İstanbul Comics and Art Festival’e İlgi Büyüktü

dsm group tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), 11.342 ziyaretçinin katılımına sahne oldu. Şehrin en yaratıcı ve renkli festivali olan İCAF, 8-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Saint Joseph Derneği Sosyal Tesisleri (Club Quartier) ve Moda All Saints Kilisesi’nde düzenlendi. Sevilen çizgi roman, karikatürist, animasyon, illüstrasyon, graffiti sanatçıları ve alternatif sanat performanslarını bünyesinde toplayan İCAF, workshoplara, söyleşilere, sanatçı oluşumlarının sergilerine ve imza günlerine ev sahipliği yaptı.

istanbul-comics-and-art-festivale-ilgi-buyuktu

İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), üç gün boyunca çizginin dört farklı disiplini grafiti, çizgi roman, illüstrasyon ve animasyon sanatlarını bir araya getirdi, workshoplar, sergiler ve söyleşilere ev sahipliği yaptı, ünlü çizerleri çizgiseverlerle buluşturdu. 11.342 kişinin katılımıyla yoğun ilgi gören İCAF’ta, ziyaretçiler çeşitli workshoplara katılarak hayal güçlerini üretime yansıttılar, kentin en iyi grafiti performanslarının yaratım sürecine tanık oldular, çizgi sanatlarının güçlü isimlerinin söyleşilerine katıldılar.

yildiray-cinar

Türkiye ve Brezilya’dan çarpıcı graffiti performansları

İCAF’ta bu yıl şehrin en iyi grafiti sanatçılarından Cins, Lakormis, Max On Duty ve Canavar birbirinden çarpıcı performanslarını gerçekleştirdi. Graffiti sanatçıları arasında dünyaca ünlü Brezilyalı sanatçı Manoel Quitério Santos da yer aldı. Santos, üç gün boyunca festivalin grafiti performans alanında gerçekleştirdiği üretimlerini ziyaretçilerle paylaştı.

manoel-quiterio-santos

Yaratıcı workshop çalışmaları

İCAF workshop alanı ve etkinlik standlarında Bez Çanta Boyama Atölyesi, VR Deneyim Alanı, Hand Lettering Workshop, Defter Yapım Atölyesi, Web Comic Workshop, Rock Painting Atölyesi, Marker Workshop, Draw Box , Porselen Boyama Atölyesi, Kolaj Atölyesi, Mandala Atölyesi, İllüstrasyon Atölyesi, Fanzin Atölyesi, Stencil Atölyesi, Paper Cutting Atölyesi, Origami Wall Atölyesi, Sulu Boya Atölyesi, e² Genç Mühendisler Atölyesi, Tektonik Animasyon Atölyesi, Çizgi Roman Çizim Atölyesi ve Karakter Atölyesi etkinlikleri gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gören workshop çalışmalarında, ziyaretçiler yaratıcı ve eğlenceli saatler geçirerek farklı malzemelerle hayal dünyalarını üretime yansıttılar.

mdm_0564

Eğlenceli ve öğretici söyleşiler

Festivalin söyleşi etkinlikleri Moda All Saints Kilisesi’nde gerçekleştirildi. Türkiye’nin tanınmış karikatürist, çizgi romancı, illüstratör ve grafik sanatçılarının konuşmacı olarak katıldığı söyleşilerde Kutlukhan Perker, Emrah Ablak, Erdil Yaşaroğlu, İrfan Sayar, Koff Animation, Ethem Onur Bilgiç, Furkan Nuka Birgün, Geekyapar, Cem Güvertürk, Selçuk Ören, Sümeyye Kesgin, Beril Ateş, Devrim Kunter, Sedat Girgin, Ali Paşaoğlu, Çağıl Ömerbaş, Esen Karol ve Yıldıray Çınar çizgiseverlerin merak ettiği konular hakkında bilgi aktardı, deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Ünlü çizer Kutlukhan Perker, “İnsomnia” kitabının lansmanını da festivalde gerçekleştirdi.

????????????????????????????????????

Çizgiye dair her şey

Festivalin animasyon film kuşağında ise Türkiye’nin yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden şehir temalı 28 animasyon film gösterimi yapıldı. Yayınevleri ve mizah dergilerini de standlarında okurlarlarıyla buluşturan, 62 markaya yer veren, sanatçıların ve oluşumların sergilerine de ev sahipliği yapan İCAF, bu yılki zengin programıyla hayal gücünü şehre yansıtan bir festival olarak önemli bir başarıya imza attı.

e-yasaroglu

dsm group – Ses getiren, yaratıcı pazarlama etkinliklerine imza atan etkinlik ajansı dsm group, 1994 yılından bugüne kadar bünyesinde yer alan dsm events, dsm training, dsm nolimits ve dsm mice şirketleri ile hem Türkiye’de hem de yurtdışında kurumsal şirketlere hizmet veriyor. Nike, Red Bull, Volkswagen, Hyundai, Fiat, Borusan Otomotiv, Coca Cola İçecek A.Ş. gibi çok uluslu ve Türk firmalara doğrudan pazarlama ve saha desteği sağlıyor. 2017 yılında 4’üncüsü gerçekleştirilecek İstanbul Coffee Festival ise, dsm group tarafından Türkiye’nin nitelikli kahve sektörünü bir araya getirdiği örnek projesidir. İstanbul Comics and Art Festival, yine dsm group tarafından, 2016 yılında hayata geçirildi ve ilkler arasında yerini aldı. Marka deneyimi ile tüketici deneyimini bir araya getirerek sektöründe “deneyim ekosistemi” yaratan dsm group, yaklaşımı, içeriği, kurgusu ve öyküsüyle temalandırdığı büyük çaplı etkinlikleriyle yeni pazarlama platformları oluşturmaktadır. dsm group, 2017 yılında 11-12 Ağustos’ta Coffee Weekend Alaçatı – Cold Brew & Mixology, 8-10 Eylül’de Club Quartier-Moda’da İstanbul Comics and Art Festival, 21-24 Eylül’de KüçükÇiftlik Park’ta İstanbul Coffee Festival, 29 Eylül-1 Ekim’de Bilkent Station’da Ankara Coffee Festival, 13-15 Ekim’de KüçükÇiftlik Park’ta Acı Fest Chili & Chill festivallerini gerçekleştirecek. dsm group, açılımı Dream Sales Machine olan yeni ürünü dsmticket.com (dsmbilet.com) ile Türkiye’de düzenlenecek rüya gibi etkinliklerin biletlerine online erişim imkanı da sağlıyor. Yalnızca nitelikli organizasyonların platformu olan dsmticket.com’da, bilet satışının yanı sıra etkinliklerin bilgisine de yer veriliyor.

Önceki İçerikEylül’dü.
Sonraki İçerikZengin, Fakir Tüm Çocuklar Risk Altında!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz