Harekete Geçtim Dediğinde Başlıyor Her Şey

Bir süredir yürüyorum her gün.

kirmizi-eller-_mtc2825

Dün sabah 4, akşam 4 km toplam 8 km yürüdüm. Bu sabah da 5 km yürüdüm. Bakalım günü nasıl bitireceğim. Yürürken sesli kitap dinliyorum, ya da farklı hocaların e-eğitim programlarını dinliyorum, ya da kayda aldığım kendi eğitim programlarımı dinliyor ve onlar üzerinde zihinsel alıştırmalar yapıyorum. Bazen müzik gel bana takıl diyor, bazen de doğa seslerinin ritmime bırakıyorum kendimi.
 
 

Yürüyorum…
 
Yürümek gerçekten çok zihin açıcı. Üç yıldır üzerinde çalıştığım bir program var, artık son adımlarındayım. Ekim ayında kitabı bitmiş, yayınlanmış olsun diye çalışıyorum. Online Gelişim Programı olarak bir eğitim programı başladım, günlük akış ile sürdürüyorum. Yürürken aklıma gelenleri hemen ses kaydına alıyorum. 
 
Doğadan örnek almayı ve vermeyi severim. İlk kez yürüdüğüm yerler daha da etkiliyor ve üzerimde etkili oluyor. Bu sabah bilmediğim yollara girdim. Bilmediğim sokaklardan geçtim. Merak ettim. Merak etmeyi de pek severim. Merak etmek, insanı uyanık tutuyor. 
 
Yürüyün arkadaşlarım, her fırsatta yürüyün, çok iyi geleceğini fark edeceksiniz. Her şeye iyi gelecek. Rahat bir ayakkabı giyin, bir de şapka takın. Bedeninizi sıkmayan bir giysi seçin, özgürce renkler seçin ve bırakın kendinizi adımlarınıza. Yanınızda su olsun.
 
Bu çalışmaya başlarken ve sürdürürken sürekli araştırma ve deneme halindeyim. Öğrendiklerimi kendi üzerimde deniyorum. Önemli bir farkındalığım var: Bir şeyler ters gittiğinde, durakladığında fiziksel bir hareket yapmak çok iyi geliyor. Yürümek, sıçramak, zıplamak, ip atlamak, yüzmek, koşmak ve aklınıza başka ne geliyorsa. 
 
1-ekip-eller_mtc2785
 
Sadece istemek yetmez.
Eylem yoksa istediğin sonuç yok. 
Harekete geç…
 
…dedim ve kitap çalışmam ile online gelişim projesi olarak yeni bir eğitim programına başladım. Bu çalışmaya katılmak için bir akıllı telefon, internet bağlantısı, bir defter, bir kaç renkli kalem yetiyor. Her yerden katılabilirsin. Nerede isen oradan. Aktif ve sosyal bir program. Aktif farkındalık çalışması. Fiziksel, ruhsal, zihinsel eylemlerle hareket var. 3 boyutlu bakış içeriyor. Amacın her ne ise onu odağına alıp katılıyorsun. Herkes kendi amacını, hedefini kendine oldurmak için harekete geçiyor. 
 
1 Temmuz’da 1.Ekip ile başladık. 21 gün her sabah saat 7’de online sınıf eğitimi, diğer adımlar ve sonra 28 gün haftalık çalışmalar ile 49 günü tamamladık. Geçtiğimiz cumartesi buluştuk, sarıldık ve birlikte geçirdiğimiz 49 günü değerlendirdik.
 
sarildik_mtc2830
 
#Hareketegeçtik dediğinde başlıyor her şey dedik…
 
Ben yürümeye devam ediyorum. Bu sabah da 2.ekip ile 21.gün sınıf eğitimini yaptık. Arkasından giydim en rahat ayakkabımı sabah toplantıma yürüyerek gittim, giderken yeni yollar buldum. 
 
Düşlerimiz var. Hayat amaçlarımızı gerçekleştirmek için harekete geçtik çoğumuz. Anda, akışta ve harekette olarak, oldurmak istediğimize odaklanarak! Kanatlarımızı fark ettik, hep birlikte uçmak için #hareketegeçtim dediğinde başlıyor fark ettik. 
 
3.Ekip ile 1 Ekim sabah 7’de başlayacağız. Kayıtlar devam ediyor. Katılmak istersen önce bir mesaj yazmak için harekete geç…  ben@yaseminsungur.com #HareketeGeçtim dediğinde başlıyor…
 
Yasemin Sungur
 
 
Önceki İçerikTuz Denizinde Sonsuzluğa Koşmak
Sonraki İçerikDavet – Bilmek İstiyorum
Yasemin Sungur
Yıllar önce okul dönemimin bittiğini söyleseler de ben hayatın tutkulu bir öğrencisi ve seçip aldıkları, özünden kattıkları ile sen izin verirsen ben bir rehber. Ben bir Özgür Martı. Ben bir düşleyen. Kanatlarım ile gelişime, paylaşıma ve değişime keyifle uçarım. İçimizde yaşayan gerçek Martı Jonathan’lara ulaşmak için MartiDergisi.Com’u uçurdum. Şimdi hep birlikte uçuyoruz. Kitapdaşlarımla birlikte Kitap ile Sohbet ederim ve onları İstanbul Oyuncak Müzesin de baş konuk olarak ağırlarım. Oyun oynamayı bırakmadım. Hayatı kelimeler ile anlatmayı, yazmayı ve onların büyüsüne kapılıp Yaz(ı) Kamplarımı keşfe dönüştürmeyi bilirim. Harekete Geçmeyenleri enerjimle uyandırırım. Sevgiyle nefes alıp, şiirle güne başlarım. Aşk ile Can oğlum ve Ceren kızımla, evrende hayat bir başka güzel. Şükür...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz