Atatürk’ün Astroloji Haritası

Konu zirvededikler olunca Atatürk’ü anmadan geçmek mümkün mü… Hele kişisel olarak, bu sene doğum tarihini netleştirme işlemi yapıp, astrolojik alanda da zirveye yerleştirmişken…

Astrolojik doğum haritası yani horoskop kişinin potansiyelini vurgular. Tabii ki zirvedeki kişiler de oldukça yüklü potansiyel barındırır. Atatürk’ün haritasına da kısaca göz atarsak çok vurucu datalar elde ederiz. Burada çok kısa bir özetini verdiğim çalışmanın detaylarına www.asudeargun.com/Ataturk_Horoskobu adresinden ulaşabilirsiniz.

Yükselen Kova Burcu: Yükselen burç, kişinin ilk bakıştaki duruşunu, bedensel özelliklerini, öne çıkan yanlarını ifade eder ve belirleyicidir.

Sabit özellikte olan Kova burcu, Atatürk’ün net, keskin, yerine göre sert duruşunu ifade eder. Yanı sıra Kova’nın özgün, özgür, bağımsızlığa düşkün özellikleri, Atatürk’ün ruhunun derinlerine sinmiştir. Her türlü saltanata, payitahta, mandaya karşı durmak, “Ya istiklal, ya ölüm” sözünü slogan edinmek, bunu net bir şekilde ortaya koyar.

Güneş İkizler Burcu: Güneş burcu, kişinin genel özelliklerini, karakterini, benlik yapısını belirtir. Güneş’in  İkizler burcunda yerleşimi ise kişiye yüksek entelektüel kapasite verir.
Kütüphanesindeki kitapların sayısı 10 bini bulduğu ve 3 bin 997 kitabı bizzat okuduğu, notlar aldığı tespit edilmiştir. Bugün Anıtkabir Derneği Yayınları’ndan çıkan Atatürk’ün Okuduğu Kitaplar serisi 24 Cilttir.

Kökleriyle, Türklüğüyle övünmesi, vatan toprağını korumak için kendisini ortaya koyması Güneş’in 4. evdeki yerleşimine verilecek en iyi anlamdır. “”Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün bir vatandır.” sözü sanki hayatının özetidir.

Ay Balık Burcu: Ay burcu, kişinin hem duygusal özelliklerini, hem de bedensel yapısını anlatır. Ayrıca erkek horoskopunda annesi,  eşi ve etrafındaki kadınları da ifade eder. Ay burcunun Balık’ta olması kişinin naifliğinin göstergesidir.

Atatürk’ün hayatına annesine olan hassaslığı herkes tarafından bilinir. Balık temasına uygun olarak fedakar, kendini kurban etmiş, kırılgan bir anne profilini görüyoruz. Yanı sıra Atatürk’ün hayatındaki diğer kadınlara bakıldığında aynı hassasiyet ve kayıplar öne çıkar. “Savaşlar yönettim, ama bir kadını yönetemiyorum” lafını evliliği için söylemiştir…

Boğa Burcundaki Gezegen Toplanması: Yoğunlaşmış Boğa etkisinin, Güneş burcu İkizler olan Atatürk’ü daha kararlı, serinkanlı ve barışçıl yaptığını görürüz. Boğa yoğunluğuyla ortaya çıkan “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözü bu etkiyi ifade eder.

Mars Koç Burcu: Mars burcu, kişinin motivasyon şeklini, eril gücünü ve fiziksel kuvvetini gösterir. Mars’ın yönettiği Koç burcunda olması ise asaletli bir konumdur.

Atatürk yeri gelmiş şarapnel yarası almış, yeri gelmiş attan düşüp kaburgalarını kırmış, yeri gelmiş gözünden sakatlanmış, böbreklerinden hastalanmış, ama hiçbir zaman savaşı bırakmamıştır. “Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum” sözü ancak bu kadar kuvvetli bir komutanın ağzından çıkınca etkili olur.

Sonuçta “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek zirveye bizleri ortak etmesi horoskopunun kalitesini vurgulamaktadır…

Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!

KOÇ ve yükselen KOÇ
21 Mart – 19 Nisan
Çok çalışmanız gereken bir aydan geçiyorsunuz. Detay gerektiren işler için daha verimli olmanın yollarını bulmalısınız. Ancak bu yoğun tempo altında iken sağlığınızı hiç ihmal etmemelisiniz.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs
Hayattan zevk aldığınız konuları ciddiye almalı, çaba göstermelisiniz. Hobileriniz, sanatsal ya da sporsal uğraşlarınız bu konuların başında gelebilir. Ayrıca aşk hayatınız ve çocuklarda dikkat çekecektir.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran
Eviniz, yerleşiminizle ilgilenmeniz sebebiyle iş hayatında zorlanabilirsiniz. Ay içinde anne, baba ya da büyüklerinizin sorunlarını halletmek durumunda kalabilirsiniz. Sorunları çözdükten sonra işinizde de rahat edeceksiniz.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz
Yakın çevrenizle, kardeş, komşu gibi yakınlarınızla oluşabilecek sorunları çözmek durumunda kalabilirsiniz. İletişim sorunlarına kalıcı ve pratik çözümler bulmalısınız. Detay gerektiren konular dikkatli olmalı, bilginizi artırmalısınız.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos
Maddi konular önem kazanırken, tutumlu olmalısınız. Yeni kazanç kaynakları bulmanız önem taşıyacaktır. Borç, alacak konular da dahil olmak üzere bütçenizi gözden geçirmeli, hesaplarınızı kontrol etmelisiniz.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 Eylül
Kendinizi, ilişkilerinizi, sağlığınızı ciddiye almanız gereken bir aydan geçiyorsunuz. Yeni adımlar atarken dikkatli ama cesur olmalı, ilişkilerinizi gözden geçirmelisiniz. Zorlukları aşmak için detaylara dikkat etmelisiniz.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 Eylül – 22 Ekim
Canınızı sıkan olaylara rağmen endişelerden uzak kalmalısınız. Kayıplar, korkularla baş etmeniz gereken bu ay boyunca, geçmiş tecrübelerinizi gözden geçirmelisiniz. Olayları kontrol etmeye çalışmamalı, fedakarlıkta bulunmalısınız.

AKREP ve yükselen AKREP 23 Ekim – 21 Kasım
Sosyal çevrenizin hareketleneceği bu ayda, arkadaşlarınız sorunlarını çözmelisiniz. Grup, dernek ya da ekip işlerinde ortak hedefleri gözden geçirmelisiniz. Geleceğe yönelik planlarınızı daha titizce organize etmelisiniz.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık
Hayat hedeflerinizi gözden geçireceğiniz önemli bir aydan geçmektesiniz. Evlilik, iş, kariyer gibi konularda zorlukları aşmak için detaylı çalışmalısınız. Önemli kişilerle birlikte olma şansı da yakalayabilirsiniz.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak
Bu ay yabancılar, yurtdışı, eğitimle ilgili zorlukları aşmak için çok çalışmanız gerekecektir. Hukuksal, dini ya da medyayla ilgili alanlarda da fırsatları yakalamak için çaba göstermelisiniz.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat
Ortağınızın ya da eşinizin parasal zorluklarını aşmak için tutumlu olmalısınız. Kendi bütçenizi düzenlerken bunları da gözden geçirmelisiniz. Kredi, borç, alacak, gibi parasal ilişkilerinden dikkatle kaçınmalısınız.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart
İkili ilişkiler, evlilik ve ortaklığın önem kazandığı hatta sınandığı bir aydan geçmektesiniz. Karşınızdaki kişiye destek olmak için sorumluluk almalısınız. Özellikle fevri davranmaktan sakınmalı, dikkatli davranmalısınız.


Yazılara Abone Olmak İsterseniz

E-Posta Adresinizi Yazın: