Kültür Sanat Ajandası

Malum Şubat ayında okullar yarı yıl tatiline giriyor. İşte size birkaç öneri: 13 Şubat’a kadar, santralatölye’de çocuklar yeni deneyimler yaşayabilir. Hem çocukların ilgi alanlarını genişletmek, hem sosyalleşmek hem de ufuklarını açmak için hafta sonu ve süreli atölyelerde çocuklar bilim,sanat ve teknoloji ile buluşacaklar.
www.santralatolye.com

Geçtiğimiz aylarda Bremen Mızıkacıları ve Oz Büyücüsü ile İstanbullu çocuklarla buluşan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, sömestr tatilinde yeniden İstanbul’da. Çocuklar, 5–6, 12–13, 19–20 ve 27 Şubat’ta Beşiktaş Kültür Merkezi’nde Kediler ve Fareler Mutfağı ile ilk dönemin stresini atarak doyasıya eğlenecek. Zorlu Çocuk Tiyatrosu hakkındaki detaylı bilgilere ve turne programı www.zorlucocuktiyatrosu.com

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun “En Mutlu Kim” oyunu çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Yavuz Pekman’ın yazdığı, Hayrettin Arslanoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı oyun 5-12-19-26 Şubat 2011 tarihlerinde saat 11:30’da Akbank Sanat’ta sahnelenecek.

www.akbanksanat.com

Sadberk Hanım Müzesi “Hanedan ve Kamera-Osmanlı Sarayından Portreler” fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Küratörlüğünü Bahattin Öztuncay’ın yaptığı ve Ömer M. Koç’un kişisel koleksiyonundan seçilen fotoğraflardan oluşan sergide Osmanlı sultan ve hanedan üyelerinin saray fotoğrafçıları tarafından çekilmiş, bir kısmı imzalı ve ithaflı porte fotoğrafları yer alıyor. Sergi 24 Nisan’a kadar gezilebilir. www.sadberkhanimmuzesi.org.tr

İstanbul Fransız Kültür Merkezi, 2 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında Türkiye’nin en önemli fotoğraf sanatçılarından İzzet Keribar ile Fransız çağdaş sanatçı Laurence Aegerter’in Fransa’daki farklı müzelerde gerçekleştirdikleri online casino fotoğrafları sergiliyor. Sergide yer alan fotoğraflar, müze mekanlarında sanat yapıtlarıyla ziyaretçiler ve eseri seyredenler arasındaki ilişkiyi iki sanatçının farklı bakış açısıyla yansıtıyor.
www.infist.org

Paris’te yaşayan İnci Eviner, Kırık Manifestolar (Broken Manifestos) sergisi, 2 Nisan’a kadar  Paris Modern Sanat Müzesi’nde gezilebilir. Sanatçı Kırık Manifestolar’da Avrupa kimliğinin inşası uğruna göze alınan dışlama ve ayrımcılıklara eleştirel bir bakış getiren ve bu perspektiften demokrasi kavramını sorgulayan üç yerleştirmeden oluşan bir kompozisyon sunuyor.
www.incieviner.net & www.samartprojects.com

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Şubat konserlerini kaçırmayın der Martı:
07 Şubat Pazartesi 20.00
Borusan Quartet “Şostakoviç Akşamı  Konuk Solist: Toros CAN, piyano
14 Şubat Pazartesi 20.00
Sevgililer Günü konseri Burçin BÜKE, piyano
21 Şubat Pazartesi 20.00
“Beethoven”Ensemble Kheops

www.sureyyaoperasi.org

 

 

Daha fazla kültür sanat:
www.kultursanatajansi.com
www.facebook.com/KulturSantAjansi

 

Önceki İçerikİşgal Yıllarında İstanbul – 3
Sonraki İçerikTramisu-mania
Ayşe Dural
Saint Benoit mezunu. Bu okulda Fransızca ve İngilizceyi öğrendi ve çok sevdi; özellikle Fransızcayı. Sonrasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde devam etti. Çalışma hayatına Garanti Bankası Halkla İlişkiler Bölümü’nde başladı. Sonrasında dergiciliğe adım atarak Gelişim Yayınları’nda çalışmaya başladı. Türkiye’nin ilk “copyright” dergisi Marie Claire’de çalıştı. Suha Arafat’tan Orhan Pamuk’a kadar pek çok kişiyle söyleşiler yaptı, kadın hakları konusunda araştırmalar yaptı, modayı yakından takip etti. AMICA, BIBA gibi dergilerde çalıştı. Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. 2000-2006 yıllarında The Gate dergisinin yayın yönetmenliği yaptı. Koç Holding’in Bizden Haberler dergisinin yayın yönetmenliğini üstlendi. Daha sonra PR ajanslarında Medya İlişkileri Yönetmeni olarak çalışmaya başladı. Böylece artık haber yapmayacak, ama haberi gazetecilerle paylaşacaktı. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projesinin medya ilişkileri yönetmenliğini üstlendi. Yasemin Sungur’la birlikte Kültür Sanat Ajansı’nı kurdular. Kitap editörlükleri yaptı. Dural, basında ve halkla ilişkiler konusunda edindiği tecrübe, bilgi ve deneyimi, danışmanlık, eğitim ve seminerler aracılığı ile yeni nesillere aktarmakta ve martidergisi.com için röportajlar yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz