Martı Ekim Sayısı Uçtu…

marti_ekim_kapakMerhaba,

Yeni ay, yeni dergi, ben bu yeni kelimesine hayranım… Ne şanslıyım ki, Martı dergisi bana her yeni ayı daha bir önceki başlarken yaşatmaya başlıyor. Ve biliyor musunuz her ay ne kadar hızlı geçiyor?

Her ayın başında yeni konular bulmak için tüm yazarlar ile tek tek konuşuyor, yazışıyor ve içerik konusunda kararlar alıyoruz. Facebook üzerinde bir kapalı grubumuz var yazarlarla iletişimde olduğumuz. Sosyal medyayı her açıdan kullanıyoruz.

Bu ay yine her birimiz zihin açan, harekete geçiren, ilham veren konularda düşünerek ürettik. Seveceğinizi umuyorum.

Çok sevdiğim beni harekete geçiren kitaplardan biri olan Tanrılar Okulu’nun yazarı değerli hocamız Stefano D’Anna’yı kaybettik. Öznur Yılmaz Berk “Düş Var Olan En Gerçek Şeydir” sözüyle ona merhaba dedi.

Hayatımızı kendimiz şekillendirmeliyiz, bu nedenle öğrenmemiz gereken en önemli becerilerden birisi HAYIR demek. Bu konuda yaptığım eğitimlerde kullandığım teknikleri yazdım. Düşüncelerinizi çok merak ediyorum.

Özlen Öncel martıdaşımız son zamanlarda çok canımızı yakan bir konu hakkında iç titreten bir yazı yazdı. Çok sevdiğim, haftada 4-5 kez yürüdüğüm Özgürlük Parkı Burcu Demirtel’in gözünden, kaleminden sayfalarımızda. Aslıhan Uğur hem Türk Kahvesi’ni hem de Kemal Ulusu’yu sayfalarımızda ağırladı.

Martı’nın kitaplığında yine farklı kitaplar var. Paulo Coulho’nun Aldatmak romanı hakkında Gizem Sakallı yazdı. Ben bu romanı çok sevdim. Lale Celepoğlu İçinden Film Geçen Kitaplar’ı Aytül Bingöl’de Aylardan Aşk’ı yazdı. Bence her ay aşk için uygunJ

Bu ay mutlaka görmenizi önerdiğim Gürbüz Doğan Ekşioğlu “Dün & Bugün” sergisi Ekavart Galeride.

Bu aydan itibaren E-dergimizi sadece Dijimecmua üzerinde okuyabilirsiniz. Blogumuzda yazıları her ayın sonunda paylaşmaya devam edeceğiz. Facebook ve Twitter hesaplarımızda sizin için sürprizlerimiz olacak, bizi takip edin lütfen.

Martı Jonathan; konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir.

Ne istediğinize, gerçekten ne istediğinize odaklanın, aldığınız nefes ve attığınız adım isteğinize hizmet etsin.

Sevgiyle,

 

Önceki İçerikEylül Şiirleri
Sonraki İçerikKasım Martısında Neler Var?
Yıllar önce okul dönemimin bittiğini söyleseler de ben hayatın tutkulu bir öğrencisi ve seçip aldıkları, özünden kattıkları ile sen izin verirsen ben bir rehber. Ben bir Özgür Martı. Ben bir düşleyen. Kanatlarım ile gelişime, paylaşıma ve değişime keyifle uçarım. İçimizde yaşayan gerçek Martı Jonathan’lara ulaşmak için MartiDergisi.Com’u uçurdum. Şimdi hep birlikte uçuyoruz. Kitapdaşlarımla birlikte Kitap ile Sohbet ederim ve onları İstanbul Oyuncak Müzesin de baş konuk olarak ağırlarım. Oyun oynamayı bırakmadım. Hayatı kelimeler ile anlatmayı, yazmayı ve onların büyüsüne kapılıp Yaz(ı) Kamplarımı keşfe dönüştürmeyi bilirim. Harekete Geçmeyenleri enerjimle uyandırırım. Sevgiyle nefes alıp, şiirle güne başlarım. Aşk ile Can oğlum ve Ceren kızımla, evrende hayat bir başka güzel. Şükür...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz