Benim Dünyamda Kırmızı Var

Kırmızı dünyama yakışır bir çok renk.. Ahengi yakalayansa pek düşmez denk.. Çok severim, söverim de. Ama beklerim… Rüzgârın yönü ne tarafaysa, ruhum da ona göre yol almakta. Aşkın rengi de şeytanın rengi de “kırmızı” ne de olsa…

Mutluluk veren,
Şiddete meyleden,
Arzuları kuvvetlendiren,
Güçlü yanları sembolize eden,
İştah açan,
“Ben buradayım” dedirten
Aşkı tarif eden
Şeytanlığı gösteren
İddiayı ortaya koyan
Serotonin salgılatan
Şehveti ifade eden
Gönül gözünü açan
Ruhu ayaklandıran
9/8’lik oynatan
Şarap kadehine yansıtan
Akrepliği muhteva eden
Tango’da raks eyleyen
Konuşmadan söyleten
Dikkat çeken
“Tehlike var” diyen
Adrenalin salgılatan
Tutkuyla bağlayan
Ateşi harlayan
Kadınlığı betimleyen
5 kuruş fazla eden
Cesaret isteyen
Gül’e anlamını veren
Dudaktan kalbe giden
Yeni yılı simgeleyen
Güneşin batışını yakalayan
Yasak meyveyi anlatan
Gökkuşağında yer alan
Kimi zaman utandıran
Sevgiyi anlatan
Hızı tanımlayan
Bayraktaki kana rengini veren

Kırmızı, hisleri harekete geçiren böyle bir renk işte. Bazen daldaki meyve, bazen de bir gelincik tarlasındaki şahane. Kimi zaman bir marka logosunda, kimi zaman bir topuklu ayakkabıda. Ya bir tiyatro sahnesinde perdede, ya da bir tuale ulaşmak üzere palet renklerinde. İnsanın gönlünü hoş eden ve görmekten zevk aldıran, her tonunda ayrı bir duyguyu barındıran bir mucize.

Kırmızı ile anılıyor olmak çok büyük sevinç. Beni tanımak için işe buradan başlamak kesinlikle iyi bir yol. Zaten ben de böyle tanıyorum benim gibileri ve kendimize kendi kırmızı dünyamızı yaratıyoruz böylelikle. Biri seviyor diye kırmızı giyinmek ya da kırmızı bir obje kullanmak ne değerli bir armağan. Kırmızı bir tablo, kırmızı bir fotoğraf gördüğünde bir insanı hatırlamak ne büyük bir ayrıcalık.

Keşke her yeri kırmızıya boyayabilsek. Tüm duygularımızı iç dünyamızın dışına taşırabilsek. Ruhumuzu beslediğimiz notaları, doneleri, sevgileri, sözcükleri bir fırçayla yazabilsek gökyüzüne. Şarap kadehini havaya fırlatsak ve saçılan kırmızılık öylece asılı kalsa üstümüzde. Kırmızı ayakkabılarla geçtiğimiz yollarda kırmızı izler bıraksak..Kırmızı rujlu dudaklardan çıkan her kelime kırmızı tadında olsa.. Kırmızı kurdeleli hediye paketleri sihirli olsa.
“Kırmızın var mı keyfin var” deseler.

Benim dünyamdaki kırmızı sevgisi ve ifade ettikleri böyle işte. Bu düşüncelerime eşlik eden ve saygı duyan herkese teşekkür ediyorum. Bir akrep olarak duygularımı uçlarda yaşamanın nişanesini bir renkle tamamlamak yaşantıma büyük bir keyif katıyor. Herkesin kendi rengini bulması ve hayatına adapte etmesini diliyorum…

Nesil Var

Önceki İçerikHer Mevsim Aşk
Sonraki İçerikYeni Denizlere Yelken Açmak…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz