Merhaba 2011

Yeni bir yıla başladık, yeni umutlar, yeni heyecanlarla. Geçen yılın fotoğrafları henüz anılarımızdayken, bu yıla ait olanları da istiflemeye başlayacağız hızla. Dilekler diledik; daha mutlu, daha sağlıklı, daha başarılı olmak için. Henüz üzeri işaretlenmemiş takvimlerimizle; yeni hatalar yapmadan, kargaşalar, üzüntüler yaşamadan daha başarılı olma şansı yakaladığımızı ve yeni bir başlangıç  yapacağımızı düşünüyoruz.

Kocamış dünyamızı hızla kirletmeye devam ederken, bir yandan da nefes alacağımız çözümler üretiyoruz. Bir yandan savaşlarla birbirimizi yok etmeye çalışırken, diğer yandan ölümcül hastalıklara çareler arıyoruz. Karmaşık yaratıklarız vesselam. Bu karmaşıklığımız hayatın her adımını etkiliyor, rengarenk bir dünya oluyor bazen. Her ülkenin kendine özgü yöntemlerle, ama temelde daha güzel geçmesini dileyerek beklenen yeni yıl, ülkemizde de coşkuyla kutlandı yine. Sokaklar, vitrinler, alışveriş merkezlerinin dış cepheleri ışıklarla süslenmişti. Her yerde sevinç ve telaş kol kolaydı sanki.

Çocukların heyecanı görülmeye değerdi.

Her yıl yaptığım gibi kendime notlar hazırladım yine, hatırlamak ve uygulamak bazen zor da olsa, sizlerin de işine yarayacağını düşünüyorum.

İşte sihirli, öneriler:

  • Kendinizi sevin, önemseyin.
  • Egoist olmayı deneyin, kendinize daha çok vakit ayırın.
  • Halinizden şikayet etmeyi aklınızdan bile geçirmeyin.
  • Cahiller ve aptallarla tartışmayın, nefesinizi boşa tüketmeyin.
  • Çok kızgın ve sinirli olduğunuz zamanlarda bile gülümsemeye çalışın.

Evet haydi şimdi yeni bir yılla beraber, daha güzel günlere doğru yola çıkalım hep birlikte.

Hepinize; önünüzde mutluluklar olan, arkanızda pişmanlıklar olmayan bir yıl dilerim.

Müge Cerman

Önceki İçerikİstiklal Muhafızları
Sonraki İçerikMODERN SANAT: Gerçeğin Ötesindeki Gerçeklik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz