The Macallan Guinness Rekorlar Kitabı’na Girdi!

0
689

Single malt viskilerin Rolls Royce’u olarak da tanınan The Macallan, “açık artırmada satılan en pahalı viski” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. New York’ta 2010 yılında yapılan bir açık artırmada 4n dolar gibi rekor bir fiyata alıcı bulan Ünlü Lalique markasına ait kristal içki sürahisindeki 64 yıllık The Macallan viskisi Cire Perdue, artık bir Guinness rekoru sahibi!

The Macallan “Açık artırmada en yüksek fiyata satılan viski” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Damıtılarak şişelenen en eski ve nadir, single malt viski The Macallan, eşsiz bir Lalique içki sürahisine yerleştirildi ve New York’ta bir açık artırmada satışa sunuldu.
 
2010 yılında gerçekleşen müzayedeye katılanlar tarafından yoğun ilgi gören özel şişedeki 64 yıllık single malt viski, 460 bin dolara satılmıştı. Bu rekor fiyatın resmileşme işlemleri ise bugüne dek sürdü ve geçtiğimiz günlerde Guinness tarafından resmi olarak onaylandı. 2010 yılındaki satıştan elde edilen gelirin tamamı, dünyanın gelişen bölgelerindeki insanlara temiz ve güvenli içme suyuna ulaşma imkanı tanıyan “Water” adlı kuruluşa aktarılmıştı. Bu rekor fiyata satış sayesinde The Macallan, “Açık artırmada en yüksek fiyata satılan viski” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer aldı.

The Macallan Hakkında
Viski uzmanları tarafından “Single malt Scotch viskinin Rollce Royce’u” olarak tanımlanan The Macallan ilk kez 1824 yılında İskoçya’nın Moray bölgesinde Easter Elchies House’ta damıtılmıştır. Dünyanın en çok hayranı bulunan ve en çok ödül kazanan single malt viskileri arasında yer alan The Macallan’ın haklı şöhreti, olaüanüstü kalitesine ve özgün karakterine dayanmaktadır. The Macallan’ın olaüanüstü single malt ürün gamı içerisinde İspanyol meşesi fıçıları içerisinde olgunlaştırılan Sherry Oak, Fine Oak ve 1824 serisi yer almaktadır.
 
 Brown-Forman Hakkında
Jack Daniel’s, Finlandia Vodka, Southern Comfort, Herradura Tequila, El Jimador Tequila, Woodford Reserve markalarının sahibi Brown-Forman, 1870 yılında George Garvin Brown tarafından Amerika Louisville’de kuruldu. Dünyadaki en büyük on şarap ve alkollü içecek şirketinden biri olan Brown-Forman, 135’ten fazla ülkede satışta olan 25 şarap ve alkollü içecek markası ile dünya çapında 4.120 kişiye istihdam sağlıyor. Brown-Forman Türkiye Rémy Martin, Cointreau, Metaxa, The Macallan, The Famous Grouse ve Brugal gibi uluslararası markaların da Türkiye’deki satış ve pazarlama haklarına sahiptir.

Dilek Özcan

Önceki İçerikAşırı Teşhis & Aşırı Analiz ve Tedavi İçin 10 Öneri
Sonraki İçerikKübey Hatun, Avrupa’nın Oyuncak ve Çocuk Müzelerini Biraraya Getiriyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz