Al, Mutlu Kal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz