Kasım Martısında Neler Var?

0
407

Yasemin Sungur 2014Merhaba,

Günlerden Çarşamba ve bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve kutlu olsun. Her hal ve şartta kutlu olsun.

En büyük Örneğim, Kahramanım… Mustafa Kemal Atatürk; sofrasını ülkesinin düşünürlerine, sanatçılarına açan, doğa aşığı, cesur, öncü, gerçek bir lider… Her gün daha çok hayranlık duyuyorum, özlüyorum…

Çok etkilendiğim  iki sözünü sizlerle paylaşmak istiyorum:

“Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.” Sözü beni pek çok durumda kurtaran, pes etmemi engelleyecek enerji ile zihnimde canlanır.

 

“İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?” Sözü ise ülkemin içinde bulunduğu durumu, yaşadıklarımızı çok gerçekçi anlatır. Bu nedenle tüm çalışmalarımda önceliğim kadındır. Kadının kendini geliştirmesi medeniyettir, özgürlüktür.

Bu duygular ve yeni ayın yeni dergisi ile merhaba.

Kapakta yer alan fotoğraf Emine Toprak’a ait. Bizi martı sevgimiz buluşturdu. Kendisi aynı zamanda ressam.

Dergimizde saygı duyduğum bir ailenin değerli üyesi Özden Toker ile Sevilay Acar röportaj yaptı, çok etkilenerek okuyacaksınız.

E-dergimizi okuyabilirsiniz. Blogumuzda yazıları her ayın sonunda paylaşmaya devam edeceğiz. Facebook ve Twitter hesaplarımızda sizin için sürprizlerimiz olacak, bizi takip edin lütfen.

Martı Jonathan; konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir.

Ne istediğinize, gerçekten ne istediğinize odaklanın, aldığınız nefes ve attığınız adım isteğinize hizmet etsin.

Sevgiyle,

kasim_46

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here