Suyun Yolculuğu

Su buharlaşır, birden bire yükselmeye başlar… Alışık değildir buna, bu yeni bir şeydir ama hoştur bir yandan… Hafiflediğini farkeder; güneşin sıcaklığını, havan serinliği, oksijenin bolluğu…

Sonra bir şey olur ve hafiflikler birleşmeye başlar; beyazın en açığından grinin koyu tonlarına kadar çeşitli renklerde birleşmeler başlar ama elle tutulacak bir şey yoktur henüz.

Ansızın gelir büzüşmeler, yoğunlaşmalar, gerilmeler… Moleküller yeniden varolmak istercesine su damlalarına dönüşür; dünyaya doğru yola çıkmak için en ideal şekli alır…

Artık farklı bireyler olduklarını sanarak yol almaya başlarlar. Kimisi büyük, kimisi küçük… Kimisi bereket getirirken, kimisi her alıp sürükler, kimisi de aptal ıslatır sadece.

Yolun zorlu hava şartlarına göre kimisi sertleşerek dolu, kimisi pamuk gibi kara tanelerine dönüşür… Ani bir soğuk darbesinde buz gibi olan dolu, muhteşem desenli kar tanelerine imrenerek bakarken, bilmez ki, önce nehirler olacaklar; toplumlar olarak farklı maceralar yaşayacaklar, en sonunda da denizler, okyanuslar olarak tekrar bir olacaklar.

İşte çok benzer insanın yaşamı ile suyun yaşamı…

Önceki İçerikEge’nin İki Yakası Bir Araya Geldi!
Sonraki İçerikSoma’da Yaşananlar ve Krizin Yönetilememesi
TED Ankara Koleji, ODTÜ Makine ve ODTÜ İşletme Yüksek Lisansı ile 18 senelik eğitim hayatında öğrendiklerini 2006 sonrasında unutma sürecine girip, yeniden öğrenmeyi seçti, yeniden bir yolculuğa başladı. Bir nefeslik mola verilen durakta kendini öğrendiklerini uygulama ve paylaşmak amacıyla araştırmaya ve yazmaya başladı… Önce insanoğlunun hayatında önemli bir yeri olan bilinçaltını inceledi. Daha sonra bireylerin de ötesinde onları derinden yönlendiren kolektif bilinçaltına merak sardı… 2014 yılında Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak dersi vermeye başladı. 2011 yılında tanıştığı Psikolog Bert Hellinger’in çalışması Aile ve Organizasyon Sistemi Terapisi konusunda eğitimleri Svagito Liebermeister ve Ralph Willmann‘dan aldı. Hem şirketlere hem de bireylere uygulanabilen Aile ve Organizasyon Sisteminin Uygulayıcısı olarak çalışmaya devam ediyor. Yasemin Sungur ile tanıştığı 2010 yılından beri ondan aldığı ilhamla MARTIDAŞ Öztaş olarak yazılarını paylaşmaya devam ediyor. Gezmeyi, kitap okumayı ve film seyretmeyi çok seviyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz