Kendinizi Tanımak İçin Olaylara Şans Verin…

Hızlı bir bahara başladık…
Tutulmalar mevsimi önümüzde…
25 Nisan’da ilk tutulma başlıyor, dolunayla. Ardından 10 ve 25 Mayıs’ta…
Eğer bu tarihlere yakın doğduysanız, hayatınızda önemli gelişmelere çok yakın olmalısınız. Nisan’daki tutulma en çok Akrep burçlarını etkileyecek, ardından Boğa, Aslan ve Kova’ları. Tabii ki yükselen burcu bunlardan olanları… Tabii ki aslolan doğum haritanızın durumudur.

Tutulma, adı üstünde tutar insanı. Günlük hayatınızda akıp giden alanlarda, önceden öngörmediğiniz olaylar meydana gelir.
Tutulma döngülerinin hesaplanamadığı milattan öncesindeki insanı düşünün. Günlük hayat devam edip giderken, bir anda Ay ya da Güneş yok oluyor ortadan. İnsanlar donup kalıyor, tutuluyor. Kısa süre sonra ışıklar geri dönse de, bu büyük enerjiyi yaşayanlar artık eskisi gibi olmuyor. Tutulamanın etkisine en iyi örnek, savaşmaktan vazgeçmiş iki ordudur. Tarihte ilk yazılı anlaşma olan Kadeş anlaşması, Mısır ve Hititler arasında yapılan savaş sırasında yaşanan Güneş tutulması ardından imzalanmıştır.

İşte her bir tutulma, doğum haritanıza yakınlığına göre böyle bir etki yaratır. Bir şeyin, bir olayın, bir oluşun sonuna gelir, yeni bir döneme başlarsınız. Her son zor; ama her başlangıç heyecanlıdır.

astroloji

Senede en az 4 kere yaşanılan tutulmalara geri dönüp bakarsanız, hayatınızdaki önemli tarihlerle ne kadar yakın olduklarına şaşarsınız. Belki bir tutulmada doğdunuz, belki bir diğerinde evlendiniz. Her ne yaşadıysanız, beklemediğiniz, ilk etapta tutulup kaldığınız bir süreçten sonra oldu. Belki doğumuzun farklı oldu, annenize sürpriz yaptınız. Evlenmem derken bir anda evlendiniz. Belki de sizi zorlayan şeyler oldu; bir tutulmada en sevdiğiniz kişiyi uğurladınız, bir diğerinde işinizi değiştirmek durumunda kaldınız… Şimdiki tecrübenizle dönüp baktığınızda, o zamanların, size bu güne taşıyan asıl hayat tecrübeleri olduğunu anlarsınız. Tutulmaya dahil olan, artık eskisi gibi olmayacaktır.

Tutulmaların kendi içinde döngüleri vardır. 18 yıllık aralarla benzer konular üstüne etkili olurlar. Geri dönüp 1995 Nisan, Mayıs aylarına baktığınızda, hiç unutmayacağınız şekilde hatırladığınız olaylar varsa zaten konuyu anlamışsınızdır. O zaman yaşadığınız olayın benzeri şekilde olaylar gelişebilir.

Olayları hatırlamıyorsanız sizin haritanıza çok yakın etkiler yaşamamışsınızdır. Endişelenmeyin… Ancak, bu tutulma şimdi, sizi daha yakın etkiliyor olabilir. Yine de endişelenmeyin… Astrolojide en uzak durulması gereken konu endişe ve korkudur. Astroloji meteroloji gibi çalışır. Meteroloji yağmur yağabilir dediğinde panik yapmak yerine şemsiye ediniyorsak, aynı şekilde davranmalıyız.
Eğer kişisel danışmanlık almanız mümkün değilse size özel tüyolar vermeye çalışayım:

Öncelikle tutulmanın bir önceki döngüsünde neler yaşadığınızı iyice anlamaya çalışın. Düşününce önce zor gelen bir olayın, aslında kadersel önem sahip olduğunu anlayacaksınız.
Sonra, tutulmalar her ne kadar kısa zaman içinde yaşansa da, belirtileri aylar öncesinden başlar. Geri dönüp son ayları bu gözle bir düşünün. Hangi olaylar gittikçe artan önem taşımaya başladı.

Tutulma öncesi ve sonra en 4,5 günlük süreçte olaylar oldukça net bir şekilde kendisini belli eder. Eğer hassas davranıp, bu tarihlere yakın gelişmeleri daha geniş açıdan değerlendirirseniz, tutulmanın ortaya çıkardığı gölgeleri daha net görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey erken karar vermemektir.

Tavsiyem, eğer tarihler, tecrübeler, şu an yaşadığınız olaylar Nisan sonuna işaret edip, dikkatinizi çekiyorsa, en önemlisi iç sesinizi de size “bir şey oluyor” diyorsa olayları ciddiye alın. Ajandanızı çok doldurmayın. Hayatının akışında kalın. Değiştiremeyecekleriniz için endişelenmeyin. Yaşamın büyük planını görmeye çalışın. Kendinizi tanımak için olaylara şans verin.

Herşeyi hızlı tükettiğimiz, her konuda korkularla beslendiğimiz bu dönemde, astrolojiyi ne endişe kaynağı, ne de sihirli değnek olarak görmeyin. Basit yaşamanın, kendini doğru tanımanın yollarını keşfedin. Sonuçta meterolojiden yağmurun yağabileceğini öğrenip ıslanmanın zevkine de varabilirsiniz.

Tutulmalar hayat yolundaki önemli kavşaklardır. Ama nereye gideceğini bilenler, yolda yorulmazlar, kaybolmazlar…
Yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!

Esenliklerle…

KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Olayların sizden yana geliştiği bu ay içinde, kişisel hedeflerinize konsantre olmalısınız. Sağlığınızı, ilişkilerinizi desteklemenin daha etkin yollarını bulmalısınız. Artık üzerindeki ağırlığı atıp, cesaretinizi ortaya koyabilirsiniz.

 

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Bu ayı biraz geriye çekilerek değerlendirmeniz yerinde olacaktır. Enerjinizi yenilemek, dinlenmek, ruhunuzu arındırmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Korkularınızı artıran olaylarla karşılaşırsanız sabrınızı korumalı, beklemede kalmalısınız.

 

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Gelecek günlere ilişkin planlarınızı yapabileceğiniz, işten elde ettiğiniz gelirleri gözden geçirebileceğiniz bir aydan geçmektesiniz. Sosyal ortamlara girmenin ve arkadaşlıklarınızı arttırmanın yararını görebilirsiniz.

 

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Önemli işlerin gündeme gelmesiyle kendinizi gösterebilirsiniz. Toplumsal tanınırlığınızı arttırmak, saygınlığınızı korumak için hedeflerinizden taviz vermemelisiniz. İşiniz, kariyerinizde öne çıkacağınız bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

 

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Yurtdışı bağlantılarınızı artırmanın yollarını aramanız yerinde olacaktır. Yabancılarla iletişim kurmalı, basın, yayın organlarını takip etmelisiniz. Yeni tanışacağınız kişiler sayesinde kendinizi geliştirebilirsiniz. Hukuksal konular da önem taşıyacaktır.

 

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 eylül

Maddi konuların gündeme gelmesi endişelerinizi artırabilir. Gelir kaynaklarınızın daraldığı bugünlerde, eşiniz ya da ortağınızdan yana da masraflarla karşılaşabilirsiniz. Borç, alacak işlerinizden uzak durmanız iyi olacaktır.

 

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 eylül – 22 ekim

Evliliğinize, eşinize ya da partnerinize dikkat etmeniz gereken günlerden geçmektesiniz. Ortağınızı da bu listeye eklemek yerinde olur. Tek başınıza hareket etmemeli, ilişkilerinize özen göstermelisiniz.

 

AKREP ve yükselen AKREP 23 ekim – 21 Kasım

Gündelik işlerin altında kalıp sağlığınızı yıpratmadan önce daha planlı olmaya özen göstermelisiniz. Kişisel bakımınız, hijyeninize, diyetinize önem vermelisiniz. Ofis şartlarınızı düzenlemeli, size yardım edenlerle de ilgilenmelisiniz.

 

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Hayatın renkli taraflarıyla ilgilenmeniz sizi mutlu edecektir. Aile yükünü ve mesleki sorunlarını altlatmış olmalısınız. Daha sanatsal, yaratıcı işlere yönelebilirsiniz. Artan cesaretiniz sayesinde aşk hayatınız hareketlenebilir.

 

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Evdeki sorunları çözmek için ailenizin sorumluluğunu üzerinize almalısınız. Ebeveynler ya da yerleşim konularını gözden geçirmelisiniz. Ancak ev ve iş arasındaki dengeyi kurmalı, hedeflerinizi atlamamalısınız.

 

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ilişkileriniz artacaktır. Ancak bu koşuşturma içinde dedikodulara kulak asmamalısınız. Bilginizi artırmak için harekete geçebilir, eğitime yönelebilirsiniz. Seyahatler sayesinde çok şeyler öğrenebilirsiniz.

 

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Parasal konulara önem vermeniz iyi olacaktır. Kendi kaynaklarınızı korumanın, artırmanın yollarını bulmalısınız. Harcama yapmak yerine yeni yatırımlara yönelmelisiniz. İyi bir bütçe yapmalı, gelir giderlerinizi gözden geçirmelisiniz.

 

Önceki İçerikSürekli gelişimde olmak…
Sonraki İçerikNisan Ayı İçin Seçtiklerimiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz