Aşk Sevdiğim Yemekler Gibidir…

6 adam, 6 aşk ve 66 yemek tarifi. ‘Aşk Sevdiğim Yemekler Gibidir’ konulu bir yemek kitabı. Her hikayenin içinde bir yemeğin adı geçiyor, Aynebilim’in o an sevgilisine yaptığı yemek. Ve hikayenin sonunda da o yemeğin tarifine yer veriliyor.

Kısaca FF dediğimiz, facebook ve twitter öncesinde, henüz bu mecralar sosyal medya diye adlandırılmadan önce FriendFeed kullanıyordum. Orada tanıdığım pek çok kişi şimdi yakın arkadaşım. aynebilim1Çok samimi ve ilgi alanlarına göre toplaşan, buluşan bir grubumuz vardı. İşte oradan tanıdığım, adını bile nickname’i ile bildiğim Aynebilim’den çok özel bir davet aldım, programım uygun olmadığı için katılamadım ancak aklımda kalmıştı. İlk boş anımda aradım ve boynumda fotoğraf makinam ile Büyükada’da ki evine gittim. Eğlenceli bir gün geçirerek şık bir sofrada lezzetli bir kahvaltı ettim. O günün başrolü Aynebilim’in yazdığı kitaptı.

Kitabın arka kapağı özellikle çok dikkat çekici. Hemen dikkat çekiyor.
“Kahrolsun bağzı erkekler!” Bu kitaptaki tarifleri hemen uygulamak isteyeceksiniz. Aşk konusunda benim fikrim hep aynı. Herkesin aşkı kendine eşsiz ve benzersiz!

Aynebilim; sevincini, hüznünü, mutluluğunu yemeklerle harmanlıyor. Okurken hem karnınız acıkacak, hem kalbiniz acıyacak hem de kahkahalar atacaksınız.

Anlatırken kullandığı sade dil sayesinde roman okuyor gibi değil de Aynebilim yanınıza oturmuş size anlatıyormuş gibi hissedeceksiniz.

Acaba en çok kimi sevdi diye tahminler yürütürken karakterleri eleştireceksiniz bazen, bazen de Aynebilim’e kızacaksınız.

Kitapta kullanılan QR kodlar sayesinde kitaba eşlik eden şarkılara, filmlere hatta karikatürlere bile ulaşarak kitabı interaktif okuyabilirsiniz.

Kitaptaki tariflere gelince hepsi denenmiş ve lezzeti onaylanmış. Üstelik tarifleri de hikayelerle süsleyerek yemek yapma şevki katıyor okuyuculara.

“Aşk Sevdiğim Yemekler Gibidir” kitabının yazarı internet âleminde Aynebilim olarak tanınıyor. Kitabı da aynı imzayla yayınlamış.
“Yoksa siz hâlâ sevgilinize bir yumurta bile kırmadınız mı? Kırmayın tabii, en iyisini siz yapıyorsunuz. Ben ne yumurtalar, ne cevizler kırdım da ne oldu? Hepsi bu kitapta” diyordu kitap tanıtımında Aynebilim.

aynebilim2 aynebilim3

“Aşk Sevdiğim Yemekler Gibidir” in http://www.asksevdigimyemeklergibidir.com  internet sitesinden kitabı sipariş ederseniz imzalı ve kurabiyeli olarak postalanıyor, haberiniz olsun:)

“Aşk Sevdiğim Yemekler Gibidir” kitabını bir genç hanımın aşk maceralarını okumak için mi, kolay ve lezzetli yemekler denemek için mi alırsınız,seçim sizin…

Aynebilim’in öykü dili de bu kitabı aldırır, kolay okunuyor ve arada kalkıp tariflerden birini yapıp devam ediyorsunuz.

Lezzetli okumalar diliyorum.

Önceki İçerikBeş Harflilerin Silahı: Feminizme Bir Bakış – 1
Sonraki İçerikÇocuk Gelişimi ve Müzik
Yıllar önce okul dönemimin bittiğini söyleseler de ben hayatın tutkulu bir öğrencisi ve seçip aldıkları, özünden kattıkları ile sen izin verirsen ben bir rehber. Ben bir Özgür Martı. Ben bir düşleyen. Kanatlarım ile gelişime, paylaşıma ve değişime keyifle uçarım. İçimizde yaşayan gerçek Martı Jonathan’lara ulaşmak için MartiDergisi.Com’u uçurdum. Şimdi hep birlikte uçuyoruz. Kitapdaşlarımla birlikte Kitap ile Sohbet ederim ve onları İstanbul Oyuncak Müzesin de baş konuk olarak ağırlarım. Oyun oynamayı bırakmadım. Hayatı kelimeler ile anlatmayı, yazmayı ve onların büyüsüne kapılıp Yaz(ı) Kamplarımı keşfe dönüştürmeyi bilirim. Harekete Geçmeyenleri enerjimle uyandırırım. Sevgiyle nefes alıp, şiirle güne başlarım. Aşk ile Can oğlum ve Ceren kızımla, evrende hayat bir başka güzel. Şükür...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz