Ağustos Ayında Gökyüzü

Astroloji göksel bir haritadır; her harita gibi yolu gösterir; yolculuğu değil. Yolculuk sizinle gerçekleşir. Tabii ki isterseniz harita kullanıp işinizi kolaylaştırırsınız.

Sıcak bir yazdan geçmekteyiz. Hem meteoroloji, hem astroloji uyarmaktaydı. Devam da etmekteler.
 
Şimdi astroloji haritasını okuyup, Ağustos ayına birlikte göz atalım:
2 Ağustos yakınlarında gergin günler yaşayabilirsiniz. Dolunay’ın etkisiyle normalde olmadığınız kadar gergin, sinirli ya da tam tersine hassas, kırılgan olabilirsiniz. Temmuz ayının ikinci yarısından itibaren hayatınıza giren konular, bu zamanlarda en yüksek seviyeye çıkabilir. Büyüyen olayları daha da tırmandırmamalısınız. Özellikle ego, güç savaşlarından kaçınmalı, otorite figürleriyle gerginlikten uzak durmalısınız.

7 Ağustos’tan başlayarak, Eylül’ün ilk haftasına kadar ikili ilişkilerinizi güçlendireceğiniz fırsatlar ortaya çıkacaktır. Sevginin gezegeni Venüs oldukça iyi bir konuma gelecektir. Siz de sevdiğiniz, değer verdiğiniz kişilere yönelmelisiniz. İlişkinize yatırım yapmalısınız. Ay içinde, sertleşen açılardan önce, ilişki krizleri yaşamamak için bugünleri iyi değerlendirmelisiniz. Evlilik, ortaklık ya da yakın beraberlik için daha olumlu davranmalısınız. Böylece ilişkiye verdiğimiz değer kısa sürede size yansıyacaktır.

Geçen ayın ortasından itibaren, yaşadığınız gecikmeler, yanlış anlamalar, rötarlar, fikir değiştirmeler gündeminizi etkileyebilir. Teknolojik aletlerde sorunlar olabilir; cep telefonu, bilgisayar gibi teknolojik aletlerde arızlar, aksaklıklar oluşabilir. 8 Ağustos’tan sonra bu etkiler hızla azalacaktır. Ancak öncesinde temkinli olmalısınız. Hatta imzalayacağınız önemli bir anlaşma ya da satın almak istediğiniz kıymetli bir şey varsa beklemeniz en iyisi olacaktır. İletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi bitmesiyle daha rahat kararlar alabilirsiniz.

Ağustos’un ortasına geldiğimizde ikili ilişkilerde zorlanma yaşayabilirsiniz. Partnerinize değer vermenize rağmen, onun yaşadığını zorluklar sebebiyle gerilebilirsiniz. Birlikteliğinizi geliştirmek için sorunları kabul etmeli, ancak aşmak için, olaylara daha farklı bakmayı öğrenmelisiniz. O zaman sürpriz gelişmelerle ilişkinizi büyütebilirsiniz. Aksi takdirde beklenmedik olaylarla, ani çıkışlarla ciddi zorluklar yaşayabilir, kopma noktasına gelebilirsiniz.

15 Ağustos civarı senenin gergin günlerinden olacaktır. Benzer gezegen döngüsünü 2010 Temmuz sonu, Ağustos başında yaşamıştık. Daha önce sizin için önemli olaylar olduysa, şimdiki döngüde bunları sonlandırmak için daha bilinçli hareket etmelisiniz. Sorumluluk almalı, olaylara gereksiz yere tepki verip, boş yere kendinizi yıpratmamalısınız. Kendinizi kaza, yangın, yaralanma, hastalanma gibi konulardan korumalı, zorunlu haller dışında cerrahi uygulamalardan uzak durmalısınız. Tartışmalarda öfkenize yenilmemelisiniz.

17 Ağustos’ta Yeniay’ın ardından gelen Şeker Bayramı, ay içinde sağduyuyla hareket edenler için kazançlı olacaktır. Atacağınız yeni adımları, başlatacağınız önemli işleri bu tarihe denk getirmelisiniz. Daha hızlı ilerleyebilir, Ay’ın büyüyen etkisini arkanıza alabilirsiniz. Özellikle kendinizi göstermek istediğiniz, insiyatif almak istediğiniz konulara yönelebilirsiniz. Önemli kişilerle bağlantıya geçebilir, kendinizi gösterebilirsiniz. 22 Ağustos’tan itibaren daha detaycı, çalışkan ve verimli olacaksınız. Olayları daha iyi analiz edebilir, en iyisini yapmak için eyleme geçebilirsiniz.

Ayın 23’ünden itibaren enerjinizi daha doğru bir şekilde ortaya koyacaksınız. Savaş gezegeni Mars’ın konum değiştirmesi gerginlikleri rahatlatacaktır. Öncesinde öfke kontrollünde zorlanabilir, durduk yere sinirlenebilirsiniz. Huzur ararken huzursuzluk içine düşebilirsiniz. Harekete geçmekte zorlanabilirsiniz.

Astroloji haritası genel olarak böyle bir yol çiziyor önümüze…
Ama hayat şu anda, her nefesle, sizin kontrolünüz altında ve fark etmenizi beklemekte…
 
Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!
 
KOÇ ve yükselen KOÇ 21 Mart – 19 Nisan

Oldukça yaratıcı, canlı ve hızlı bir dönemden geçmektesiniz. Aşk hayatınızda, çocuklarla ilgili konularda önemli değişiklikler yayabilirsiniz. Ancak risk almadan hareket etmeli, kendinize olan güveninizle ilişkilerinizi zorlamamalısınız. Ağustos’un son haftasından itibaren detay gerektiren işler için daha verimli olmanın yollarını bulmalısınız. Ancak bu yoğun tempo altında iken sağlığınızı hiç ihmal etmemelisiniz.

BOĞA ve yükselen BOĞA 20 Nisan – 20 Mayıs

Eve, aileye, ebeveynlere ilişkin konulara daha fazla önem vermeli ve sorumluluklarınızı ele almalısınız. Evde onarım ve bakım gerektiren konularda sabırlı olmalı ve zamanınızı doğru kullanmalısınız. Zor koşullarla karşılaşabilirsiniz. Ağustos’un son haftasından itibaren hayattan zevk aldığınız konulara yönelebilirsiniz. Hobi, sanat ya da spor bu konuların başında gelebilir. Ayrıca aşk hayatınız da canlanacaktır.

İKİZLER ve yükselen İKİZLER 21 Mayıs – 21 Haziran

Oldukça hareketli bir aydan geçmektesiniz. Seyahatler, toplantılar üst üste gelebilir. Düşüncelerinizi ifade ederken daha dikkatli olmalı, pot kırmaktan çekinmelisiniz. Kardeş, komşu, akran ya da yakınlarınızla ilgili konular ön plana çıkabilir. Ağustos’un son haftasından itibaren eviniz, yerleşiminizle ilgilenmeniz sebebiyle iş hayatında zorlanabilirsiniz. Aile büyüklerinizin sorunlarını halletmek durumunda kalabilirsiniz.

YENGEÇve yükselen YENGEÇ 22 Haziran – 22 Temmuz

Maddi konularda tutumlu olmalı, gelirlerinizi artıracak finans kaynaklarını tercih etmelisiniz. Bütçenize yönelmeli ve harcamalarınız için iyi bir planlama yapmalısınız. Özellikle lüks tüketimlerinizi gözden geçirmelisiniz. Ağustos’un son haftasından itibaren yakın çevrenizle, kardeş, komşu gibi yakınlarınızla oluşabilecek sorunları çözmek durumunda kalabilirsiniz. İletişim sorunlarına pratik çözümler bulmalısınız.

ASLAN ve yükselen ASLAN 23 Temmuz – 22 Ağustos

Kendinizi ve ilişkilerinizi ciddiye almanız gereken önemli bir aydan geçmektesiniz. Evlilik ve ortaklıkla ilgili konularda adımlar atabilirsiniz. Kişisel isteklerinizi gündeme getirebilirsiniz. Ancak ısrarcı olmamalısınız. Ağustos’un son haftasından itibaren maddi konular önem taşıyacaktır. Borç, alacak konuları da dâhil olmak üzere bütçenizi gözden geçirmeli, hesaplarınızı kontrol etmelisiniz.

BAŞAK ve yükselen BAŞAK 23 Ağustos – 22 kasım

Ayın büyük bir kısmında duygusal açıdan endişelerinizin artacağı, daha içe dönük olacağınız olaylar gündeme gelebilir. Geçmişte yaşanan, sizi üzen, bazı olayları artık bırakabilmeniz sayesinde önünüz açılacaktır. Ağustos’un son haftasından itibaren rahatlayacaksınız. Kendinizi, ilişkilerinizi, sağlığınızı ön plana alabilirsiniz. Yeni adımlar atarken dikkatli ama cesur olmalı, ilişkilerinizi gözden geçirmelisiniz.

TERAZİ ve yükselen TERAZİ 23 kasım – 22 kasım

Ay içinde arkadaşlarınızla ilgili sorunları çözmek durumunda kalabilirsiniz. Yeni projeler ve ekipler içinde yer alabilirsiniz. Geleceğe ait planlar yaparken daha kararlı davranmalısınız. Ağustos’un son haftasından itibaren endişelerden uzak kalmalısınız. Gelecek aya kadar sabırlı olmalı, geçmiş tecrübelerinizi gözden geçirmelisiniz. Olayları kontrol etmeye çalışmamalı, gerekirse fedakarlıkta bulunmalısınız.

AKREP ve yükselen AKREP 23 kasım – 21 Kasım

İşiniz, kariyerinizle ilgili konularda dikkatli olmalısınız. Önemli kişilerle tanışabilir ve üstlerinizle ilişkilerinizi artırabilirsiniz. Çalışmıyorsanız toplumsal konularda boy gösterebilirsiniz. Tüm bakışların üzerinizde olduğunu bilmelisiniz. Ağustos’un son haftasından itibaren sosyal çevrenizin hareketlenecektir. Grup, dernek ya da ekip işlerinde ortak hedefleri gözden geçirmelisiniz.

YAY ve yükselen YAY 22 Kasım – 21 Aralık

Yabancılar, yurtdışı ya da medyayla olan ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Eğitim, öğretim hayatınız, hukuksal, akademik, dini, kültürel konular da öne çıkabilir. Ağustos’un son haftasından itibaren hayat hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz. Evlilik, iş, kariyer gibi konularda zorlukları aşmak için detaylı çalışmalısınız. Kendinizi gösterme ve önemli kişilerle birlikte olma şansı yakalayabilirsiniz.

OĞLAK ve yükselen OĞLAK 22 Aralık – 19 Ocak

Ay boyunca borç, alacak, kredi gibi konulara dikkat etmelisiniz. Tutumlu olmalı, yatırımlarınızı risk almadan değerlendirmelisiniz. Partnerinizin duygusal ihtiyaçlarına da kulak vermelisiniz. Ağustos’un son haftasından itibaren yabancılar, yurtdışı, eğitimle ilgili daha detaylı çalışmanız gerekecektir. Hukuksal, dini ya da medyayla ilgili alanlarda da fırsatları yakalamak için çaba göstermelisiniz.

KOVA ve yükselen KOVA 20 Ocak – 18 Şubat

Bu ay tek başınıza hareket etmemelisiniz. Ancak ilişkileriniz sayesinde uzmanlığınızı ortaya koyabilirsiniz. Eşiniz, ortağınız ya da partnerinizle ilişkinizi geliştirmelisiniz. Ağustos’un son haftasından itibaren parasal zorlukları aşmak için tutumlu olmalısınız. Kendi bütçenizi düzenlerken, ortaklaşa harcamalarını dahil etmelisiniz. Kredi, borç, alacak, gibi detayları da unutmamalısınız.

BALIK ve yükselen BALIK 19 Şubat – 20 Mart

Günlük işlerinizin artacağı bir zamana giriyorsunuz. Verimli olmanız gereken bu dönemde sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. İşlerinizi kolayca yapmak için daha pratik olmalısınız. Ağustos’un son haftasından itibaren ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklık önem kazanacaktır. Karşınızdaki kişiye destek olmalısınız. İlişkinizin gelişmesi sayesinde siz de kazançlı çıkacaksınız.

Önceki İçerik20. İnsan Yönetimi Kongresi “Merak Edilen” Konuşmacıları İle Fark Yaratacak
Sonraki İçerikKomşum Bir Suikastçiymiş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz