Martı Temmuz Sayısı Sizlerle…

yasemin_hocaMerhaba,

Temmuz yaz mevsiminin kendini en derinden hissettiren ayı. Çevremde pek çok arkadaşım tatilde yada tatil planı yapıyor. Ben henüz çıkamadım tatile. Pek yakında. Tatil olması için bir haftayı geçmesi gerektiğini düşünüyorum ben. On günlük bir tatil hem bedenimi, hem zihnimi hem ruhumu cilalıyor.

Sizler tatilde neler yapıyorsunuz? Kaç günlük bir mola iyi geliyor size?

Bu yıl her ay, ayda 2, 3 kez bizim köy dediğimiz yeni bir yaşamı deneyimlediğimiz Karamürsel – İznik dağ yolu üzerindeki evimize gittik, bahçe ile uğraştık, doğayı ve çevreyi keşfettik. 2 günlük molalar verdik şehir yaşantımıza, yoğun iş akışımıza. Kaldığımız yer denizden 440 metre yükseklikte, hava daha serin aşağılara göre. Pek esintili bir havası var. Ağaç diktik, sebze ektik, çiçekler, otlar diktik. Uzaktan keyifli ancak uğraşırken çok zor geldi, belki de biz alışkın olmadığımız için. Bu işlerle uğraşan insanları daha iyi anlıyorum. Tüm emekleri helal olsun. Tohumdan çiçeğe, sebzeye giden yol zor ve her gün özel emek istiyor. Bugün seninle ilgilenmeyeceğim diyemeyeceğiniz bir uğraş bu. Zamanında doğru adımları atmazsanız, beklediğiniz çiçekler ve sebzeler ile asla buluşamazsınız.

 

Doğada yaşadığım bu deneyim, bireysel gelişim çalışmalarımızda yaşadıklarımızı düşündürdü. Değişim ve dönüşüm adımlarında yeni alışkanlıklar için de yapmamız gereken aynen bu. Yeni alışkanlığa ulaştıracak nefesi almamız, adımı atmamız gerekiyor. Her gün özel ilgi ile, ortama bağlı olarak yeterince su ve bakım yaparak. Aynen doğa gibi…

Yeni bir dergi elinizin altında. Yıllardır pek çok konuda yararlandığım bitkilerle beni tanıştıran Ayhan Ercan’da dergimizde, sorularınız varsa yazın bize. Sevilay Acar’ın Özcan Köknel ile röportajını mutlaka okuyun. Yeni bir yazar daha aramızda, Aytekin Bal, gezi yazıları ile bizimle.

İlham verici ve harekete geçirici olmasını diliyorum bu ay sizin için seçtiğimiz tüm yazıların. Ne istediğinize odaklanın, aldığınız nefes ve attığınız adım isteğinize hizmet etsin.

Sevgiyle.

Önceki İçerikMartı Haziran Şiirleri
Sonraki İçerikROTASYON (JOB ROTATION)
Yıllar önce okul dönemimin bittiğini söyleseler de ben hayatın tutkulu bir öğrencisi ve seçip aldıkları, özünden kattıkları ile sen izin verirsen ben bir rehber. Ben bir Özgür Martı. Ben bir düşleyen. Kanatlarım ile gelişime, paylaşıma ve değişime keyifle uçarım. İçimizde yaşayan gerçek Martı Jonathan’lara ulaşmak için MartiDergisi.Com’u uçurdum. Şimdi hep birlikte uçuyoruz. Kitapdaşlarımla birlikte Kitap ile Sohbet ederim ve onları İstanbul Oyuncak Müzesin de baş konuk olarak ağırlarım. Oyun oynamayı bırakmadım. Hayatı kelimeler ile anlatmayı, yazmayı ve onların büyüsüne kapılıp Yaz(ı) Kamplarımı keşfe dönüştürmeyi bilirim. Harekete Geçmeyenleri enerjimle uyandırırım. Sevgiyle nefes alıp, şiirle güne başlarım. Aşk ile Can oğlum ve Ceren kızımla, evrende hayat bir başka güzel. Şükür...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz