“İMZA: KARIN”

Banu Özkan Tozluyurt, Kitap Serüvenine Bir Yenisini Daha Ekledi. “İmza: Karın”

Yazma serüvenini “İmza: Kızın” kitabıyla sürdüren Banu Özkan Tozluyurt, serinin ikinci kitabı “İmza: Karın” ile okurlarıyla bir kez daha buluşmanın heyecanını yaşıyor. Lale Manço, Cemre Birand, İlkim Karaca, Taylan Kümeli, Berna Laçin, Yasemin Sungur ve Deniz Uğur gibi isimlerin hayatlarında iz bırakan ya da hayallerindeki erkeklere yazdıkları mektupların bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ve Banu Tozluyurt tarafından ele alınan “İmza: Karın”, kitapseverler ile buluşuyor.

imza karın1

Kitapta mektuplarına yer verilen kadınlar, serinin ilk kitabı “İmza: Kızın” derken hayatlarındaki ilk erkek olan babalarına mektuplar yazmışlardı. Yanlarında olan, olmayan veya bir kez dahi göremedikleri babalarına… Şimdi kız çocukları büyüdü, hayatın içinde kadın olarak durmayı öğrendi. Şimdiyse hayatlarında iyi ya da kötü, kısa ya da uzun süreli izler bırakmış veya bırakacak olan erkeklere anlattılar yaşadıkları duyguları. Farklı sosyo-kültürel yapılardan, farklı yetiştirilme biçimlerinden, farklı duygusal temalardan gelen 100’den fazla kadının hayatlarında iz bırakmış, bırakan, bırakacak erkeklere yazdığı mektuplardan oluşan “İmza: Karın”, kadınların hayatı paylaştıkları erkeklerden neler beklediğini farklı yönlerden gün ışığına çıkaran bir kitap.

“İmza: Kızın” kitabını hayata geçiren ekipten Banu Tozluyurt tarafından yayına hazırlanan “İmza: Karın” kitapçılarda okurlarıyla buluşmak üzere, raflarda yerini aldı. Bazen kendinizi, bazen hayat arkadaşınızı bazen de çok yakından tanıdığınız kişilerin en saklı hayallerini okuyacağınız kitabın telif geliri, çıkış noktası ile çok uyum sağlayan bir amaca da hizmet ediyor. “İmza: Karın” kitabının telif geliri, kadınların huzurlu, mutlu ve kendilerini ifade edebilen bireyler olması için faaliyet gösteren Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği (STET) için bağışlanacak.

Kadın gözünden yaşamın detaylarını, kadının kalbinden geçen aşkın izlerini yakalamak istiyorsanız, “İmza: Karın” yüzlerce farklı pencere sunuyor.

imza karın2

imza karın3 imza karın4

BANU ÖZKAN TOZLUYURT 39 yaşında, yönetim danışmanı. BT Danışmanlık adlı şirketin sahibi. Yönetim, iletişim, kişisel gelişim konularında eğitimler verip danışmanlık yapıyor. Yaşam koçluğu sertifikası sahibi yönetici/kişisel koçluk yapmakta. Yazmayı, okumayı çok seviyor. Hayat Çocukla Güzel, İmza Kızın adlı yayınlanmış kitapları mevcut. Gezi, kişisel gelişim, gündeme ait yazılarını www.banunundunyasi.com da okurlarıyla paylaşıyor.(www.banunundunyasi.com )

SINIR TANIMAYAN EBEVEYNLER TOPLULUĞU verdiği eğitimler ve danışmanlık desteği ile gelecek nesilleri yetiştirecek kadınlara, hayatlarını iyileştirme ve kendi çözümlerini bulma yetisini kazandırmayı amaçlayan yeni nesil bir dernek olarak dikkat çekiyor. Ülkemizdeki kadınlara insan hakları, anayasal haklar, sağlık sorunları, psikolojik destek gibi pek çok konuda makro ve mikro ölçekte danışmanlık hizmeti veren STET Dernek, kendi etkinlik alanı içerisinde bulunmayan tüm yardım taleplerini, kendi uzmanlıklarındaki diğer derneklerle paylaşarak koordineli olarak sonuca ulaştırıyor. Bu anlamda “gönüllü bir akademi” görevi üstlenerek; ”Hukuk, Kişisel Gelişim, Ebeveynlik, Kariyer,  Girişimcilik,  Meslek Edindirme” konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak, kadınları ihtiyaçları olan alanlarda konunun uzmanlarıyla buluşturuyor.

İmza Karın kitabının tanıtım toplantısından anlar

imza karın5 imza karın6 imza karın7

Önceki İçerikEskişehir’e Dokunmak
Sonraki İçerikBabalardan Babalara…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz