Sonbahar Dekorasyonu

Sonbahar rüzgârları Eylül sonu ve Ekim başı esmeye başladıkları zaman evimizdeki hasır sepetler, deniz kabukları ve açık renk mumlar kendilerini yersiz bulurlar.

Günlerin kısalmaya ve havanın hafif bir serinlik taşımaya başladığı zaman evimizdeki dekoratif objelerin bir kaçını değiştirerek gelen mevsime uydurabiliriz.

dekorasyon1 dekorasyon4

İlk basta, yeşil, turuncu, krem, kahverengi ve sari tonlarında yastık ve aksesuarlar satın alıp sonbaharın renklerini dışarıdan içeriye taşıyarak adeta doğayla iç içe yasayabilirsiniz. Kilim yastıklar bu sezonun renklerine uydukları için özellikle on plana çıkarılabilirler.

Sehpalarda sezonun değişmesiyle yeni bir kalıba girerek farklı aksesuarlarla renklenebilirler. Örneğin, gümüş, altın, ahşap ve gri tonlarında vazolar, baykuşlar ve kabaklarla sıcacık bir birleşim oluşturabilirsiniz.

dekorasyon2

Bu objeleri değişik sayıda yan yana birleştirerek bir kösede koleksiyon yapabilirsiniz. Tüy kaplı yastık ve toplardan da eve sıcaklık katılabilir.

Farklı süslemeler, şamdanlar ve mumlarla şömine etrafında da eve hava verebilir. Sonbahar renklerindeki yaprak ve çiçeklerle şöminelerin daha fazla göze çarpmaları sağlanabilir. Turuncu renkteki yastıklar da eve sımsıcak bir hava getirebilir.

Sezonun en dikkat çeken yönü ise masa dekorasyonlarında olmaktadır. Yazın kullanılan lacivert beyaz temaları natürel objelerle yer değiştirebilir. Buğday ve çam kozalaklarıyla süslenen masalar, kahverengi ve sarı renklerdeki peçeteler ve örtülerle sonbahar tablosunu çizebilir.

dekorasyon3

Tablo, biblo, yatak örtüsü ve buna benzer küçük objelerle evinizin diğer odalarını da dekore ederek bir bütünlük yaratabilirsiniz. Böylece sonbahar renklerinde bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Müstakil evi veya terası olanlar bu tasarımlarını dışarıya da taşıyabilirler. Örneğin son bahar çiçekleri ve renkli saksılar ile dışarıdaki yeşil alanları da canlandırabilirler. Böylece çevre düzenlemesi ve iç dekorasyon tam anlamıyla bir bütün haline gelebilir.

Carol Wilkinson

Önceki İçerikİnspiro Yaratıcı Girişimler Programı
Sonraki İçerikTranssibirya Seyahati-2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz