Dünyaca ünlü yönetim otoriteleri, PERYÖN 21. İnsan Yönetimi Kongresi’ne geliyor

0
445

Avrupa’nın kendi alanında en büyük kongresi olan PERYÖN 21. İnsan Yönetimi Kongresi, 5-6 Kasım 2013’te İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenleniyor. Kongreye katılan konuşmacılar arasında Jim Lawless, Prof. Heike Bruch, Douglas Miller, Kevin Sheridan ve Ravin Jesuthasan gibi dünyaca ünlü yönetim otoriteleri yer alıyor.

peryon1PERYÖN 21. İnsan Yönetimi Kongresi, 5-6 Kasım 2013’te İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenleniyor. Kongre, 50’ye yakın oturumda, 2 bin 500’ü aşkın profesyoneli ve 150’den fazla uzman konuşmacıyı bir araya getirecek. İnsan Yönetimiyle ilgili gelişmelerin ve eğilimlerin mercek altına alınacağı kongre, katılımcı, konuşmacı ve oturumcu sayısına göre Avrupa’nın en büyük kongresi olma niteliğini taşıyor. Kongre, dünyaca ünlü yönetim otoritelerine ev sahipliği yapacak. Taming Tigers Group CEO’su Jim Lawless, St. Gallen Üniversitesi Liderlik ve İnsan Kaynakları Yönetimi Enstitüsü Müdürü Prof. Heike Bruch, yazar, konuşmacı ve eğitmen Douglas Miller, yazar Kevin Sheridan ve Towers Watson Yetenek Yönetimi Dünya Lideri Ravin Jesuthasan bu isimlerden birkaçı.

Yönetim biliminin yeni fenomeni…

Avrupa’nın en ilham verici konuşmacılarından biri olarak tanımlanan Taming Tigers Group CEO’su Jim Lawless kongrenin ilk gününde sahne alacak. Lawless, “Sınırların Merkezine Seyahat” başlıklı konuşmasında başarıya ulaşmak için risk almanın önemini, başarıya ulaşmak için gereken 10 kuralı anlatacak.

Lawless, bu 10 kuralı bir yıl içerisinde jokey olmak için girmiş olduğu bir iddiada kullanmış ve kazanmış. Aynı 10 kuralı bir kez daha uygulayarak, 101 metrelik “British No Limits Serbest Dalgıç Rekorunu kırmış. Bu ilham verici konuşmada katılımcılar zincirlerini nasıl kırabileceklerini öğrenecek.

Organizasyonel enerjiyi arttıran liderlik ve “şans alışkanlığı”

St. Gallen Üniversitesi Liderlik ve İnsan Kaynakları Yönetimi Enstitüsü Müdürü Prof. Heike Bruch, uzun ömürlü şirketlerin liderlerinin sırlarını “Organizasyonel Enerjiyi Kesintisiz Kılan Liderlik” başlıklı konuşmasında ortaya koyacak. Bruch, değişim süreçlerine “insanı ve duyguları” katarak ezber bozan bir uzman olarak tanınıyor.

20’yi aşkın ülkede çalışmalar yapan, “best seller” bir yazar, eğitimci ve dünyanın en çok talep edilen konuşmacılarından biri olan konuşmacı Douglas Miller da 21. İnsan Yönetimi Kongresi’nde iş dünyası ile buluşacak. Miller’in sekizinci kitabı, ‘The Luck Habit’ 12 dile çevrildi ve önceki kitabı ‘Brilliant Teams’, yaşadığı ülke olan İngiltere’de ayın iş dünyası kitabı seçildi. Miller, insanlara ‘olabileceklerinin en iyisi’ olmaları konusunda yardımcı olmakta uzman bir isim. Miller, “Şans Alışkanlığı: İşte Başarısızlık Neden İyidir?” isimli “best seller” kitabından yola çıkarak, başarının ve başarısızlığın psikolojisinden bahsedecek.

peryon2

peryon3 Yeteneği “çekme, bulma, tutma” konusunda uluslararası bir otorite

Dünyanın en ünlü konuşmacılarından ve “Manyetik Kültür İnşa Etmek” isimli “best seller” kitabın yazarı Kevin Sheridan, yeteneğin peşindeki şirketlerin bunu başarmak için nasıl “çekici” olabileceğini anlatacak. Manyetik Kültür yaratmanın yollarını, yetenekleri kaçıran kurum davranışlarını, farklılıkların yönetiminin çalışan bağlılığı açısından değerlendirecek. Yeteneği “çekme, bulma ve tutma” konusunda uluslararası bir otorite olan Sheridan, 30 yılı aşkın süredir insan yönetimi konusunda danışmanlık yapıyor.

Dünyanın en etkileyici 25 danışmanından biri

Towers Watson Yetenek Yönetimi Dünya Lideri Ravin Jesuthasan, dünyaca tanınan bir düşünce lideri. Consulting Magazine tarafından dünyanın en etkileyici 25 danışmanından biri olarak kabul edilen Jesuthasan, “Dönüştürücü İK – Transformative HR” kavramından ve bu konuda yazdığı “best seller” kitabından bahsedecek. Jesuthasan, konuşmasında dünyanın en beğenilen şirketlerinin insan kaynağıyla ilgili kararlarda kanıta dayalı (evidence-based) değişim yöntemini uygulayarak rakiplerini nasıl geride bıraktığını paylaşacak. Liderlerin en iyi verimlilik düzeyini yakalamalarını, işgücü ve işgücüne yapılan yatırımlarla daha büyük stratejik etki yaratmalarını sağlayan kanıta dayalı değişim yönteminin beş ilkesini sunacak.

Pek çok başarılı ve ünlü isim zirvede profesyonellerle buluşacak.

peryon4

PERYÖN Hakkında

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) 1971’de kuruldu. Türkiye’de İnsan Yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN’ün ülke çapında 3 bine yakın üyesi bulunuyor. Üye potansiyeli ile özel sektörde istihdam edilen yaklaşık 2,5 milyon çalışan ve 1147 kuruma ulaşan PERYÖN’ün İstanbul Merkezi’ne bağlı 5 bölgede şubesi yer alıyor. Dernek; istihdama katkı sağlayan, mesleki gelişimi destekleyen platformların oluşturulmasına öncülük ediyor. İş dünyası, kamu, üniversite üçgeninde bağlayıcı, güçlendirici çalışmalar gerçekleştiriyor, mesleki eğitimin yaygınlaşmasına ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlıyor. Her sektördeki yöneticiler, İnsan Kaynakları alanında çalışanlar, akademisyenler ve üniversite öğrencileri PERYÖN’e üye olabiliyor.

Detaylı bilgi için www.peryon.org.tr  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikİş Yaşamınızdaki "Gıcık"larla Nasıl Başa Çıkabilirsiniz?
Sonraki İçerikDoğuda Kadın Olmak-2: Hayata Çıplak Bakmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz