Ne İstiyorsunuz?

“Yaptığınız şey, gerçekten istediğiniz şeydir. Yapmıyorsanız gerçekten istediğiniz şeyi yapıyorsunuz. Yapmamayı!” Nil Gün’ün NLP Zihnini Kullanma Kılavuzu kitabından en etkilendiğim cümle.

NE istiyorsunuz?

NEden?

NE yapıyorsunuz?

NEden?

Peki, aslında NE yapmak istiyorsunuz?

NEden?

NASIL yaparsanız tam istediğinizi yapmış olacaksınız?

İşte benim cevaplarını bulduğumda/buldurduğumda beni/bulanları en çok sevindiren sorular. Cevapları gerçekten bulduğunuzda anlarsınız, çünkü onlar sizin gerçek cevaplarınızdır.

Koçlukla ilgili pek çok soru sorarlar, cevabım çoğunlukla “Koçluk harekete geçiren bir araçtır” olur. NASIL mı? NEDEN’leri bularak. Koçluk keşif yaptırır, yolculuğa çıkartır, bulunduğun yerden gitmek istediğin yere bir yolculuk.

İşte Martı dergisini hazırlarken de sizleri bir yolculuğa çıkartmak istiyoruz; soru sorduran, cevap bulduran, geliştiren, öğreten yani harekete geçiren, değiştiren, dönüştüren bir yolculuk martı kanatları ile…

İsterseniz siz de katılın aramıza. Bizimle birlikte NE yapmak istersiniz?

Okuyun, okutun, paylaşın.

Martılar yol arkadaşınız olsun. Sevgiyle mutlu olun…

Önceki İçerikKültür Sanat Ajansı
Sonraki İçerikGeleceği Tasarlamak: Kariyer Koçluğu
Yıllar önce okul dönemimin bittiğini söyleseler de ben hayatın tutkulu bir öğrencisi ve seçip aldıkları, özünden kattıkları ile sen izin verirsen ben bir rehber. Ben bir Özgür Martı. Ben bir düşleyen. Kanatlarım ile gelişime, paylaşıma ve değişime keyifle uçarım. İçimizde yaşayan gerçek Martı Jonathan’lara ulaşmak için MartiDergisi.Com’u uçurdum. Şimdi hep birlikte uçuyoruz. Kitapdaşlarımla birlikte Kitap ile Sohbet ederim ve onları İstanbul Oyuncak Müzesin de baş konuk olarak ağırlarım. Oyun oynamayı bırakmadım. Hayatı kelimeler ile anlatmayı, yazmayı ve onların büyüsüne kapılıp Yaz(ı) Kamplarımı keşfe dönüştürmeyi bilirim. Harekete Geçmeyenleri enerjimle uyandırırım. Sevgiyle nefes alıp, şiirle güne başlarım. Aşk ile Can oğlum ve Ceren kızımla, evrende hayat bir başka güzel. Şükür...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz