Taner Özdeş Otizmli Çocuklar İçin Yüzecek

InfoNet Bilgi Teknolojileri’nin Genel Müdürlüğünü yürüten, Ali Taner Özdeş, bu sene otizmli çocuklar için yüzecek. Özdeş, maddi yetersizliği bulunan ailelerin otizmli çocuklarına spor ve yaşam eğitimi bursu sağlamayı amaçlıyor.

Ali Taner Özdeş, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin ‘Herkes İçin Spor’ teması etkinlikleri arasında yer alan ve 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak olan “28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı”nda otizmli çocukların spor ve yaşam eğitimleri için burs sağlamak üzere yüzmeye karar verdi.

????????????????????????????????????

Özdeş, Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD)’nin spor okulu projesiyle otizm alanında faaliyet gösteren spor kulüpleriyle işbirliği içinde, maddi durumu yeterli olmayan ailelerin çocuklarına burs sağlamayı amaçlıyor.  

Ali Taner Özdeş

OGAD’dan yapılan açıklamada hedeflenen 200 bağışçı ve 20.000 TL amacı şu sözlerle açıklandı:

“Otizmin bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış tek tedavisi erken yaşta başlanan ve devam eden yoğun ve sürekli özel eğitimdir. Eğitimle; otizmli çocukların zaman içinde akranlarıyla kaynaşmaları ve toplumsal hayatta kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri sağlanabilir.

Otizmli çocuklarımızın spor eğitimi almaları özgüvenlerini arttırmakta ve onlara sosyal yaşama entegrasyon imkanı kazandırmaktadır. Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD) olarak Spor Okulu projemizle otizm alanında faaliyet gösteren spor kulüpleriyle işbirliği içinde maddi durumu yeterli olmayan ailelerin çocuklarına burs sağlamayı planlamaktayız. Her çocuk için aylık 28 saatten bir yıllık spor ve yaşam becerisi eğitimi bedeli 12.000 TL’dir. Her çocuk spor hocasıyla (yaşam lideri) bire bir kendisine özel hazırlanmış program dâhilinde bütün spor dallarında çalışıp zaman içinde başarılı olabileceği branşda spor kariyeri yapma fırsatını yakalayabilir. Bundan daha önemlisi evrensel dil olan spor sayesinde otizmli çocuklarımız akranlarıyla sosyalleşebilecekleri beceriler kazanmaktadırlar.

OGAD’ın spor kulüplerine banka hesabımız üzerinden bağış yaptığı miktarlar şeffaf bir şekilde web sitemizde açıklanacaktır. Ayrıca burs verilen çocuklarla ilgili gelişim fotoğrafları ve videoları web sitemizde yayınlanacaktır.”

Ülke nüfusunun %2’sini oluşturan otizmli çocukların spor ve yaşam eğitimi alabilmesi, evrensel bir dil olan sporla sosyalleşebilmesini sağlamak için bağışta bulunmak isterseniz, aşağıdaki hesaba, açıklama kısmına yalnızca “bağış – Özdeş ve kendi isminizi” yazarak bağışta bulunabilirsiniz. 

Hesap adı: Otizm Güçlü Aile Derneği

Garanti Bankası, Valikonağı Şubesi (Şube kodu: 183)

Hesap No: 6296810 // IBAN: TR67 0006 2000 1830 0006 2968 10

Detaylı bilgi için: http://bogazici.olimpiyatkomitesi.org.tr/Anasayfa

Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD)  www.ogad.org

Önceki İçerikNazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı Sona Erdi
Sonraki İçerikAdil Ticaret – Fair Trade

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz