Kader Çarkı Dönüyor…

Geçen ay Tutulma mevsimine girdiğimizi söylemiştim…

25 Nisan’da Boğa burcunda Ay Tutulması yaşadık. Önümüzde 2 tane daha var; 10 Mayıs’ta Boğa burcunda Güneş Tutulması, 25 Mayıs’ta Yay burcunda Ay Tutulması…

Yeni başlangıçlar, hızlı bitişler, kadersel değişiklikler kapımızda…
Bu tarihlere yakın doğduysanız yaşacağınız olayların etkisi seneye yayılacaktır. Kişisel doğum haritanızda, yükselen, ay burcunuz ya da gezegenlerin bazıları bu burçlardaysa yine etkileneceksiniz. Ayrıca Aslan, Kova, Akrep, Yay, Başak, Balık bu tutulmanın yoğun tesirindeler…

ay

Tutulmanın konumuyla kişisel haritanızdaki yerleşimler arasında doğru orantı vardır. O yüzden herkes üzerindeki etkisi hem farklı hayat alanlarında, hem de farklı oranda olacaktır. Önemli olan şimdilerde, içinizin size “bir şeyler oluyor” diyorsa, önem vermelisiniz. Bir astroloji uzmanına danışamıyorsanız da, içinizin sesine kulak vermelisiniz.

Genel olarak bakıldığında tutulmalar, hızla gerçekleşen bir sıra olayı simgelerler. Bazen hiç beklenmedik, ancak kadersel olarak tanımlanacak olaylar bu zamanlarda ortaya çıkar. Gelişen olayları olumlu, olumsuz değerlendirmeden önce serinkanlı olmaya özen göstermelisiniz.

ay1

Bu zamanlar oldukça yüklü enerjileri anlattıkları için ani kararlar almaktan kaçınmalısınız. Adeta olayların arkasındaki sırlar, gerçekler ortaya çıktığı için bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. O yüzden temkinli davranmalısınız. Aynı zamanda acil verilmesi kararlar gerektiğinden de oldukça sağduyulu olmalısınız. Krizlere yol açmamak, hatalı sonuçlar doğurmamak için en iyisi tutulma etkileri altında olduğumuz bu günlerde, tepkisel davranmamalıdır.

ay2

Tutulmaların burçlara göre etkilerini ayrı ayrı aktarıyorum. Önemli olanın kişisel doğum haritanız olduğunu hatırlatarak… Astroloji potansiyeli sölerken, siz de farkındalığınızı artırarak bu potansiyeli doğru kullanmalısınız. Aşamayacağınız engeller olduğunu sanmak yerine, engelin siz olduğunu anlamalısınız. Korkuların üstesinden gelmeli, hayatı neşeyle karşılamalısınız.

Olayların sizi sarsarak, sadece kendi gücünüzü hatırlattığını anlamalısınız.

Yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmaz!
Esenliklerle…

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

10 Mayıs yakınlarında, parasal konularda önemli gelişmeler olabilir. Kaynaklarınızı koruma yönünde adımlar atmazsanız, artan harcamalar sebebiyle, maddi ihtiyacınız artacak, tedirgin olacaksınız. Bütçenizi, cebinizdeki parayı korumaya bakmalısınız. Gelir, gider dengenizi iyi ayarlamalısınız.
25 Mayıs civarında, kardeşleriniz, komşularınız ya da akranlarınızla ilgili hareketlilikler, hatta sürpriz gelişmeler olabilir. Gelişmeler sebebiyle bolca fikir üretmek, bilgi almak durumunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz şeylerle ilgili adımlar atabilirsiniz. Ancak ticari anlamda adımlar atmanız gerekirse, işleri birçok kez kontrol etmelisiniz.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

10 Mayıs yakınlarında, kişisel anlamda önemli konular gündeme gelecektir. Kendinizi göstermek için acele etmemeli, ortaya çıkan fırsatları değerlendirirken kontrollü olmalısınız. Girişimlerinizin kalıcı olması için gerçekçi olmalısınız. Zaman içinde şartların oturmasını bekledikten, sonra kalıcı kararlar vermelisiniz.
25 Mayıs civarında, paranızı, finans gelirlerinizi değerlendirmek içinde daha sağlam adımlar atmak isteyebilirsiniz. Ancak şartlar sebebiyle pek başarılı olamayabilirsiniz. Gelirinizi artırmak isterken, netleşmeyen olaylar sebebiyle yanılabilirsiniz. Kaynaklarınızı korumak için daha gerçekçi verilere ihtiyacınız olacaktır.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

10 Mayıs yakınlarında, daha sabırlı olmalısınız. Şartların sizin kontrolünüzde olmadığını bilmelisiniz. Ne kadar kontrol etmeye çalışırsanız o kadar yaralanacağınızı görmelisiniz. Zira bazı şeylerin feda edilmesi vakti gelmiştir. Yeni şeylere sahip olmak için eskileri gözden çıkarmalıdır.
25 Mayıs civarında, dış görünümünüzden, sağlığınıza, ilişkilerinize, işinize kadar yansıyacak, birçok olaya açık olmalısınız. Sizi direkt etkilecek olaylar karşısında, kişisel kararlar almak için aceleci davranmamalısınız. Verdiğiniz kararların uzun süre boyunca etkili olacağını düşünerek adım atmalısınız.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

10 Mayıs yakınlarında, arkadaşlıklarınızın ön plana çıkacağı, sosyal konuların gündeme geleceği olaylarla karşılaşabilirsiniz. Gelecek günlere ilişkin planlarınızı daha gerçekçi biçimde gözden geçirmelisiniz. İşinizden elde ettiğiniz kazançla ilgili konularda temkinli ve ihtiyatlı olmalısınız.
25 Mayıs civarında, geçmişe ait, gizli, saklı tüm yüklerden kurtulmuş, temizlenip, arınmış olacaksınız. Ancak bu arınma bazı görmek istemediğiniz bazı konuları da gündeme getireceği için can sıkıcı olabilir. Her şeyin bir düzen içinde olması gerektiği gibi gittiğini, hepimizin sistemin önemli bir parçası olduğunu görmelisiniz. Biraz dinlenmek, yalnız kalmak sizi rahatlatacaktır.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

10 Mayıs yakınlarında, kariyeriniz, işiniz ön plana gelecektir. Kişisel hedeflerinizi daha gerçekçi bir biçimde belirlemeli, ancak ilerlemek için sabırlı davranmalısınız. Üstleriniz, müdürleriniz, patronlarınızla ilişkileriniz önem kazanabilir. Yaptığınız her şeyin takip edildiğini göreceksiniz. Hayalperest davranışlardan sıyrılmalısınız. Terfi, iş değiştirme, ek sorumluluk alma gibi birçok konu gündeme gelebilir.
25 Mayıs civarında, dernek, vakıf, cemiyet, ekip çalışmaları içine girmeniz gerekebilir. Ümitlerinizi gözden geçirirken başkalarının öğüt ve önerilerine açık olmalısınız. Topluma hizmet etmek için fazlaca hayalci davranmamalısınız. Gönüllü çalışmalarda bulunurken zorlukları görmezden gelmemelisiniz. Taşındığınız kişilerin ya da arkadaşlıkların ne kadar etkili olduğunu anlamalısınız.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

10 Mayıs yakınlarında, yabancılar, yurtdışı, uluslararası konularda, hukuksal alanda, basın yayında bazı önemli değişikler olabilir. Seyahatlere çıkmak, yabancılarla birlikte olmak, farklı kültürlerle diyaloga geçmek size başka kapıları açacaktır. Her zamankinden daha fazla hevesli ve iyimser davranabilirsiniz. Ancak ayaklarınızın yere basması önem taşıyacaktır.
25 Mayıs civarında, toplumun gözü önünde olacağınız bazı olaylara hazırlıklı olmalısınız. Kişisel statünüzü, işinizi, kariyerinizi ününüzü sergileyebileceğiniz koşullar oluşacaktır. Kadersel plan sonucu yaptıklarınızı herkes görecektir. Aynı zamanda evlilikle ilgili konular da ilgi çekici olacaktır. Hayat rotanız üzerinde önemli gelişmelere açık olmalısınız.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

10 Mayıs yakınlarında, vergi, sigorta, prim, nafaka ya da miras konuları gündeme gelebilir. Beklediğiniz gelirlerde değişiklik yaşayabilirken, beklemedik giderleriniz de olabileceğini hesap etmelisiniz. Zaman içinde risk almadan hareket etmenin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkacaktır. Ameliyat, operasyon gibi konulardan da uzak durmanız da yararınızadır.
25 Mayıs civarında, akademik alanda, hukuksal konularda, basın, yayın ya da medya alanında kadersel gelişmeler olabilir. Kendinizi geliştirmek için olayları daha yukarıdan bakarak değerlendirmelisiniz. Yurtdışına açılmak için istekli olacaksınız. Ancak hem sürprizlere açık olmalı, hem de gerçekçi davranmalısınız.

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

10 Mayıs yakınlarında, evlilik, ortaklık gibi ikili ilişkiler önem taşıyacaktır. Bazı kadersel olaylar sebebiyle birlikteliğinizi gözden geçireceksiniz. Ancak gerginlikten uzak durmalısınız. Gereksiz yere sen, ben diyaloglarına girerek kırıcı olmamaya özen göstermelisiniz.
25 Mayıs civarında, finansal kaynaklar ön plana çıkacaktır. Özellikle başkalarının üzerinden elde ettiğiniz gelirlerle ilgili konularda gelişmeler olabilir. Örneğin eşinizin parası ya da ortaklaşa yaptığınız çalışmalardan elde ettiğiniz gelirler üzerinde durmalısınız. Borç, alacak ilişkilerinde ihtiyatlı davranmalısınız. Kredi kartınızın ekstresi gözünüze batacaktır. En iyisi gelirlerinizi, giderlerinizi ayarlamanızdır.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

10 Mayıs yakınlarında, sağlığınıza, gündelik rutinlerinize dikkat etmelisiniz. Çalışma koşullarınız ağırlaşabilir, rutinleriniz artabilir. Size yardım edenlerin yerine de çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Verimli olmak için her zamankinden daha fazla efor göstermeniz sağlığınızı bozabilir.
25 Mayıs civarında, kişisel danışmanlık almanız gerekebilir. Avukat, mimar, doktor ya da konusunun uzmanı bir profesyonelden yardım alabilirsiniz. Evlilik, ortaklık gibi ilişkilerinize çözüm bulmalısınız. Ancak ay boyunca nihai kararlar almaktan uzak durmak, temkinli davranmanın yararını göreceksiniz.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

10 Mayıs yakınlarında, aşkınızı dillendirmek için cesur davranabilirsiniz. Aşk acısı çekmemek için sevgi dolu tavırlarınızı daha temkinli, risk almayan şekilde ortaya koymalısınız. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili önemli gelişmeler olabilir.
25 Mayıs civarında, diyetinize, hijyeninize ve sağlığınıza önem vermeniz, ciddiye almanız gerekmektedir. Yapmanız gereken tetkikleri, tahlilleri bir an önce yaptırmalısınız. Size yardım edecek kişilerin işleri çıkabileceği için daha iyi organize olmalısınız. Pratik, verimli olmanın yollarını bulmalısınız.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

10 Mayıs yakınlarında, evinizle ilgili konular gündeme gelebilir. Ebeveynlerinizle ilgili konularda sorumluluklar almanız, sorunları gidermeniz söz konusu olabilir. Biraz yalnız kalıp, derin düşünmek, hayat planınızı gözden geçirmeniz yerinde olur. Taşınma, ev değiştirme, satın alma gibi yerleşimle ilgili değişiklikler konu olsa da temkinli olmanın yararı bir süre sonra ortaya çıkacaktır.
25 Mayıs civarında, çocuklarla ilgili kararlar alırken değişiklikleri göz ardı etmemelisiniz. Çocuk sahibi olmak için harekete geçebilirsiniz. Çocuğunuz varsa onun hayatıyla ilgili değişikleri gözden geçirmelisiniz. Yeni gelişmeler için sakin adımlar atmalısınız. Evhamdan uzak durmalı, etrafınızla iletişim içinde olmalısınız.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

10 Mayıs yakınlarında, yakın çevrenizdeki hareketlilik dikkat çekecektir. Bolca konuşma, yazışma ya da seyahatler sebebiyle başınız dönebilir. Yanlış anlamalara sebep olmaması için kelimelerin, sözlerin ne kadar önemli olduğunu fark etmelisiniz. İmza atmaktan, bir anlaşma yapmaktan sakınmalısınız.
25 Mayıs civarında, iş ve ev arasında denge kurmak zor olabilir.
Kariyerle, meslekle ilgili konularda olası değişiklikler ya da hareketlilik sebebiyle gerginleşebilirsiniz. Adımlarınızı sağlam atmak için sabırlı olmalı, ne kadar sürprizlerle karşılaşsanız da tepkisel olamamalısınız.

Önceki İçerikMutluluk mu? Şans mı?
Sonraki İçerikMayıs Ayı İçin Seçtiklerimiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz