Kasım Ayında Gökyüzü

Etrafımızda dönüp duran Güneş ve Ay, aslında kozmik saatin akreple yelkovanı. Dünya sınıfındaki öğrenciler olarak ders zilini çalıp duruyorlar. Zaman geçiyor ve biz öğreniyoruz.
 
Astrolojide öğrenmenin bir çok göstergesi var. Ama en büyük gösterge zamanın kendisi, yani döngüler… Parmaklarınızla sayabileceğiniz kadar kolay hem de.
 
Hemen bir kontrol yapalım: 7 yaş civarındayken neler yaşamıştınız hatırlıyor musunuz? Acı, tatlı neler öğrenmiştiniz?
 
Peki 14 yaşınızı? Buluğ çağınızın sert hocalarını hatırladınız mı? Devamı 21 yaş yakınlarında…
 
Ama en serti 28 yaş civarı… Annenizden yalnız, çıplak doğduğunuzu fark ettiğiniz, yaşamın tüm sertliğini öğrendiğiniz zaman. Aman unutmayın, orada hayatın size hiç sormadan öğrettiklerini. Çünkü fark ettiğiniz gibi bu bir döngü… Sizinle beraber yola devam edecek.
 
İşin güzel kısmı; öğrendiğiniz şeyler parayla, pulla alınamayacak kadar değerli tecrübeler. İyi sakladığınızda bir dahaki sınavı kolayca geçebilirsiniz. Tabii ki, konuyu öğrendiyseniz, dersi derste dinlediyseniz. Olaylar olurken söylene değil, söyletene baktıysanız. Karşınızdakini şikayet etmeyip, anlatılanı anladıysanız. Burada olduysanız, tam bu anı yaşadıysanız, zanlarınızdan kurtulup, gerçekten baktıysanız, gördüyseniz…
 
İşin kötüsü, bakmak, görmek, anlamak konusuna gelince işler karışıyor. Çünkü öğrendiklerimiz, yeni öğreneceklerimize engel olmaya başlıyor. Bakıyor, görüyor ve bildiklerimizle karşılaştırıp değerlendiriyoruz. Yani daha önceden öğrendim sanmanın artıkları karışıyor işe. Zanlar, gibiler, önyargılar…

Oysa her an, başka bir an… Tamam, ana konu aynı. Ama sınav, bakış açısı geliştirmek, etrafında dolanıp, farklı yönlerini görmek…
 
Aslında öğrenmenin formülü var:

Öncelikle burada olmanız lazım. Farkında olmanız. Beş duyunuzu aktif kullanmanız. Kendinize “Ne görüyorum, ne duyuyorum, ne hissediyorum?” diye sormanız. Yani alıcılarınızı açmanız, frekansı yükseltmeniz.
 
Sonra, önyargısız kalmanız. Değerlendirme için acele etmemeniz. Detayları almak için dikkatli olmanız.
 
Bunları yaptığınızda öğreneceksiniz. Ama öğrendiğiniz şeyin sabit olmadığını göreceksiniz. Medeniyet tarihinin en eski sözlerinden biri gibi “Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” diyeceksiniz. Ve bakacaksınız ki, zamanla her şey değişiyor, siz, o eski siz değilsiniz.
 
Dış dünyada öğrendiğinizi sandığınız her şeyin aslında, sadece kendinizi bilmek olduğunu göreceksiniz. Merak etmeyin son büyük sınavda bütün kitaplar açılacak; sınav da çalıştığınız yere kadar…O zamana kadar öğrendiyseniz…
 
Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!

 

KOÇ ve yükselen KOÇ
21 Mart – 19 Nisan

Maddi konuların öne çıkacağı bu ay, tutumlu olmalı, borç, alacak ve kredi konularından uzak durmalısınız. Evlilik ve iş arasında ciddi olaylarla karşılaşabilirsiniz, kontrollü hareket etmelisiniz.

 

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs
Evlilik ve ortalıkla ilgili hızlı gelişmeler ortaya çıkabilir. Evdeki tamirat, taşınma gibi işlerde dikkatli olmalı, tartışmalardan kaçınmalısınız. Sağlığınızı ve çalışma şartlarınızı düzenlemek için pratik davranmalısınız.

 

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran
Çok çalışmanız gereken bu ay, ifadelerinize, sözlerinize de dikkat etmelisiniz. İş hayatınızda verimli, pratik olmanın yollarını bulmalısınız. Çocuklarla ilgili konularda sorumluluk almanız gerekirken, risklerden kaçınmalısınız.

 

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz
Sanatsal, yaratıcı konulara yöneldiğiniz bu ay, çocuklarla ilgili sorunları çözebilirsiniz. Ancak parasal konularda tutumlu olmalısınız. Ev ve ilişkiler konusunda ciddi bir dönemden geçmekte olduğunuzu bilmelisiniz.

 

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos
Bu ay en çok sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Hastalık, ateşlenme, sakarlık gibi konularda önlemci olmalısınız. Eviniz ve ailenizi ihmal etmemelisiniz. Çalışma koşullarınızın değişeceği, hızlı bir dönemdesiniz.

 

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 kasım
Yakın çevreniz, kardeş ve komşularınızla iletişimizin artacağı bu ay, her duyduğunuza inanmamalı, tartışmalardan kaçınmalısınız. Parasal konularda daha dikkatli adım atmalı, sevdiğiniz şeyler için risk almalısınız.

 

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 kasım – 22 kasım
Ay içinde dikkatiniz maddi, parasal konularda olsa da, kendinizi ihmal etmemelisiniz. Hayatınızı, sağlığınızı ve evinizi yeniden düzenlemek durumunda olduğunuz, cidden önemli bir döneme girmiş durumdasınız.

 

AKREP ve yükselen AKREP 23 kasım – 21 Kasım
Doğal olarak öne çıkacağınız bu ay sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Kariyerinizde, hedeflerinizde kararlı olmalı ama rekabetin dozunu iyi ayarlamalısınız. Geçmişte kalan olayların endişesiyle yakın çevrenizi kırmamalısınız.

 

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık
Bu ayın son haftasına kadar beklemede kalmak en iyisi olacaktır. Şartları zorladıkça kayba uğrayabilirsiniz. Parasal konularda gelecek planlarınızı gözden geçirmelisiniz. Yabancılarla ilişkileriniz hareketlenirken, inatçı davranmamalısınız.

 

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak
Dikkatiniz sosyal çevrenizde, arkadaşlarınızda olsa da kendinizi ihmal etmemelisiniz. İçine girdiğiniz uzun süreçte, kendinizi, sağlığınızı, işinizi ve hayat hedeflerinizi çok ciddiye almalısınız. Dönüşüm kaçınılmaz olacaktır.

 

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat
Kariyeriniz, toplumsal statünüz adına önemli bir aydan geçmektesiniz. Otoritenizi ortaya koymaktan çekinmemelisiniz. Ancak rakiplerinizle tartışmaktan uzak durmalısınız. Kendinizi geliştirmek için eğitim fırsatlarını da ciddiye almalısınız.

 

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart
Yabancılar, hukuksal konular ya da medya alanında hızla ilerleyebilirsiniz. Yeni kişilerle tanışıp fırsatları yakalayabilirsiniz. Ancak pratik olmalı, çok çalışırken sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Kredilerden uzak durmalısınız.

 

Önceki İçerikMARTI
Sonraki İçerikİtalyan Aşkı Bu, Bitmeyen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz