Aylardan Aşk

 

 

Aylardan AşkAşk yaşanacak en güzel aylar ilkbahar aylarıdır kimilerine göre. Bazıları eylülün hüzünlü sevdalarına vurgunlardır. Yaz aşklarının pek çabuk geçtiğine dair bazı rivayetler dolanıp durur ortalıkta.

“Aylardan Aşk” İlkbahardan sonbahara, yazdan kışa derinlikle yaşanan bir aşkın romanı… Tüm duyguları birarada hissedebileceğiniz satırlarla bezeli.

İtiraf etmeliyim ki, kitabın ilk dikkatimi çekmesi, kapağının tasarımıyla oldu. Rengarenk ve çok hoş bir dizayn. Tabii kitaba pek zarif bir kurdeleyle bağlanmış olan şemsiye misali ayracı da unutmamalı. Hele de benim gibi kitap ayraçlarını sıkça kaybeden biriyseniz, bu detay daha da önem kazanıyor. Hoşuma gitti, bu ayraç fikri. Kitabımızın renkleri bu kadar değil. Okumak için sayfaları açtığınızda hoş bir sürpriz daha bekliyor sizi. Çoğunlukla kullanılan bölümlemelerin aksine, kitap gökkuşağının renklerini çağrıştıran sayfalarla aylara ayrılmış. Eylül ayında başlayıp, bir başka eylülde sona eriyor.

Bir ilk roman için oldukça kalın bir kitap ama kurgusu ve dili gayet akıcı. Hem gizemli, hem çoklu kahramanlarıyla oldukça hareketli, hem de aşkı anlatıyor.

Tanem zengin Sancaktar ailesinin kızıdır. Geçirdiği bir trafik kazası sonucu iki yıl komada kalır. Fakat bu kazanın hemen öncesinde bir şeyler olmuş ve Tanem gözyaşlarıyla binmiştir arabasına. Ne yazık ki, genç kız komadan çıktığında hafızasını kaybetmiştir. Arada bir gördüğü sanrılar dışında hiçbir şey hatırlamamaktadır. Doktor Yağız, kaza geçirdiği andan beri onun yanındadır. Zamanla ikili arasında bir aşk başlar. Yağız bir yandan genç kızı iyileştirmeye uğraşırken, öte yandan da Tanem’in hayatındaki sırrı çözmeye çalışmaktadır. Üstelik hepsi bu kadar da değildir. Tanemi zehirlemeye çalışan birileri vardır ve Yağız bununla da uğraşmak zorundadır.

Meral Kır bu ilk romanıyla güzel bir başlangıç yapmış.

 

 
XW1lj7

ARKA KAPAK YAZISI

Böğürtlen Kışı ve Son Kamelya kitaplarının yazarı Sarah Jio
Gerçek olduğunu düşündüğünüz hayatınızdaki her şeyin kocaman bir yalandan ibaret olduğunu öğrenseydiniz, ne yapardınız?

Zengin Sancaktar Ailesi’nin en küçük çocuğu olan Tanem için hayat oldukça sıradandı. Arkadaşları ve ailesinin her zaman yanında olduğu Tanem’in tek gayesi işinde ilerlemekti, ta ki katılmak için gittiği, ama katılmadığı o toplantı sonrası geçirdiği trafik kazasına kadar…

İki yıl boyunca uyuyan Tanem uyandığında, hafızasını kaybetmiş ve yanında doktoru Yağız’ı bulmuştu. Ailesi ve geçmişine dair, özellikle bir şeyleri hatırlamak istemiyor, bir şeylerden kaçıyordu sanki. Yağız, uyutulduğu esnada kendisini zehirlemek isteyen esrarengiz kişiden de haberi olmayan Tanem’e hem yakınlık duyuyor hem de Tanem’in geçmişinde ne olduğunu ve onu kimin öldürmek istediğini bulmaya çalışıyordu.
Diğer taraftan Tanem’den uzak durmaya çabalıyor, adeta onunla savaşıyordu.

Acaba Yağız, Tanem’le ilgili gerçekleri öğrenebilecek miydi ve daha önemlisi Tanem’in aşkına karşı koyabilecek miydi?
(Tanıtım Bülteninden)

Yayınevi:  Müptela Yayınları

 Yazar : Meral Kır

Sayfa Sayısı: 592

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe

Yayınevi: Müptela Yayınları

Önceki İçerikKasım Martısında Neler Var?
Sonraki İçerikRotası Güneş Olanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz