Atatürk’ün Astroloji Haritası

0
4035

Konu zirvededikler olunca Atatürk’ü anmadan geçmek mümkün mü… Hele kişisel olarak, bu sene doğum tarihini netleştirme işlemi yapıp, astrolojik alanda da zirveye yerleştirmişken…

Astrolojik doğum haritası yani horoskop kişinin potansiyelini vurgular. Tabii ki zirvedeki kişiler de oldukça yüklü potansiyel barındırır. Atatürk’ün haritasına da kısaca göz atarsak çok vurucu datalar elde ederiz. Burada çok kısa bir özetini verdiğim çalışmanın detaylarına www.asudeargun.com/Ataturk_Horoskobu adresinden ulaşabilirsiniz.

Yükselen Kova Burcu: Yükselen burç, kişinin ilk bakıştaki duruşunu, bedensel özelliklerini, öne çıkan yanlarını ifade eder ve belirleyicidir.

Sabit özellikte olan Kova burcu, Atatürk’ün net, keskin, yerine göre sert duruşunu ifade eder. Yanı sıra Kova’nın özgün, özgür, bağımsızlığa düşkün özellikleri, Atatürk’ün ruhunun derinlerine sinmiştir. Her türlü saltanata, payitahta, mandaya karşı durmak, “Ya istiklal, ya ölüm” sözünü slogan edinmek, bunu net bir şekilde ortaya koyar.

Güneş İkizler Burcu: Güneş burcu, kişinin genel özelliklerini, karakterini, benlik yapısını belirtir. Güneş’in  İkizler burcunda yerleşimi ise kişiye yüksek entelektüel kapasite verir.
Kütüphanesindeki kitapların sayısı 10 bini bulduğu ve 3 bin 997 kitabı bizzat okuduğu, notlar aldığı tespit edilmiştir. Bugün Anıtkabir Derneği Yayınları’ndan çıkan Atatürk’ün Okuduğu Kitaplar serisi 24 Cilttir.

Kökleriyle, Türklüğüyle övünmesi, vatan toprağını korumak için kendisini ortaya koyması Güneş’in 4. evdeki yerleşimine verilecek en iyi anlamdır. “”Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün bir vatandır.” sözü sanki hayatının özetidir.

Ay Balık Burcu: Ay burcu, kişinin hem duygusal özelliklerini, hem de bedensel yapısını anlatır. Ayrıca erkek horoskopunda annesi,  eşi ve etrafındaki kadınları da ifade eder. Ay burcunun Balık’ta olması kişinin naifliğinin göstergesidir.

Atatürk’ün hayatına annesine olan hassaslığı herkes tarafından bilinir. Balık temasına uygun olarak fedakar, kendini kurban etmiş, kırılgan bir anne profilini görüyoruz. Yanı sıra Atatürk’ün hayatındaki diğer kadınlara bakıldığında aynı hassasiyet ve kayıplar öne çıkar. “Savaşlar yönettim, ama bir kadını yönetemiyorum” lafını evliliği için söylemiştir…

Boğa Burcundaki Gezegen Toplanması: Yoğunlaşmış Boğa etkisinin, Güneş burcu İkizler olan Atatürk’ü daha kararlı, serinkanlı ve barışçıl yaptığını görürüz. Boğa yoğunluğuyla ortaya çıkan “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözü bu etkiyi ifade eder.

Mars Koç Burcu: Mars burcu, kişinin motivasyon şeklini, eril gücünü ve fiziksel kuvvetini gösterir. Mars’ın yönettiği Koç burcunda olması ise asaletli bir konumdur.

Atatürk yeri gelmiş şarapnel yarası almış, yeri gelmiş attan düşüp kaburgalarını kırmış, yeri gelmiş gözünden sakatlanmış, böbreklerinden hastalanmış, ama hiçbir zaman savaşı bırakmamıştır. “Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum” sözü ancak bu kadar kuvvetli bir komutanın ağzından çıkınca etkili olur.

Sonuçta “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek zirveye bizleri ortak etmesi horoskopunun kalitesini vurgulamaktadır…

Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!

Önceki İçerikZirve Unvanları
Sonraki İçerik( semazen )

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz