Mart Ayı İçin Seçtiklerimiz

0
521

TANGO POISON

Dünyanın en ünlü yeni nesil tango orkestrası Sexteto Milonguero, Arjantinli ve Türk dansçıların nefes kesen gösterisi ‘Tango Poison’, İstanbulTANGO-Şişli Belediyesi işbirliğiyle Mart’ta istanbul’da sadece tek bir gösteri ile seyircilerle buluşuyor.

tangoAltı enstrüman ve bir vokal sanatçısından oluşan Arjantinli grup, son dönemin dünyadaki en ünlü tango orkestrasıdır. Müziği seven herkese hitap eden orkestra, özellikle ritmik müzikleri, farklı yorumları, yarattıkları enerjileri ve izleyenleri anında içine alan coşkularıyla tango müziği dünyasında çığır açtılar.

Dünyaca Ünlü Yerli-Yabancı Çiftler:
Esteban Moreno – Claudio Codega (Arjantin)
Fabian Peralta – Josefina Bermudez (Arjantin)
Serkan Gökçesu – Cecilia Garcia (Türkiye – Arjantin)
Alper Ergökmen – Selen Sürek (Türkiye)
Ali Alper Özdemir – Setenay Ersoy (Türkiye)
Murat Elmadağlı – Elif Burcu Çelik (Türkiye)
Eşref Tekinalp – Zeynep Yalçınkaya (Türkiye)

Tango Posion biletleri biletix gişeleri ve www.biletix.com adresinde satışa sunuldu.

nafile dünyaCaddebostan kültür merkezi’nde bu ay:
Duru Tiyatro Mart ayında ‘’Nafile Dünya’’ ve ‘’Aşk Heryerde’’ oyunları ile Caddebostan Kültür Merkezi seyircisiyle buluşuyor.

Nafile Dünya
Yazan :Oktay Arayıcı
Yöneten: Emre Kınay
Müzik :Bora Öztoprak
Dekor : Selahattin Taşdöğen
Kostüm : Nihal Kaplangi

Oynayanlar:
EDAL CİNDORUK, EMRE KINAY,SELAHATTİN TAŞDÖĞEN, NESLİHAN YELDAN, AYŞE ERBULAK, BAŞAK AKAN , TAMER SERKAN SUBAŞI , ERDENİZ KURUCAN , BURAK BAYER

Polislik mesleğine otuzlu yıllarda başlamış ve geçen zaman inde cumhuriyet rejimine ve devlet hizmet ilkesine ilk günkü gibi bağlı kaldığı için , değişen , yozlaşan toplumsal koşullara ayak uyduramayan küçük bir adamın trajikomik hikayesi…

ask-her-yerdeAŞK HER YERDE
Orta yaşlarını sürmekte olan Leonard Loftus (Emre Kınay); asi ve
uçarı kızı Dee Dee (Bahar Yanılmaz) ve bir türlü yaşlılar evine gönderemediği babası Gus (Sait Genay) ile aynı evi paylaşan “sıkıcı” bir istatistikçidir.  Leonard, karısı tarafından da terk edilmesiyle, hayatı ıskaladığını fark eder ancak Dee Dee ve Gus’ın kendisini baştan çıkarmak için harcadıkları tüm çabalara karşı koyarak, sayısal verilere dayalı rutin hayatını sürdürmekte diretir.

Bu utangaç, sıkıcı ve hatta “düz” adamın çocukluğundan beri içinde yaşattığı bir tutkusu vardır: Yazmak! Sadece kadınların katılabildiği bir yarışmaya, Myrtle Banbury adı ile gönderdiği romanın derece kazanması ise, beklediği son şeydir. Hiç beklemediği bir anda, bir telefon ile hayatına giren Harriet Copland (Pelin Körmükçü), “Cennette Buluşalım” adlı aşk romanını yayınlamak için Leonard’a yüklü bir ücret teklif eder. Ortada küçücük bir problem vardır:

Harriet’ı gördüğü ilk andan itibaren aşkın pençesine düşen Lenny, kitabının yayınlanabilmesi için, Harriet’ı kandırmak zorundadır. Aşkı ile çocukluk hayalinin gerçekleşmesi arasında bir tercih yapmak durumunda kalan Lenny’nin hikayesini, son derece eğlenceli bir şekilde anlatan “AŞK HER YERDE”; Duru Tiyatro’da..

 

KÜÇÜK KALPLER ORKESTRASI (ÇOCUK OYUNU)

çocuk oyunu

Anlatım Ali Poyrazoğlu ve 23 kişilik kadrosu ile yaylı, nefesli ve vurmalı çalgılardan oluşan orkestra, Rus besteci Sergei Prokofief’in dünyaca ünlü müzikli masalı Peter ve Kurt’un sunarken; keman, viyola, viyolonsel, kontrabas, flüt, fagot, obua, klarinet, trompet, trombon, korno ve vurmalı çalgılar, tanıtılıyor.

DÜDÜKLÜDE KIYMALI BAMYA

düdüklüde kıymalı bamya
27 Mart Tiyatrolar Günü’nde ‘’Düdüklüde Kıymalı Bamya’’ adlı oyunu ücretsiz olarak seyredebilirsiniz.

Yazan: Memet Baydur
Yöneten: Hüseyin Akşen
Genç yaşta kaybettiğimiz yazar Memet Baydur bu yapıtında toplumdaki dengesizlikleri, sınıfsal
çarpıklıkları alaycı bir söylemle eleştiriyor.

MELİKE DEMİRAĞ KONSERİ

melike demirağ
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Melike Demirağ, sevilen eserlerini seslendirecek.

Kadıköy Belediyesi ‘nin düzenlediği etkinlik ücretsiz olarak seyircisiyle buluşacak.

Sevtap Samra

Önceki İçerikKırık Klarnet, I.Fasıl: Nihâvend
Sonraki İçerikNerede Yaşıyoruz ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz