Sanat Dolu Bir Ay Şubat

adalet, sizsinizADALET, SİZSİNİZ
AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun tek perdelik yeni oyunu “Adalet, Sizsiniz”; yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı, usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın muhteşem yorumlarıyla tiyatroya aktarıyor.

Caddebostan Kültür Merkezi
10 ŞUBAT PAZAR
SAAT:16.00
Tam: 40 TL, Öğrenci: 20 TL

 

 

kuçu kuçuKUÇU KUÇU
Yazan: Fabrice Roger Lacan
Türkçe’ye Çeviren: Kerem Ayan-Filiz Alpgezmen
Yönetmen: Kerem Ayan
Oyuncular: Selen Uçer, Özgü Namal

Ünlü işadamı Kudret Bey, hafta sonunu geçirmek üzere gözde çalışanı Ragıp ve karısı Melis’i, adadaki villasına çağırır. Kocasından önce gelen Melis’i, Kudret Bey’in karısı Melda karşılar. Melda ve Melis, tanışıp sohbet ederek kocalarının işten gelmesini beklemeye başlarlar.

Caddebostan Kültür Merkezi
23 ŞUBAT CUMARTESİ
SAAT:20.30
Tam: 40 TL, Öğrenci: 25 TL

 

 

 

tuluyhan uğurluTULUYHAN UĞURLU
Tuluyhan Uğurlu, Türkiye ve Dünyada 300’ün üzerinde konserde seslendirdiği Dünya Başkenti İstanbul isimli projesine yine İstanbul’un farklı mekânlarından birinde devam ediyor.

Kumkapı’da Meryem Ana Kilisesi kompleksi içinde bulunan Mesrop Mutafyan Kültür Merkezi’nde 23 Şubat Cumartesi ve 24 Şubat Pazar günleri gerçekleştireceği konserle,  Uğurlu bu kez İstanbul’un yine farklı bir yüzünü, farklı bir semtini anlatmaya hazırlanıyor. Dünya Başkenti İstanbul, İstanbul’un tarihi, kültürü, geçmişi ve geleceği arasında yürüyen, her konserde kentin unutulmuş, bilmediğimiz ya da dikkat etmediğimiz farklı bir semtini, farklı bir yanını anlatan dinamik bir proje…

Tuluyhan Uğurlu’nun 23 Şubat Cumartesi saat 17.00, 24 Şubat Pazar günü 15.00’da sahneye çıkacağı Meryem Ana Kilisesi Kompleksi-Mesrop Mutafyan Kültür Merkezi’nin tarihi 1826’ya kadar uzanıyor. Kilise 1. Dünya Savaşı sırasında depo olarak kullanılmış, 1940’lı yıllarda zincir ve halat fabrikası olarak hizmet vermiş. Harap durumda kaderine terk edilen bu tarihi mekân, 2010 Avrupa Kültür Başkenti programı kapsamında 28 Aralık 2011 tarihinde kilise ve kültür merkezi olarak dini ve resmi törenle yıllar sonra tekrar hizmet vermeye başladı.

Tuluyhan Uğurlu, Dünya Başkenti İstanbul Meryem Ana Kilisesi konserlerinde sahneyi kendi müzik grubu ile paylaşacak. Konserin bir bölümünde, Tenor Adruşan Kirkor Halaçyan’a piyanosu ile eşlik edecek. Konserin biletleri 10 Ocak Perşembe günü Biletix’de satışa sunulacak.

öylesine bir dinletiİŞ SANAT’TA ÇOCUKLAR İÇİN : ÖYLESİNE BİR DİNLETİ
Yazan ve yöneten: Murat Göksu
Piyano: Ece Göksu
Oyuncular: Nazlı Deniz Boran, Deniz Likos, Ahmet Baykara, Zafer Erdaş, Gökhan Ürben

Türkiye’nin birçok şehrinde 200’den fazla temsil yapan Öylesine Bir Dinleti adlı müzikli oyunun, çocuklar için düşünülmüş olan Çocuklar için Öylesine Bir Dinleti İş Sanat’ta çocuklarla buluşuyor.

İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik yazılan oyun hem çocukları, tiyatro, opera, bale ve klasik müzik gibi sanatın farklı dallarıyla tanıştırmayı hem de eğlendirerek onlara hoşça vakit geçirtmeyi amaçlıyor. Oyunun tamamında yer alan opera ve müzikallerden seçilen masallaştırılmış şarkılar ve aryalar çocuklara tiyatral bir anlatımla sunuluyor.

TARİH: 17 Şubat 2013
SAAT: 15:00

 

Sevtap SAMRA

Önceki İçerikKadın Olmak…
Sonraki İçerikTürgök Kabartma Kitap Projesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz