Oldukça Hareketli Bir Ay Bizi Beklemekte…

Ağustos sonuna kadar enerjinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Olaylar karşısında normalden hızlı tepki verebilir, öfkelenebilirsiniz. Ya da tersine içinize çekilip, duygusallaşabilirsiniz. Her türlü kaza, bela, yaralanmaya açık olduğunuz için sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Tansiyon ve kan değerinizi kontrol etmeniz yerinde olacaktır. Kendinizi ortaya koymak için zorlamamalısınız. Ego çatışması, güç savaşı yaşamamak için enerjinizi içinize yönlendirmelisiniz. Dış dünyadaki savaşa rağmen kendinize vakit ayırmanız sayesinde barışı yakalayacaksınız.

ayAya, tarih tarih bakarsak;
1 Ağustos’ta savaş gezegeni Mars ile sürprizlerin gezegeni Uranüs arasında gerçekleşecek sert kare açısı beklenmedik, ani ve şiddetli olayların habercisidir. Bu tarih yakınlarında sakinliğinizi korumaya çalışmalısınız. Her türlü kaza, beladan, hırstan, öfkeden uzak durmaya çalışmalısınız.

6 Ağustos’ta bereket gezegeni Jüpiter’in dönüşümleri sembolize eden Pluto’la kurduğu zorlayıcı karşıtlık açısı, fırsatı yaratmak için zorluklardan geçmeyi anlatmaktadır. Şansı yakalamak için mücadele etmek gerekecektir.

7 -10 Ağustos arası kutlayacağımız Ramazan Bayramı devamında olaylar hız kazanacaktır.

7 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşecek Yeniay, daha güçlü ve kararlı olacağınız bir döngünün habercisidir. Ancak egonuzu kontrol etmeniz gerekecektir. 23 Ağustos’ta Güneş Başak burcuna geçene kadar yaratıcı, sanatsal işlere ağırlık vermeniz daha isabetli olacaktır. Böylece keyifli, eğlenceli zamanlar yaşayabilirsiniz. Güç savaşlarından, otorite kavgalarından kesinlikle uzak durmalısınız. Ertesi gün iletişim gezegeni Merkür’ün de Aslan burcuna geçmesi, yaratıcılığınızı daha rahat ifade edebileceğinizi anlatır.

14 Ağustos’a kadar büyüyen Ay’la beraber, yaptığınız girişimleri ilerletmeye devam etmelisiniz. Bu tarih yakınlarında alacağınız eleştirileri olumlu değerlendirmelisiniz. 21 Ağustos’ta Dolunay sırasında gerginlik yaşamak istemiyorsanız, yapıcı olmaya özen göstermelisiniz. Özellikle önem verdiğiniz kişiler, eşiniz, partneriniz ya da aile büyükleriniz adına dikkatli olmalıyız.

16 Ağustos’ta güzellikleri anlatan Venüs’in güçlü olduğu Terazi burcuna geçmesiyle, ilişkileriniz daha yoluna girecektir. 11 Eylül’e kadar aşk ve romantizm size daha yakın olabilir. Ayrıca güzellik, estetik gibi konularda daha şanslı olacaksınız.

21 Ağustos’ta Dolunay’la birlikte gerçekleşecek olan şans gezegeni Jüpiter’le, fırtınalar gezegeni Uranüs arasındaki sert kare açısı, beklemedik gelişmeleri haber vermektedir. Şansı yakalamak için her türlü olasılığa açık olmalısınız. İlk etapta zorlandığınız olayların, aslında beklenmedik güzel gelişimlere zemin hazırladığını görebilirsiniz.

23 Ağustos’ta Güneş’in detaycı Başak burcuna girmesiyle dikkatinizi toparlamalısınız. Hemen ertesi gün aklı ifade eden Merkür’ün de Başak burcuna girmesiyle konsantre olmakta zorluk çekmeyeceksiniz.

24 Ağustos’ta ilişkiler gezegeni Venüs ile sürpirzlerin gezegeni Uranüs arasındaki karşıtlık beklenmedik aşkların habercisi olabilir. İlişki bazlı yaşayacağınız sorunlara da açık olmalı, birlikteliğinizin kopmasını istemiyorsanız her şeye rağmen barışcıl olmalısınız.

27 Ağustos’ta Güneş’in hayaller gezegeni Neptün’le karşıtlığı sizi gerçeklikten koparabilir. O yüzden bu tarih yakınlarında zarar görmemek için olayları objektif değerlendirmeye çalışmalısınız. Aynı gün gerçekleşecek aşk gezegeni Venüs’le şans gezegeni Jüpiter karesi, gözünüzü aşktan kör etse de dikkatli olmalısınız. Bu günlerde gelen fırsatları abartmamalı, ayakları yere sağlam basarak hareket etmelisiniz.

28 Ağustos’tan itibaren Ay iyice küçülmeye başlayacaktır. Son Dördün fazına geçtiğinden yeni işlere başlamak yerine, elde kalan işleri topralamak en iyisi olacaktır. Yeniay 5 Eylül’de doğana kadar sabırlı olmalısınız. Aynı günden başlayarak savaş gezegeni Mars’ın rahat etmediği duygusal Yengeç burcundan çıkmasıyla, enerjiniz yerine gelecektir. Duygusal hassasiyeti bir kenara bırakıp enerjinizi daha rahat ortaya koymaya başlayacaksınız.

Yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!
Esenliklerle…

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Aşkı arayacağınız bir aya adım atıyorsunuz. Cesur adımlar atmak isteyeceksiniz. Ancak aceleci olmanın zararını görebilirsiniz. Kendinizi çok zorlamamalısınız. Çocukları olanlar, onlarla daha çok ilgilenmeli, sorunlarına yardımcı olmamalılar. Fırsat buldukça spor yapmak, boş zamanları yaratıcı işlerle değerlendirmek enerjinizi dengeleyecektir.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Evinizde yapmanız gereken işler sebebiyle kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Tadilat, tamirat, taşınma gibi işler üstünüze kalabilir. Birçok işin altından kalmak için enerjinizi kontrollü harcamalısınız. Gereksiz yere öfkelenmemeli, olayları sakinliğinizi koruyarak yönlendirmelisiniz. Tatil yapmak istiyorsanız ay sonunu beklemeniz yerinde olacaktır.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Yoğun bir tarfik altında olacağınız bu ay ifadelerinize dikkat etmelisiniz. Haddi aşan laflar etmemek, yanlış anlaşılmamak için kontrollü olmalısınız. Yapacağınız anlaşmalar ya da görüşmelerden karlı çıkmak için daha sabırlı olmalısınız. Ay içinde bolca seyahat edebilir, yakın yerlere gidip gelebilirsiniz. Trafikte dikkatli olmalı, kendinizi ve sevdiklerinizi korumalısınız.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Ay boyunca harcamalarınızı kontrol etmeniz yerinde olacaktır. Gereksiz yere para harcamamalı, elinizden geldiğince masrafları kısmalısınız. Elinizdekilerin değerini bilmeniz gereken bir zamandan geçiyorsunuz. Yeni bir yatırım yapmak istiyorsanız ayın sonunu beklemeniz yararlı olacaktır. Satın alacağınız şeyden kar etmek istiyorsanız biraz daha sabırlı olmalısınız.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Bu ay kendinize zaman ayırmanız gerekecektir. Ne zamandır ihmal ettiğiniz konulara yönelmeli, sağlığınız adına yatırım yapmalısınız. Aksi takdirde bir çok zorlukla karşılaşabilirsiniz. Enerjinizi kontrol etmekte zorlanabilir, öfke patlaması yaşayabilirsiniz. Zorunlu haller dışında ameliyat, operasyonlardan uzak durmanız yararlı olacaktır.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

Olayları kontrol etmeye çalışmamanız gereken bir aydan geçiyorsunuz. Ay sonuna kadar sabırlı olmalısınız. Gereksiz yere enerjinizi harcamamalısınız. Ay sonundan itibaren rahatlayacağınızı bilerek hareket etmelisiniz. Dış dünyadaki zorluklara rağmen içinize dönmelisiniz. Manevi konularla ilgilenmek ruhunuzu besleyecek, enerjinizi tazeleyecektir.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

Bu ayı gelecek günleri organize etmekten yana kullanmalısınız. İşinizden elde ettiğiniz kazançları gözden geçirmeli, ajandanızı düzenlemelisiniz. Yeni girşimler yapmak için dostlarınızdan, arkadaşlarınızdan ilham almalısınız. Onların vereceği öğütleri dikkatle dinlemelisiniz. Enerjinizi kontrol etmeli, adımlarınızı olumlu yönde atmaya özen göstermelisiniz.

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

İşiniz, kariyeriniz adına önemli bir aydan geçmektesiniz. Önemli kişilerle birlikte olabilir, kendinizi göstermek için fırsat yakalayabilirsiniz. Ancak enerjinizi doğru kontrol etmeli, sinirlerinize hakim olmalısınız. Kontrol dışı olaylara kızmak yerine, bunu fırsat bilerek hareket etmelisiniz. Böylece işte başarı yakalayabilir, istediğiniz gibi dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Yurtdışı, uluslararası konularla yakın olacağınızı bir aydan geçmektesiniz. Yabancı misafirleriniz olabilir ya da siz de değişik ülkelere gidebilirsiniz. Dini, uhrevi, manevi konulara daha yakın olmak isteyeceksiniz. Ancak karşılaşacağınız zorlukları olmulu bir şekilde göüğslemelisiniz. Tepkisel davranmanın size sadece gereksiz yere enerji kaybettireceğini bilmelisiniz.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Bu aya borç, alacak, kredi gibi konulara yönelmeniz gerekecektir. Ancak önemli bir girşimde bulunacaksanız kontrollü olmalısınız. Ödemeyi unuttuğunuz vergi, sigorta, prim, ceza gibi konular birden bire gündeme gelebilir. Beklenmedik harcamalar için kontrollü olmalısınız. Masraflarınızı hesaplarken görünmeyen kalemleri de eklemeyi unutmamalısınız.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Bu ay partnerinizle birlikte hareket etmelisiniz. Kendi başınıza alacağınız kararların eleştirilme olasılığı yüksek olacaktır. Gereksiz yere şimşekleri üstünüze çekmemek için karşınızdakini düşünerek adım atmalısınız. Böylece gereksiz gergiliklerden korunmuş olursunuz. Evlilik, ortalık gibi konularda daha yapıcı adım atmanız gerekecektir. İlişkinizi korumak için kontrollü olmalısınız.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Çalışma şartlarınızın ağırlaşacağı bir aya girmektesiniz. Pek çok işi tek başınıza yapmanız gerekebilir. Enerjinizi kontrollü harcamalısınız. Kendinize çok yüklenirseniz, cidden zorlanabilir, hastalanabilir, sakatlanabilirsiniz. O yüzden sizi yoran gündelik işleri dikkatlice düzenlemelisiniz. Pratik, verimli olamya özen göstermeli, gereksiz detaylardan kaçınmalısınız.

Önceki İçerikBayram tadındaki masal ülkem
Sonraki İçerikKutup Ayıları Tamam da Ya İnsanın Sürdürülebilirliği?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz