Harekete Geçmek İçin Bir Adım At…

Harekete Geç!

Basit, net ve güçlü bir mesaj.
Tek yapmak gereken ilk adım için ayağının birini kaldırmak, ikincisi takip ediyor hemen. Dene istersen, evet şimdi…

Ne kadar zaman tek ayak üzerinde kalabilirsin?

Ne oluyor da çok istediğimiz şeyleri yapmak için o ilk adımı atamıyoruz? Çok, ama çok istediğimiz, yıllarca istediğimiz, istekle ve beklenti ile kendimizi umutsuz, mutsuz ettiğimiz o şeyler nerden geldi de takıldı ve esir aldı zihnimizi?

Ne yapacağız bu umutsuz beklentilerden kurtulmak için?

Düşüncelerimiz, duygularımızı ve duygularımız davranışımızı belirliyor, yaşadığımız durum ortaya çıkıyor. Durumu değiştirmek için geriye bir yolculuk yapmalı, düşüncemize ulaşmalı ve yeni bir bakış açısı ile bilinçle seçimimizi yapmalıyız.

Seçtiğimiz düşünce yaşadığımız durumu bizim için en uygun hale getirene dek yeni bir bakış açışı keşfetmeye devam etmeliyiz. Yaşadığımız durumu ortaya çıkartan düşünce ile yeni yollar ve çözümler bulmamız imkansız. İmkansıza takılmak yerimizde saymamıza, giderek derine dalmamıza neden olur.

Şöyle bir formülle ilerleyebiliriz.

Tüm güzel başlangıçlar için;
Hayal Et
Hedef Seç
Plan Yap
Uygula yani Harekete Geç
Durumu Kontrol Et
İstediğin Yönde Geliştir
Uygulamaya Devam Et…

Yaşarken sevgiyle nefes alın…

 

Önceki İçerikBatum – Tiflis (Gürcistan)
Sonraki İçerikTutkusunun Peşinden Giden Bireyin Cebi Delik İken Ruhu Ziyafet Çeker
Yasemin Sungur
Yıllar önce okul dönemimin bittiğini söyleseler de ben hayatın tutkulu bir öğrencisi ve seçip aldıkları, özünden kattıkları ile sen izin verirsen ben bir rehber. Ben bir Özgür Martı. Ben bir düşleyen. Kanatlarım ile gelişime, paylaşıma ve değişime keyifle uçarım. İçimizde yaşayan gerçek Martı Jonathan’lara ulaşmak için MartiDergisi.Com’u uçurdum. Şimdi hep birlikte uçuyoruz. Kitapdaşlarımla birlikte Kitap ile Sohbet ederim ve onları İstanbul Oyuncak Müzesin de baş konuk olarak ağırlarım. Oyun oynamayı bırakmadım. Hayatı kelimeler ile anlatmayı, yazmayı ve onların büyüsüne kapılıp Yaz(ı) Kamplarımı keşfe dönüştürmeyi bilirim. Harekete Geçmeyenleri enerjimle uyandırırım. Sevgiyle nefes alıp, şiirle güne başlarım. Aşk ile Can oğlum ve Ceren kızımla, evrende hayat bir başka güzel. Şükür...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz