Ekim Ayında Gökyüzü

Yeni Başlangıçlar” zamanındayız…
Astroloji’nin en önemli prensibi eşzamanlılıktır. Astroloji hayatınızda olanları gezegenlerle sembolize eder; gökte olanla yerde olanın eşzamanlılığı vurgular. Bunun bir örneğini, Martı’yla şimdi yaşamaktayım.Bu ayki konumuz da, “Yeni Başlangıçlar”.
Kişisel olarak yeni başlangıçlar yapmaktayım, o bir kenarda dursun, sonra haber veririm. Ama asıl dünyamız yeni bir başlangıca ilerlemekte. Bu içinden geçtiğimiz mevsimin, sonbaharın klasik bir başlangıcı değil. Yeni bir dünya düzenine doğru, artık çok daha net bir şekilde ilerliyoruz. Bakınız siyaset, ekonomi, iklim, kültür vb. Ya da buradaki diğer sayfalar…

Zamanı inceleyen tek ilim olan astroloji, bu yeni başlangıçlar için ne diyor peki?
Tabii ki her başlangıç bir sondur öncelikle. Bu güne kadar bizi getiren kalıpları, kuralları, düşünceleri sonlandırmamız gerektiği çok açık. Dünya’nın böyle gitmediğinden hepimiz şikayetçiyiz. Ama her son, tedirgin eder insanı… Kaybetmekten korkar insan. Oysa bu süreç, insanın bu dünyaya, her ne olursa olsun, sadece kazanmaya geldiğinin ortaya çıkacağı bir süreç.

Bugüne toplumsal dayatmalarla geldik; oysa şimdi bireysel gücümüzü anlamamız gerekiyor. Rönesans’ta sokaklardaki isyanla biten kralın hükmü, şimdi kişisel devrimlerle, yerinden kıpırdamadan, düşüncelerimizde gerçekleşecek. Ama düşünce olarak kalmayıp nesnel gerçeklikle ortaya çıkacak. “Anlama Çağı”na gireceğiz bu ayla, yılla, 2012’yle, gittikçe hızlanarak…

Aslında bunun ipuçlarını yaşamaktayız. Basit bir örnekle, eskiden halkın önüne çıkıp, bağıra bağıra konuşurdu liderler, toplumu yöneltmek için. Her yılda, yüzyılda değişti bu durum. Şu an hayatta olanların, toplumsal güdüleme işini radyolar, televizyonlar devraldı. Şimdilerde ise, şu anda bunları okuyarak dahil olduğunuz, sanal dünya bütün sınırları zorlar durumda. Eskiden istemesek de, tek kanal seyrederdik; her çıkana “eyvallah” derdik. Sonra çok kanalla “zaping” yapmaya başladık, büyüklerin ödlerini patlattık. Şimdi TV dışı farklı formatlar ve yukarıdakini hemen indirecek klavyeler var elimizde… Tabii ki, tüm bunları olumlu, olumsuz kullanma seçimlerimizle birlikte…

İşte çok hızlı bireyselleşiyoruz. Bu bireyselleşme her boyutta çok üst noktalara gelecek bu “Anlama Çağı”nda. Tıpkı hüküm gününde, hesaplarımızın düzenlenmesi, sadece kendimizden sorumlu olmamız gibi. İnsanın bu dünyaya geliş sebebini idrak zamanı başlıyor şimdi.

Kişisel dünyamıza gelince… Tavsiyem, tüm mukayese sisteminizi iflas ettirmeniz, tez elden: Ama kıyas mekanizmanızı saklı tutmanız. Mukayese başkasıyla ölçüştürmekse, kıyas, içinizi ölçme aleti olarak kalsın elinizde. İçe dönme, kendini bulma, sadece o olma yönünde kullanın tüm bildiklerinizi.

Bu “Anlama Çağı” başlangıcında, yıllardır 12 burçluk sığ düzlemde tutulmaya çalışılan astroloji de, kendi rating, zaping savaşına son vermeye başlayıp, kişiselliğini kazanmakta… Burçların sadece bir başlangıç olduğu, asıl değerli olan kişisel horoskobun, bir diğer kişiyle aynı olması için, 26.000 yıl geçmesi gerektiğini gerçeği, saklanamadan ortada…

Artık herkes cebinden katlı duran, sadece kendisine ait, tek, biricik, eşşiz olan gerçek define haritasını keşfetmiş; başkasının bir parçasını gösterip, kendine sakladığı, boş definelerin peşine düşmemektedir.

Bu dünyada en küçük ölçekte bile geri gelmeyen, en sınırlı kaynak olan, işin kötüsü elinizde ne kadar olduğunu da bilmediğiniz, hiç bir torpil, para, iltimas kabul etmeyen, babadan oğla geçmeyen, satın alınamadığı için, değer biçilemeyen “zamanınızı” iyi kullanın. Bitmeden… Son dönemece girmeden…

Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!

KOÇ ve yükselen KOÇ
21 Mart – 19 Nisan
Evlilik ve ortaklıkla ilgili gelişmelere açık bir dönemden geçmektesiniz. Birlikten güç doğacağını düşünerek akıllıca hareket etmelisiniz. Partnerinizden gelen uyarıları dikkate almalı, kesinlikle eleştiri olarak görmemelisiniz.

 

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs
Yoğun günler sizi daha da pratik olmaya itecektir. Başkalarının yararı için, titiz bir şekilde çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Hizmet vermek, almak, işleri düzenlemek önem kazanacaktır. Bu kadar işin altından kalkmaya çalışırken sağlığınızı korumalısınız.

 

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran
Kendinizi göstermek, hayattan zevk almak istediğiniz bu günlerde, risk almadan hareket etmelisiniz. Aşk hayatınızdaki hareketlilik sizi daha yaratıcı kılacaktır. Sanata, spora veya hobilere vakit ayırabilirsiniz. Çocuklarınızı ihmal etmemelisiniz.

 

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz
Ailevi konularla ilgilenmek sizi biraz sıkabilir. Ancak ev içinde yapacağınız düzenlemelerle işinizde rahat adım atabilirsiniz. Taşınma, tadilat, tamirat gibi sizi harekete geçiren konular gündeme gelebilir. Aile büyüklerinize zaman ayrılmanız işteki başarınızı artıracaktır.

 

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos
Bolca konuşup, toplantı yapacak, seyahatlere çıkıp fikirlerinizi anlatacağınız bir aydan geçmektesiniz. Attığınız imzaların, söylediğiniz sözlerin değerini bilmelisiniz. Kardeş, komşu ya da yakınlarınız size destek olacaktır.

 

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 ekim
Maddi konuları gözden geçirmek, kaynaklarınızı revize etmek için, uygun bir aydan geçmektesiniz. Ancak harcama yapmak konusunda daha dikkatli olmalısınız. Elinizdekilerin kıymetini bilmeli, artırmanın yollarını aramalısınız.

 

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 ekim – 22 Ekim
Üzerinizdeki yükleri atıp, kendinize zaman ayırabileceksiniz. Başta sağlığınız olmak üzere kişisel konularla ilgilenebilirsiniz. Yeteneklerinizi doğal olarak ortaya koyacak, etrafınızda ilgi çekici, hoş bir hava yaratacaksınız.

 

AKREP ve yükselen AKREP 23 Ekim – 21 Kasım
Gün ışığına çıkmasını pek de istemediğiniz konularla karşılaşıp endişelenebilirsiniz. Korkularınızın üstüne gitmeli, ancak şartları değiştirmek için boşa uğraşmamalısınız. Bu ay daha fedakar ve sabırlı olmalısınız.

 

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık
Arkadaşlıkların önem kazandığı bugünlerde içinizde umutların da artığını göreceksiniz. Sosyal çevreniz genişlerken, insanlarla ortak hedefler için yol olabilirsiniz. Gelecek günleri şimdiden planlamalı, desteklere açık olmalısınız.

 

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak
Toplumun önünde olduğunuz, önem verdiğiniz kişilerle tanıştığınız bir aydan geçmektesiniz. Hayat planınızı gözden geçirmeli, hedeflerinize doğru ilerlemelisiniz. Alkış, terfi ya da ödüller için kararlı olmalısınız.

 

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat
Yurtdışı, yabancılar, hukuksal konular ya da medyayla ilgili alanlarda fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek için şansınıza güvenmemeli, kalıcı adımlar atmalısınız. Yeni tanışacağınız kişilere de dikkat etmelisiniz.

 

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart
Ortaklaşa kazançlarınızı gözden geçirmelisiniz. Borç, alacak, kredi, nafaka, sigorta, prim, miras gibi dolaylı kaynaklarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Sağlığınız açısından her türlü operasyondan sakınmanız yerinde olur.

Önceki İçerikKariyer Planlama ve Hayat
Sonraki İçerik( asmalı mescide dilediğini asmalı )

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz