Polisiye Okumayı Sever misiniz?

phpThumb_generated_thumbnailPiraye Şengel’in Polisiye kitaplarını okuyun.

AYÇÖREĞİ

Piraye Şengel’in polisiye dizisinin ilk kitabı. O harika lezzeti ve mis kokusuyla  ayçöreğinin bir dedektiflik bürosunun adı olacağı hiç aklınıza gelir miydi. Olmuş işte. Bu dahiane fikir de ay çöreğini çok güzel yapan romanın kahramanlarından biri olan Azade’ye ait. Zaten bu zekice ve fantastik fikirler daima kadın beyninin ürünüdür.

Bu dedektiflik bürosunu kuranlar polis okulundan atılan Servet’le, çocukken aşık olduğu komşu kızı, polisiye meraklısı Azade. Önce kocalarını takip ettirmek isteyen kıskanç kadınlara hizmet etmekle işe başlasalar da,  bu kadınlardan birinin kocası öldürülünce, kendilerini bir cinayet olayının tam da ortasında buluveriyorlar. Peki katil kim?

Yayınevi: Labirent Yayınları

Sayfa Sayısı: 160

Basım Tarihi: 2014

MİRALAY ÇIKMAZI

Serinin son kitabı.  Ay Çöreği dedektiflik bürosunun meşhur dedektifleri Azade ve Servet bu kez Cihangir sokaklarında kaçırılan bir ingiliz kızın peşine düşüyorlar. Sevdiği erkeğin ardından Türkiye ye gelen genç kız aniden ortadan kaybolmuştur. Ondan haber alamayan babası derhal gelmiş ve dedektiflerimizden yardım istemiş.

Hayatta mıdır ingiliz kız, yoksa ölmüş müdür! Peki katil kim?

Yayınevi : Labirent Yayınları

Sayfa Sayısı: 96

Basım Tarihi:  2011

CENİN VE CESET

İnsanın Kötülük Yapamayan İki Hali

Yakışıklı ve zengin bir kocası olan Serda’nın hayatı dışardan bakıldığında mükemmel görünmektedir. Ama gerçekler her zaman dışardan görüldüğü gibi değildir. Genç kadın çocuk sahibi olmak istediğinde bu mükemmel evlilik büyük bir sarsıntıya uğrar. Üstüne üstlük Serda kocasının onu aldattığını da öğrenecektir. Asıl onu yıkan ise deli gibi aşık olduğu kocasının homoseksüel bir ilişki yaşamasıdır.

Serdanın intihar ettiği öne sürüldüğünde, ailesi buna inanmayarak Ay Çöreği dedektiflik bürosunun meşhur dedektifleri Azade ve Servet’i bu olayı çözmeleri için tutarlar.

Serda gerçekten intihar mı etmiştir yoksa bir cinayete mi kurban gitmiştir! Peki katil kim?

Yazarı kitaplarını şiddetsiz  polisiye olarak nitelendiriyor. Gerçekten de öyle. Şiddetten uzak ama bu halleriyle de okurun heyecanını ayakta tutabiliyorlar.

Yayınevi : Altın Kitaplar

Sayfa Sayısı: 200

Basım Tarihi : 2008

Önceki İçerikİyi ki Varım Diyebilmek
Sonraki İçerikAcı Bir Vedanın Ardındaki Toplumsal Gerçeklik…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz