2012 Korku İmparatorluğu’nun Sonu

2012’yle ilgili anlatılan senaryoları kimler, neden, nasıl üretiyor diye, iyi bakmalıyız.
Aklımıza attıkları çengelleri fark etmek için kendimize de iyi bakmalıyız.
Birinde beynimizi, birinde bedenimizi dikkatli kullanmalıyız.
Bunun tüm detaylarını “2012: Anlama Çağı, Astroloji Rehberi” kitabımda anlattım.
 
Yılın son ayında Korku İmparatorluğu’nun inadına, bardağın dolu tarafına bakma azmiyle güzel şeyler de olmakta…
 
Astrolojide bolluk, bereket, şansı sembolize eden Jüpiter gezegeni 26 Aralık’ta geri hareketten düzgün harekete geçecek.

Öncelikle bir bilgi; aslında hiçbir gezegen ya da gök cismi geri hareket edemez. Ama Güneş etrafında dönerken, aynı hızda gitsek bile, viraj alan araçlar gibi, ileri gittiğimizi ya da geri kaldığımızı zannederiz. Astroloji, insani etkileri açıkladığı için, bu geri gitme ya da göz yanılması durumları önemlidir.

Peki nedir şans gezegeni Jüpiter’in düzgün harekete dönüşü?

Şansın, bereketin, fırsatların kısıtlı alanlarda da olsa, hızlanacağı demektir. Yakın tarihe geri dönüp 2011’in Haziran ile Ağustos ayları arasında neler yaşadığınızı hatırlayabilirsiniz. Burada atılmış iyi niyet tohumlarını şimdilerde korkularınızı aşmak için kullanabilirsiniz. Ancak az zamanınız var; Aralık sonu başlayan süreç, Haziran ortasına kadar 6 ay sürecek.

O yüzden maddi ve manevi anlamda gelişmenizi sağlayacak fırsatları çabuk fark etmelisiniz. Allah’ın bazen fırsatla, nimetle denediğini fark edip, “Bunları hak ediyordum” dememelisiniz. Zaten bu gergin gökyüzünde pek küçük kalacaktır bu fırsatlar.

Ama anlayan, değeri kavrayan için 12 yıl etkili olacak bir mayadır bunlar. Astroloji uzun, ince bir zamanı değil, iç içe kıvrılan döngüleri anlatır. Yaklaşık 12 yıllık döngüsü olan Jüpiter için, bu kez bir daha geri dönüp 1999 sonuyla 2000 başı arasında neler yakaladığınızı, şimdiki aklınızla düşünmelisiniz. O zamanlardaki zorluklara rağmen, fırsatların değerini anlayabildiğiniz mi?

Olasılıkları burç burç aşağıda detaylandırmaya çalıştım.
Ama ayakları yere daha sağlam basmamalı, korkuları yenmek için maddi ve manevi anlamda huzurlu yakalamalısınız. Her anlamda daha kazançlı çıkmak adına, içinizdeki barışı yakalamalısınız. Kaynaklarınızı, değerlerinizi korumalısınız.
Yoksa 2012’de özellikle yaz aylarından itibaren sap, saman birbirine karışırken, sağduyunuzu bu kadar koruyamayabilirsiniz. Bilgiye, inanca, maddi ve manevi değerlere karşı yaşayacağımız sınavlarda korunmasız kalıp, Korku İmparatorluğu’na teslim olabilirsiniz.
Oysa şimdi maddi ve manevi yükselme zamanındayız.Değerleri kaybetmeden, anlama zamanındayız.
Şansı yakalama zamanındayız. Şansı insan mı yaratır, yoksa sunulan mıdır diye düşünerek…
 
Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Aralık’tan Haziran’a kadar maddi konularda oldukça şanslı olacaksınız. Fırsatları iyi değerlendirmeli, ama abartıdan uzak durmalısınız. Maaşınızın, kazançlarınız, menkul ve gayrimenkullerinizde artışla karşılaşabilirsiniz. Ama buna güvenerek harcamalarınızı artırmamalısınız.

 

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Aralık’tan Haziran’a kadar doğal bir şekilde yeteneklerinizi sergileyecek, kişisel adımlarınızı başarıyla atabileceksiniz. Beklediğiniz şartlar şimdi yerine oturacaktır. Her anlamda ben dediğiniz tüm konularda fırsatlarla karşı karşıyasınız. Abartıdan uzak, iyimser olmalı, fırsatları kaçırmamalısınız.

 

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Aralık’tan Haziran’a kadar gizli bir el tarafından korunacak, içinizde bazı hazırlıklar yapacaksınız. Aldığınız etkilerle olayları çok kontrol edemeseniz de, arınacağınız, fedakarlıkta bulunarak gelişeceğiniz bir süreçten geçmektesiniz. Bugüne kadar yaptıklarınız, hatta unuttuğunuz iyilikler bile dönüp dolaşıp sizi bulabilir.

 

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Aralık’tan Haziran’a kadar, arkadaş çevreniz ya da dernek, vakıf gibi sosyal çevrenizden yana şanslı olacaksınız. Birden fazla kişiyle, ortak bir amaç uğruna hareket etmenin yollarını aramaya başlamalı, çevrenizi genişletmelisiniz. Gelecek günler için planlar yapmalı, organize olmalı, ama abartıdan uzak kalmalısınız.

 

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Aralık’tan Haziran’a kadar kariyerinizle ilgili konularda oldukça şanslı olacağınızı bilmelisiniz. Zaten bunları hak ediyordum demeden, fırsatları değerlendirmenin yollarını bulmalısınız. Ödül, terfi, atama gibi beklentileriniz gerçekleşebilir. Çalışmayanlar için aile hayatları ön planda olacak, gelişmeler yüz güldürecektir.

 

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 kasım

Aralık’tan Haziran’a kadar eğitim almak istediğiniz konularda şanslı olacaksınız. Yurtdışına çıkma, yabancılarla iletişim kurma, ufkunuzu genişletme adına fırsatları değerlendirmelisiniz. Teknolojik, farklı ve heyecanlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. İyimser ama akıllı hareket etmelisiniz.

 

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 kasım – 22 kasım

Aralık’tan Haziran’a kadar, maddi konulardan yana şanslı olacaksınız. Beklediğiniz paraları tahsil etmek için fırsatları değerlendirmelisiniz. Kredi çekmek, miras işlerini düzenlemek için risk almadığınız sürece şans sizden yana olacaktır. Nafaka, hisse, prim, sigorta, kar payı gibi konularda istikrarlı davranmalısınız.

 

AKREP ve yükselen AKREP 23 kasım – 21 Kasım

Aralık’tan Haziran’a kadar eşiniz ya da evliliğinizle ilgili konularda şanslı olacaksınız. Evli olmayanlar ise evliliğe adım atabilirler. Fırsatlar başkaları ve özellikle yakın ilişkide olduğunuz kişilerle size gelecektir. Ortak iş yapabilirsiniz. İlişkilerinizi güçlendirmeli, tek başınıza hareket etmemelisiniz.

 

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Aralık’tan Haziran’a kadar gündelik hayatınızdaki hareketlilik artarken, yardım alacağınız, hünerlerinizi geliştireceğiniz fırsatlar ortaya çıkabilir. Ofisiniz ya da çalışma alanınızda iyileşmeler sizi beklemektedir. Sağlığınız adına da oldukça iyi olan bu etkileri değerlendirmelisiniz. Çalışma koşullarınızı düzeltmeye özel önem vermelisiniz.

 

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Aralık’tan Haziran’a kadar aşk hayatınızda her türlü olumlu gelişmeye yakın olabilirsiniz. Kendinizi sanat, spor, hobi gibi konularda rahatlı gösterecek, şanslı olacaksınız. Abartılı olmamak kaydıyla girişimci davranmalısınız. Çocuk sahibi olmak isteyenler için olumlu gelişmeler onları bekliyor olacaktır.

 

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Aralık’tan Haziran’a kadar evinizle, ailenizle ilgili büyüme, gelişme görebilirsiniz. Ev almak ya da dizayn ettirmek isteyenler için olumlu gelişmeler yakındır. Aile fertlerine yönelik olumlu gelişmelerde sizi motive edecektir. Evdeki rahatlama sayesinde işinizde, toplumsal statünüzde de gelişmeler olacaktır.

 

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Aralık’tan Haziran’a kadar bolca seyahat edecek, yeni şeyler öğrenecek, ilişim gücünü kullanacaksınız. Aynı zamanda kardeş, komşu ya da akranlarınızdan yana oldukça şanslı olabilirsiniz. Ticari faaliyetlerde bulunmak isteyenlerin kalıcı, sağlam adımlar atmasını destekleyecek olaylar gündeme gelecektir.

 

Önceki İçerikSanzeviler
Sonraki İçerikSıradışı Bir Kadın Ressam: Mihri Müşfik Hanım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz