Orhan Bahtiyar’dan 3.kitap geliyor…

Sevgili Arkadaşım Orhan Bahtiyar ilk kitabı ile bizi heyecanlı bir yolculuğa çıkartmıştı. İdeon, Tanrıların Yolu romanı Kaz dağlarında geçiyordu. İkinci kitabı ise Elohim’in Çocukları bizi daha uzak yerlere götürdü. Yeni çalışmasını heyecanla bekliyoruz. Facebook üzerinden dergimiz için bir sohbet yaptım kendisi ile, yaşasın sosyal medya.

orhan bahtiyarBenim sorum şu;
İlk iki kitabınızı büyük bir keyifle ve heyecanla okudum. Şimdi bizi ne bekliyor? Elohimin Çocukları”ndan sonra zaman nasıl geçiyor?

Orhan Bahtiyar’ın cevabı;
Öncelikle teşekkür ediyorum. Elohim”in Çocukları hem benim için hem de okuyucu için enteresan bir tecrübe oldu diye düşünüyorum. Konusu da, işleyişi de, anlatımı online casino da farklı bir kitap oldu. Özellikle de ülkemizde bu tarz yazan yazarların pek de olmayışı Elohim”in Çocukları”nın oldukça ilgi görmesinde başlıca sebep oldu.

Farklı şeyler yazmayı hep aynı döneme ve tarza takılmamayı seviyorum. Bir yazar kendini geliştirecekse farklı türlerde yazabilmeli. 2012 Ekim ayından beri biyografik bir roman üzerine çalışıyorum. Aslında bu roman aynı zamanda Türk havacılık tarihinin de bir özeti olma niteliğini taşıyor.

Yeni romanım Türk havacılığının Kahraman tayyarecisi Vecihi Hürkuş”un hayatından bir kesit sunuyor ve 1916-1923 yılları arasında geçiyor.

Elohim”in Çocukları 2012 eylülünde bitti. Niyetim birkaç ay dinlenmekti ama rahat duramadım ve bir ay bile geçmeden yeni kitaba başladım.

Dediğim gibi kitap oldukça ilgi gördü. Özellikle bazı düşünce ve felsefe grupları tarafından çeşitli davetler aldım ve olabildiğince bu davetlere icabet edip kitabımı anlatıyorum şu an.

Bir de Vecihi Hürkuş”un romanını yazarken bir yandan da çocuklar için de hayatını kaleme aldım ve bir çocuk kitabı haline getirdim. Raflara çıkmak için okulların açılmasını bekliyor bu kitap da.

Çok sevindim, yeni kitap geliyor müjdesini kitap ile sohbet dostları ile paylaşalım

Önceki İçerikGüneşi Uyandıralım
Sonraki İçerikHep Birlikte; Aile Yatağı!
Yıllar önce okul dönemimin bittiğini söyleseler de ben hayatın tutkulu bir öğrencisi ve seçip aldıkları, özünden kattıkları ile sen izin verirsen ben bir rehber. Ben bir Özgür Martı. Ben bir düşleyen. Kanatlarım ile gelişime, paylaşıma ve değişime keyifle uçarım. İçimizde yaşayan gerçek Martı Jonathan’lara ulaşmak için MartiDergisi.Com’u uçurdum. Şimdi hep birlikte uçuyoruz. Kitapdaşlarımla birlikte Kitap ile Sohbet ederim ve onları İstanbul Oyuncak Müzesin de baş konuk olarak ağırlarım. Oyun oynamayı bırakmadım. Hayatı kelimeler ile anlatmayı, yazmayı ve onların büyüsüne kapılıp Yaz(ı) Kamplarımı keşfe dönüştürmeyi bilirim. Harekete Geçmeyenleri enerjimle uyandırırım. Sevgiyle nefes alıp, şiirle güne başlarım. Aşk ile Can oğlum ve Ceren kızımla, evrende hayat bir başka güzel. Şükür...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz