Yasemin Sungur’la ŞİİR ile SOHBET başladı:)

Yasemin Sungur 8 yıldır yaptığı Kitap ile Sohbet etkinliğine, çok sevdiği şiiri daha çok konuşmak isteği ile yeni bir adım ekledi.

“Şairler ve şiirleriyle buluşup, sözün ritminde, anlamında, duygusunda sohbet edeceğiz. “Bana kalırsa, şiirin bir ayağı toplumda, bir ayağı kişinin içindedir.” diyen Oktay Rifat’a kulak verdik. 

“Şiir, her şeyi söyleyebilmek sanatı, her şeyi açabilmek sanatıdır.” diyen Cemal Süreya’yı dinliyor ve sohbetimizde sözcüklerimizi şairlerden ödünç alıyoruz.

Sözün özünde bir sohbet bu… Sevdiğiniz şairi ve dizelerini alın gelin, şiir ile konuşalım, duygularımızın kanatlarında uçalım.

Katılmak isteyenler kayıt için müzeye bir telefon yeter.” diyen Yasemin Sungur bu tarz etkinliklerle edebiyatın çağrısına kulak verdiğini söylüyor. 

Etkinlik ayda bir kez saat 14.00 – 16.30 arasında İstanbul Oyuncak Müzesinde gerçekleşecek.

İlki 11 Mart Cuma, şair Asuman Susam ile gerçekleşti.

15 Nisan’da şair, yazar Onur Caymaz  Şiir ile Sohbet’in konuğu. 

 

Önceki İçerikÖzerk Benlik Kul Benlik
Sonraki İçerikOkurun Gözünden: 5 Tavsiye Kitap
Yıllar önce okul dönemimin bittiğini söyleseler de ben hayatın tutkulu bir öğrencisi ve seçip aldıkları, özünden kattıkları ile sen izin verirsen ben bir rehber. Ben bir Özgür Martı. Ben bir düşleyen. Kanatlarım ile gelişime, paylaşıma ve değişime keyifle uçarım. İçimizde yaşayan gerçek Martı Jonathan’lara ulaşmak için MartiDergisi.Com’u uçurdum. Şimdi hep birlikte uçuyoruz. Kitapdaşlarımla birlikte Kitap ile Sohbet ederim ve onları İstanbul Oyuncak Müzesin de baş konuk olarak ağırlarım. Oyun oynamayı bırakmadım. Hayatı kelimeler ile anlatmayı, yazmayı ve onların büyüsüne kapılıp Yaz(ı) Kamplarımı keşfe dönüştürmeyi bilirim. Harekete Geçmeyenleri enerjimle uyandırırım. Sevgiyle nefes alıp, şiirle güne başlarım. Aşk ile Can oğlum ve Ceren kızımla, evrende hayat bir başka güzel. Şükür...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz