Yeni bir sınava hazır mıyız?

Astrolojide sorumlulukları anlatan Satürn gezegeni Ekim ayında burç değiştirecektir. Yaklaşık 2,5 yıl boyunca Akrep burcunda yoluna devam edecek… Yeni bir sınava hazırlandığımızı fark etmeliyiz. Ülkemizin de Akrep burcu olduğunu hatırlatmak gerekir.

Bu süreç boyunca başta Akrep ve Yükselen Akrep’ler olmak üzere, hayata daha ciddi bir pencereden bakmak durumda kalacaklardır. Ancak biliyoruz ki astrolojide sadece kişinin burcu ve yükseleni yoktur. Ay’dan Pluto’ya pek çok gezegenden oluşan doğum haritasında, Akrep burcu önemli yerleşimde olan kişilerde bu sürecin gerekliliklerini oldukça net bir şekilde yaşayabilirler.

Sezgileri oldukça açık olan Akrep’ler bu geçişi çoktan hissetmiş durumdalar… Şu sıralar yoğun bir şekilde Akrep’lere danışmanlık vermem, yine astrolojinin bu muhteşem eşzamanlılığını anlatmakta. O yüzden bu ay başlayacak önemli bu etkiyi burç, burç daha detaylı anlatmak istedim.
 
Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

5 Ekim’den sonra maddi paylaşımlar önem kazanacaktır. Yaklaşık 2,5 sene sürecek bu önemli sürece hızla uyum sağlamalısınız. Maddi konulara, hisse, prim, sigorta, kredi, nafaka, kâr payı gibi dolaylı kaynaklardan elde ettiğiniz gelirlere daha ciddiyetle yaklaşmalısınız. Ayrıca eşinizin duygusal ihtiyaçlarına da dikkat etmeli ve ortaklaşa alana yönelmelisiniz. Yatırımlar konusunda gerçekçi olmanız ve borç alacak konularını gözden geçirmeniz gerekecektir. Kendi kaynaklarınızı korumaya yönelik olmanızda fayda vardır. Yanı sıra karanlık, gizli ilişkilerden, sizi riske sokan durumlardan uzak durmalısınız. Merakınızı ne kadar çekse de, metafizik konulara yaklaşırken endişelenebilirsiniz. Her türlü riskten uzak durmalı, çok gerekmedikçe cerrahi operasyonlardan sakınmalısınız.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

5 Ekim’den sonra başlayan yeni süreçte eş ya da ortağınız sebebiyle çok fazla sorumluluk almak durumunda kalabilirsiniz. Her türlü rekabet, eleştiri ya da karşı duruşla karşılaşabilirsiniz. Hayatınızda ikili ilişkiler adına önemli bir kırılım yaşadığınızı bilmeli, sorumluluktan kaçmadan adım atmalısınız. Eşiniz ya da ortağınızla ilişkinize yeni bir boyut getirmeniz gerekebilir. Mevcut anlaşmazlıklar varsa nokta koymanın zamanı gelmiş olabilir. Ancak iyi giden ilişkileri de resmileştirebilir, ciddiyetle ele alabilirsiniz. Bu süreçte danışmanlık almak ya da vermek konusunda profesyonel anlamada hazırlıklarınızı yapmalısınız. Ayrıca toplumsal arenada ilk etapta zorlansanız da, kendinizi, daha doğrusu, profesyonelliğinizi göstermelisiniz. Yaklaşık 2,5 sene devam edecek bu süreçte ilişkilerinizi sağlam temellere oturmanın yollarını bulmalısınız.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

5 Ekim’den sonra hayatın farklı zorluklarıyla da karşılaşmaya başlayabilirsiniz. Yeni girdiğiniz bu süreç yaklaşık 2,5 sene sürecektir. O yüzden şimdiden pratik hareket etmenin yollarını bulmalısınız. Tam anlamıyla çalışma, iş üretme, hizmet verme zamanına girmiş bulunuyorsunuz. Detayları atlamadan, özenli ve pratik olmalısınız. Yanınızda çalışanların durumuyla da yakından ilgilenmelisiniz. Onların çalışma koşulları ya da sizinle ilişkilerinde oluşabilecek sorunları çözmelisiniz. İş başa düştüğü bu zamanlarda, yoğunluk sebebiyle sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Yaptırmanız gereken tetkikleri de ciddiye almalı, kendinize daha da iyi bakmalısınız. Hijyeniniz, diyetiniz, gündelik rutin bakımlarınızı yeniden düzenlemelisiniz. Evcil hayvanlarınız varsa, onları da atlamamalısınız. Onların da sağlığını gözden geçirmeli, rutin kontrollerini atlamamalısınız.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

5 Ekim’den sonra zorlandığınız, mücadele etmeniz gereken konular, sanatsal, yaratıcı konular olacaktır. Boş vakitlerinizi değerlendirdiğiniz uğraşlarınızı, hobilerinizi ciddiye almalısınız. Kendinizi ortaya koyma, sergileme yeteneklerinizi geliştirmelisiniz. Sanatsal çalışmalarda bulunuyorsanız yaratıcı gücünüzü ilişkilerle destekleyerek geliştirmelisiniz. Hayattan zevk aldığınız konularda zorlanabilirsiniz. Daha önce hoşunuza giden şeyleri şimdi daha zorunlu yapmak durumunda kalabilirsiniz. Aşk hayatınızda bu zorlu dönemden nasibini alacaktır. İçine girdiğiniz 2,5 senelik bu yeni süreç içinde sevginizi gözden geçirip, daha ciddi beraberlikler için adım atabilirsiniz. Evli olanlar ise çocuklarla ilgili konuları irdelemeliler. Çocuk sahibi olmak için adım atmak, zorlukları aşmak gerekebilir. Çocukları olanlar ise onların sorumluluklarıyla baş etmeyi öğrenmelidirler. Ayrıca ailenin gelirlerini de artırmak için risk almadan hareket etmelisiniz. Tüm bu konularda ikili ilişkileriniz önem kazanacaktır. Zorlukları tek başınıza aşmak mümkün olmayacak, birlikteliklerden güç alacaksınız.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

5 Ekim’den sonra sizi ailevi konularda zorlanabilirsiniz. Ev içinde önemli değişiklikler, yapılması gereken işler ve ağır sorumluluklar sizi beklemektedir. Yaklaşık 2,5 sene sürecek bu uzun zaman içinde, evinizle ilgilenmeniz, sorumluluklarınızı yerine getirmeniz kaçılmaz bir mutlaktır. O yüzden şimdiden sağlıklı bir planlama yapmalı, olayları yakından takip etmelisiniz. Bu dönemde aile bireylerinin yükünü omuzlamanız, onların sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Büyüdüğünüzü, onlara sahip çıktığınızı göreceksiniz. Ev içinde tadilat, tamirat gibi zoraki değişikler de gündeme gelebilir. Mecburen taşınmak, yeni bir yuvayı oluşturmak durumunda da kalabilirsiniz. Sonuçta evinizin, yerleşiminizin, ailenizin sorunlarını ele alıp halletmek kaçınılmaz olacaktır.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

5 Ekim’den sonra yakın çevre ilişkileri, kardeşlik ve komşuluk gibi konulardaki bazı zorluklar dikkat çekecektir. Yakınlarınızın sorumluluğunu almanızı, onlara destek olmanız gerekebilir. Ticari faaliyetlerde bulunurken daha dikkatli olmalı, attığınız imzaların, söylediğiniz sözlerin arkasında durmaya özel önem göstermelisiniz. Yeni şeyler öğrenebileceğiniz, bilginize arttırabileceğiniz, oldukça hızlı geçecek, yaklaşık 2,5 senelik yeni bir süreç sizi beklemektedir. Bu hızlı tempoda herkese cevap vermek zaman zaman yıpratıcı olabilir. Bu sebeple sinirleriniz gerilebilir, haddi aşan sözler sarf edebilirsiniz. İlişkilerinizin yıpranmaması için mümkün olduğunca kontrollü olmalısınız. Verdiğiniz sözleri tutmanızı, gereken yazışmaları sıkı takip etmeniz, anlaşmaları gözden geçirmeniz yükünüzü hafifletecektir.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

5 Ekim’den sonra maddi konulara ciddiyetle yaklaşmanız gerekecektir. Kaynaklarınızı kullanmak, değerlendirmek, kazançlı çıkmak konusunda daha dikkatli olmalısınız. Paranın da bir enerji olduğunu kabul etmeli, doğru yönlendirmenin önemini anlamalısınız. Bu süreç yaklaşık 2,5 sene devam edecektir. Elinize geçen para miktarı azalabilir, ancak buna rağmen harcamalarınız artabilir. Tutumlu olmak, paranızı iyi değerlendirmek, yeteneklerinizin karşılığında almak önem kazanacaktır. Maddi anlamda güvenlik ihtiyacınız artacağı için, değer verdiğiniz şeyleri gözden geçirmeli, gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız.

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

5 Ekim’den sonra yeniden sorumluluk alacağınız 2,5 senelik bir zaman dilimi başlayacaktır. Bu sürecin bazı noktalarında çok daha öne çıkacaksınız. Öncelikle kendinizi yeniden tanımlamak için daha ciddiye alacaksınız. Süre boyunca sağlığınızı da ihmal etmemelisiniz. Geçmişin üstüne sünger çekmeli, yepyeni ve uzun soluklu bir dönemi başlattığınızı bilmelisiniz. Önceliği kendinize verirken, başta kılık, kıyafet, dış görünümünüz olmak üzere kendinize yeni bir imaj belirlemelisiniz. Sağlığınızla yakından ilgilenmeli, bu güne kadar eksik bıraktıklarınızın üstüne gitmelisiniz. Aksi takdirde hayat size zorunlu sebeplerle bu konulara eğilmeniz gerektiğini hatırlatacaktır. Bu kadar kendinizle ilgilenir, adeta yenilenirken ilişkilerinizi de görmezden gelemezsiniz. Süreç içinde bitirmek istediğiniz ilişkinize son noktayı koyabilirsiniz. Yıllardır nereye gittiğini bilemediğiniz birlikteliğinizi ise evlilikle resmileştirebilirsiniz. Her ne olursa olsun, artık sorumluluk zamanı size gelmiştir. Başkalarından beklemeden harekete geçmeli, yapmanız gerekenlerin üstüne korkusuzca gitmelisiniz.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

5 Ekim’den sonra kendinizi yalnız hissedebileceğiniz 2,5 senelik bir sürece gireceksiniz. Bu dönemin bazı tarihleri yoğun olacaktır. Ama genelde olayları kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Hatta istemediğiniz konularla boğuşmaya devam edeceksiniz. Kadersel bir şekilde kayıplar ve korkularla baş etmek için sabırlı olmalısınız. Hayatın size küstüğünü düşünmemeli, büyük bir değişim öncesi dinlenmede olduğunuzu bilmelisiniz. Arınmak, temizlenmek, eski konuları derleyip toparlamak, geçmişin tozunu silmek için geri planda kalmayı becermelisiniz. Öne çıkmak, olaylara yön vermek istedikçe kayba uğrayacağınızı bilmelisiniz. Yapmanız gereken gönüllü bir şekilde fedakarlıkta bulunmak, egonuzu törpülemektir. Zira sonraki dönemde ön plana çıkacağınız için, şimdiden güç toplamanız yerinde olacaktır. Sabırlı, sakin, endişeden uzak ama olaylara yön vermeye çalışmamalısınız.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

5 Ekim’den sonra arkadaşlarınız ya da sosyal çevrenizle ilgili sorumlulukların öne çıktığı 2,5 senelik yeni bir dilim başlayacaktır. Ekip, grup, dernek ve vakıf gibi kolektif işleri ciddiye almalısınız. Arkadaşlarınızla ortaklaşa yaptığınız işlerde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi sosyal ortamlardan uzak, yalnız, kimsesiz hissedebilirsiniz. Gelecek günlere ait kaygılarınız artabilir. Oysa bu süreçte planlarınızı ciddiye almalı, organizasyonlarda üstünüze ağır işler kalmasını kabul etmelisiniz. Dostlarınızın size verdiğini sorumlulukları taşımak durumunda kalabilirsiniz. İleriye dönük hedeflerinizde önemli değişiklikler yapmak isteyeceksiniz. Karamsarlıktan kurtulup iyi planlar yapmak durumundasınız.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

5 Ekim’den sonra üstlerle olan ilişkilerinizde tutarlı olmalısınız. İş hayatında sizi sıkabilecek bazı konular ortaya çıkabilir. Kendinizi ifade etmeniz zorlaşabilir. Kariyeriniz, işiniz ya da hedefleriniz konusunda gözle görülür zorluklar ortaya çıkabilir. İşinizin ve toplumsal tanınırlığınızın sorumluluklarını taşımak durumundasınız. Ayrıca evlilik, anne ve annelikle ilgili konuları da önemsemelisiniz. Yaklaşık 2,5 sene devam edecek bu dönem içinde hayat planınızda ciddi değişiklikler gündeme gelecektir. Tüm bu olaylar ise gizli, saklı kalmayacak, herkesin gözü önünde yaşanacaktır.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

5 Ekim’den sonra kendinizi akademik, hukuksal ya da yabancılarla ilgili alanlarda geliştireceğiniz konuları zorlamanız gerekecektir. Hayatınızı değiştirmeyi, daha felsefi, dini, kültürel öğeleri katmayı bir zorunluluk bilmelisiniz. Uluslararası ilişkiler, medya ya da internet gibi gelişim kaynaklarını ciddiye almalısınız. Yaklaşık 2,5 senelik bu süreci iyi değerlendirdiğinizde kendinizi uluslarası alanda ifade edebileceğinizi fark etmelisiniz. Ancak bu süreç kararlı olmayı, sorumluluk almayı, gerçeklerle yüzleşmeyi gerektirir. İnanç sisteminizde fanatik değil, gerçekçi düşünceler yer almalıdır. Hukuksal konularda yaşadığınız sorunları işin büyüklerine danışmanız, önce biraz rahatsız edici olsa da, sonradan onların uzmanlıklarından yararlandığınızı göreceksiniz.

Önceki İçerikHalil İnalcık: Tarihçilerin Kutbu
Sonraki İçerikHayat Anlık Eğlencelerin Bir Toplamıdır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz