Kültür Sanat Ajandası

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ev sahipliğinde, Rene Magritte, Andy Warhol gibi dünyaca ünlü sanatçıları koleksiyonunda barındıran InArtis ile Kült işbirliğinde gerçekleştirilen “Salvador Dali Sergisi”nde 121 eser yer alıyor. Sergide, 20. yüzyılın en önemli sanatçılarından Salvador Dali’nin, “İlahi Komedya”, “Sürrealizm İzleri”, “Gala ile Akşam Yemeği” adlı 3 ayrı başlıktaki eserleri yer alacak. Tophane-i Amire’de gerçekleştirilecek bu etkinlik 23 Aralık 2011’de başlayacak ve 26 Şubat 2012 tarihinde sona eriyor.

 

Ressam  Ömer Muz 43 üncü kişisel sergisini  “İSTANBUL’DAN SESLER VE İZLER” başlığıyla 28 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında Teşvikiye’de NİŞART Sanat Galerisi’nde… Ressam Ömer Muz  toplam 33 eserden oluşan suluboya ve yağlı boya tekniğiyle hazırladığı eserleriyle yine izleyenleri çocukluğunun İstanbul’unda  nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor.  

 

Piyano kariyerini büyük bir başarıyla sürdüren ünlü In other words, this extra miR-212 in the striatum seemed to not only counter cocaine addiction (already a huge change) but also make the cocaine-seeking motivation lower and appear to cure the rats of their addiction. piyanist Birsen Ulucan, dünyaca ünlü keman sanatçısı Özcan Ulucan ve Slovenya’nın en önde gelen kemancılarından Volodja Balzalorsky, casino pa natet 29 Aralık 2011, Perşembe günü klasik müzik tutkunları için Akbank Sanat’ta özel bir konser verecek. Ulucan kardeşler, ayrıca 30 Aralık 2011, Cuma günü, Akbank Sanat’ta gerçekleştirilecek müzik atölyesinde, gençlerle müzik ve sahne deneyimlerini paylaşacaklar.

 

Dünyaca ünlü Türk ressamlarımızdan Renan Ertosun, 29 Aralık – 01 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen Uluslararası San Diego Otomobil Fuarı’nda düzenlenecek olan sergide eserleri yer alacak. Patrick Stewart ve Nuvia Crisol Ruland küratörlüğünde hazırlanan sergide Classic Ferrari, Speed and Ferrari, Mercedes ve Abstract Ferrari olmak üzere 4 eseriyle yer alacak olan Renan Ertosun, sanat hayatı boyunca hız ve heyecanın peşinden koştu. Hız kavramını araştıran Renan Ertosun, bu konudaki özgün resimleriyle farklılaşıyor.

 

Tayfun Erdoğmuş 3 yıl aradan sonra İstanbul Galeri Nev’de 9 Aralık 2011 tarihinden itibaren son çalışmalarını sergiliyor.
Sanatçı, hiç boya kullanmadan gerçekleştirdiği yapıtlarında, kurutulmuş çiçek, yaprak, iplik, pirinç kağıdı gibi doğal malzemeleri pirinç varak kaplı tual yüzeyine akrilik medium ile ebediyen hapsediyor.

 

Heykeltraş Çiğdem Yapanar’ın Exodo (Çıkış) adını verdiği dördüncü kişisel sergisi, Nişantaşı, Kare Sanat Galerisi’nde açılacak. 31 Aralık’a görülebilir.

 

 

Akmerkez, Türk resim sanatının 3 büyük ismi Halil Akdeniz, Adem Genç ve Muzaffer Akyol’u “Başka Dünyalar” sergisinde bir araya getiriyor. Akmerkez ve Tunca Sanat işbirliği ile gerçekleştirilen sergi,7 Ocak 2012’ye kadar ziyaretçilere açık olacak. Sanat Akmerkez’de 7 kapsamında gerçekleştirilen Başka Dünyalar sergisindeki eserler, sanatçıların farklı dönemlerinden örnekleri ağırlıyor.

 

Önceki İçerikBozcaada Sonbaharı
Sonraki İçerikPaşabahçe’den ‘Konuşan Paralar’ Sikkeler Koleksiyonu
Saint Benoit mezunu. Bu okulda Fransızca ve İngilizceyi öğrendi ve çok sevdi; özellikle Fransızcayı. Sonrasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde devam etti. Çalışma hayatına Garanti Bankası Halkla İlişkiler Bölümü’nde başladı. Sonrasında dergiciliğe adım atarak Gelişim Yayınları’nda çalışmaya başladı. Türkiye’nin ilk “copyright” dergisi Marie Claire’de çalıştı. Suha Arafat’tan Orhan Pamuk’a kadar pek çok kişiyle söyleşiler yaptı, kadın hakları konusunda araştırmalar yaptı, modayı yakından takip etti. AMICA, BIBA gibi dergilerde çalıştı. Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. 2000-2006 yıllarında The Gate dergisinin yayın yönetmenliği yaptı. Koç Holding’in Bizden Haberler dergisinin yayın yönetmenliğini üstlendi. Daha sonra PR ajanslarında Medya İlişkileri Yönetmeni olarak çalışmaya başladı. Böylece artık haber yapmayacak, ama haberi gazetecilerle paylaşacaktı. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projesinin medya ilişkileri yönetmenliğini üstlendi. Yasemin Sungur’la birlikte Kültür Sanat Ajansı’nı kurdular. Kitap editörlükleri yaptı. Dural, basında ve halkla ilişkiler konusunda edindiği tecrübe, bilgi ve deneyimi, danışmanlık, eğitim ve seminerler aracılığı ile yeni nesillere aktarmakta ve martidergisi.com için röportajlar yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz