Bize bunlarla gel 2014!

Bazı yıllar da insan gibi yorgundur. İçinde taşıdığı andan, insanların acılarından, hüzünlerinden yorulur. 2013 yılında eminim hepimizin güldüğü, neşelendiği, heyecanlandığı ve mutlulukla karşıladığı günler olmuştur mutlaka. Ancak öyle anlar yaşadık ki, bir eksik, buruk karşıladık gelen mutlulukları da. Dudağımızın bir köşesinde kalan gülümsemelerimizle kaldık çoğu kez. Bizliğin ve biz olmanın önemini anlamını içinde hissedenler mutluluğu da neşeyi de tek başına yaşamaktan haz almazlar. Bu nedenle dünyanın bir yerinde bir çığlık kopsa bir köşeye uykusunu bırakır ve “bu çığlık acaba nereden geliyor “ diyerek kalbini merhamet balkonundan aşağıya sarkıtır. İyi ya da kötü, zor ya da kolay bir yıl daha ardımızda kaldı. Yılların arkasından konuşmayı pek sevmem ama bu yıl diğerlerine göre biraz daha zor oldu gibi geldi bana. Öyle ki, yılın kendisi bile yoruldu bizimle birlikte. Bu yüzden çok daha büyük bir sorumlulukla geldi yeni yıl, asılmış suratları güldürmek, yanan yürekleri ferahlatmak, umutla bekleyenlere beklediklerini vermesi gerektiğinin bilincindedir herhalde. Benim de kendisinden büyük beklentilerim var ve huzurlarınızda bunu yazılı olarak belirtmek istedim. Nasıl sıralayayım diye düşünürken Cahit Sıtkı Tarancı’nın o çok sevdiğim şiiri geldi aklıma. Ben de Tarancı ile aynı düşleri kuruyorum o şiirin içinde ve yeni yıl dileği olarak yüksek sesle okuyorum gökyüzüne…

Memleket isterim
Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun;
Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.

Memleket isterim
Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun;
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.

Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun;
Kış günü herkesin evi barkı olsun.

Memleket isterim
Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;
Olursa bir şikâyet ölümden olsun.

Ardından bir şeyler bekleyerek sevmeyi sevmem ama dediğim gibi, bu yıldan beklentilerim çok. Tıka basa dolmuş otobüslerde ve metrobüslerde zaten hayatı zor insanların ulaşımlarının rahat olduğu, soğukta sıcacık sobaların yandığı, küçük kız ya da erkek çocuklarının sokaktan geçen amcalarına güvenle ve korkusuzca bakabildiği, istismarların son bulduğu, kadınların yüzüklerini parmaklarında taşıdıkları kocaları tarafından öldürülmediği, hayvanların barınaklarda yaşam mücadelesi vermediği yani insanın insana ve hayvana öfkeyle bakmadığı, öfkesinden çıldırıp kan dökmediği bir yıl bekliyorum. Zengini fakiri ile bir olmuş, dili, dini, ırkı aynı sevgi dilinde buluşmuş vicdanlı- merhametli ve ‘biz’ kavramının anlamını yüreğinde taşıyan milyonlarca insan hep biz’likte yolda olalım. Eğer farkındalık dönemindeysek gerçekten, eğer yeni bir dünyaya hep beraber uyanıyorsak; o halde, çamaşırlarımızın aynı güneşin altında kuruduğunun, aynı gökyüzünün altında eşit yürüdüğümüzün hayaline değil gerçeğine uyanmayı diliyorum yeni yıldan. Bize bunlarla gel 2014, bunlarla gel de gülelim artık.

1328540848_Nuray_Sayar___MetroCity_14___ubat_afi__Yeni yıl deyince aklımıza ilk olarak burçlar ve gezegenlerin bu yılımızı nasıl etkileyeceği konusu geliyor ya, ben de uzun zamandır tanıdığım ve astrolojiye bakışının yanı sıra yaşadıkları ile bir başarı öyküsü yazan sevgili Nuray Sayarı ile konuştum hepimiz için. Olumlu düşüncenin hayatı olumlu etkilediğini söyleyince, ben de ilk satırlarımda kendimle birlikte sizin için de bir düş kurdum. Gerçekten düşünceler değiştiriyorsa eğer bir yaşamı, söz vücut buluyorsa eğer, kalabalık masaların etrafında şen kahkahalar düşlüyorum. Gülen çocuklar, ağlamayan anneler, mutlu çiftler ve özgür gençler…

Eski yıl hesaplarımızı kapattığımız ve yeni yıl sayfamızı açtığımız şu ilk günlerde düşünce trafiğini kontrol edemeyenler için kılavuz hikayesi, 2014 yılı yorum ve önerileriyle işte sevgili Nuray Sayarı ile yaptığımız röportajımız…

“İnanın bana, doğru enerji ve inanç olumsuz gibi görünen her şeyi yoluna sokar.”

S.A : Hayata dair pozitif mesajlar veriyorsunuz. Duaların ve olumlu düşünmenin öneminin her zaman altını çiziyorsunuz. Birçok kişisel uzmanı, yaşam koçu düşünce gücünün önemini vurguluyor. Düşünce kaynaklı hastalıklar, hüzünlü yaşamlar konusunda çok ses var. Fakat sizinle özellikle bu konuyu konuşmak istememin nedeni, uzmanlığınızın yanı sıra hayat hikayeniz…

N.S : Ben başardım. Başarmak sadece bana mahsus bir şey değil, isteyen herkes başarabilir mesajını kendi hayat hikayemden örnekler vererek paylaşmak istedim.

S.A : 40 günlükken öldü diye morga kaldırılıyorsunuz, hamileyken verem oluyorsunuz ve doktorlar çocuğunuzun ve sizin yaşayamayacağını söylüyorlar, hastalık, parasızlık ve hüzünle geçen bir yaşamınız olmuş… Bu kadar hüznün, sıkıntının, mutsuzluğun ardından sizi yaşamaya bağlayan ve yaşamı sevdiren nedenler neler oldu?

“yoruldum senin şu ‘affet’ demenden…”

N.S : Aslında uzun yıllardır televizyon programlarının içindeyim. Yine katıldığım programlardan birinde, astrolojinin hayatımızdaki önemini anlatırken, affetmenin hayatımızdaki önemini ve astrolojiye göre enerjimizin yükseldiği anları paylaşıyordum. Programı izleyen çok kıymetli bir köse yazarı köşesinde bana yer vermiş ve yazısında “Nuray Sayarı, yoruldum senin şu affedin demenden” demiş ve “senin tuzun kuru, tabi ki affedersin” yazmış. Önce ne demek istediğini anlamadım, biraz düşününce hak verdim kendisine. Kendi kendime sordum : affetmenin ve dua etmenin önemini katıldığım her programda vurgulayan ben nasıl Nuray Sayarı olduğumu neden anlatmıyorum? Hemen kalemi elime aldım ve başladım yazmaya. Bebekken öldü diye morga konmamdan, Annemin neden kanser olduğuna kadar her şeyi satır satır yazdım. Böylece ilk kitabım ‘İçindeki Sırrın Gücünü Keşfet’ ortaya çıktı. O gün hüzünlendiğim ve üzüldüğüm, anlamaya çalıştığım bir yazı yazarlık hayatıma bir adım atmamı ve yazarlık enerjimi ortaya çıkarmamı sağladı. Bugün o yazara teşekkür ediyorum. Yunus’un dediği gibi, “ete kemiğe büründüm. Nuray Sayarı olarak çıktım karşınıza”

“düşüncelerimizle kaderimizi oluşturuyoruz.”
S.A : Annenizin babanızla ilgili söylediği söz çok etkiledi beni. “Bu adam kanser edecek beni ” dermiş sürekli ve gerçekten de kanser olmuş. Biz biraz bu anne ve çevre kalıplarıyla büyüdük gerçekten de ve o kadar çok kalıp sözlerimiz var ki, ” sinir oluyorum, hep benim başıma geliyor böyle şeyler, ben de şans mı var…” Sözler hayatımızın akışını değiştiriyor mu gerçekten ? Bu kalıplardan çıkmayı nasıl başardınız?

N.S: Hastalık ve ölüm enerjim 40 günlük bir bebekken başlamış. Aile kalıplarımdan gelen bir durum, fakat doğru enerji ve inanç ile her şeyin üstesinden geldim. İnanın bana, doğru enerji ve inanç olumsuz gibi görünen her şeyi yoluna sokar. Dediğim gibi, bunu önce kendimde denedim. Başta kendi enerjimi değiştirdim ve geçmişten gelen kalıplarımdan çıktım. İşte bu nedenle, kendi hayatımı hep örnek olsun diye yazıyorum.

S.A : Siz bir çok insanın ilgiyle takip ettiği ve merakla yorumlarını beklediği bir astrologsunuz. Bu gün geçmişe baktığınızda bu noktada olabileceğinizi görebiliyor muydunuz? Şimdi geleceğe baktığınızda nasıl bir yaşam görüyorsunuz? Siz de Yıldız haritanıza sık sık bakar mısınız?

“yaşadığımız her şey bizim deneyimimizdi…”
N.S : Tabi ki haritamı incelerim ve hangi anlarda başarılı olurum, çevreme nasıl faydalı olurum gibi soruların yanıtlarını bulurum haritamda. Bunu çok seviyorum. Ben sevmeyi seviyorum ve bunu düşüncelerime yansıtıyorum. Düşüncelerimizle kaderimizi oluşturuyoruz.

S.A : Astroloji gelecek ile ilgili bilgiler veriyor fakat bir de İlahi bir düzen var ki, çoğumuz yaşadığımız birçok şeyi kader olarak değerlendiriyoruz. Astroloji ve kader açılımını nasıl yorumluyorsunuz?

N.S : Her şeyin başı inanç, Allah her bireyi doğum planıyla dünyaya yollar. Bizler doğum anımızı bilirsek, tekamülümüzdeki etkisini görürsek hayatı lezzetinde yaşarız. Astroloji kaderi değil ancak karakterleri ve yaşamdaki olasılıkları anlatır. Astrolojinin bize gösterdiği olasılıklara dikkat edersek hayatı mutlu ve huzurlu yaşarız.

nuray-sayari

S.A : Şimdi 2013 yılı hesaplarını kapatmak için kağıdı kalemi eline alan nasıl bir muhakeme yapmalı?

N.S : Geçmişi sevgiyle geride bırakalım yaşadığımız her şey bizim deneyimimizdi. Unutmayalım başımıza gelen her şey için sonsuz şükretmemiz gerekiyor.

S.A : Geçmişte yaşanan ve biriktirilen ilişkilerin enerjisi bugüne yansıyor mu? Bu gün ilişkisini bitiren, eşinden ayrılan, yeni bir ilişki için yola çıkanlar neler yapmalı?

N.S : İlişkisi bitenler, sorunlu ilişkiler yaşayanlar sevdiklerini affetmeli ve eski enerjiden arınmalı. Unutmaya çalışmak ya da üstünü örtmek yerine acımızı yaşayıp bu ilişkide nerede hata yaptık ona bakalım. Eğer bizi partnerimiz üzdüyse ona bizi üzmesi için neden izin verdiğimizin üzerinde düşünelim.

“geçmişi bırakamayan kişiler genelde kabızlık ve kilo problemi yaşarlar…”
S.A : Eski enerjilerin şimdiki hayata olumsuz etki edeceğini düşünerek, eski sevgilinin, eski eşin eşyalarını, ondan kalan resimleri, hediyeleri atanlar, evden çıkartanlar var. Eski sevgiliden ya da eşten kalan eşyalar evden uzaklaştırılmalı mı? Geçmişle yaşamak kişiyi nasıl etkiler?

N.S: Eskiye bakmak, geçmişte yaşananları özlemek, özümüzdeki geleceğin oluşmasına engel oluşturur ve yaşam enerjimizi düşürür. İnsanın mutlu olması, sevgi, sevinç ve umut duygularıyla dolu olması demektir. Mutluluk, insana haz veren bir duygulanım durumudur; sevgi, sevinç ve umut duygularını içerir. Mutluluk, ruh ve beden sağlığı için gerekli olan en sağlam temeldir. Bu durumun tersi, kaygı, korku, ve geçmişe takılı kalmak sıkıntıyla birlikte olan keder durumudur. Kaygı, korku ve sıkıntının sürekli olması önce insanın ruh sağlığını, sonra da beden sağlığını bozabilir. Neden beden sağlığını bozar yaşadığımız her olay bir duygu oluşturduğu için beden hafızamıza kaydolur örneğin geçmişi bırakamayan kişiler genelde kabızlık ve kilo problemi yaşalar Bu nedenle, yaşam bir anlamda mutluluğu arayıştır. Kimi insan mutluluğu yaşadığı anda, kimisi geçmişte yaşar fakat her duygu bir organı temsil eder kendimize önem verip geçmişle önce duygularımızın bağını keselim.

nuray-sayari-2013-mayis-ayi-burc-yorumlari

S.A : Yalnızlık giderek artıyor ve yalnızlar kulübü oluşturmaya az kaldı… Bu yıl bekar olanlara ve aşk arayanlara ne öneriyorsunuz? Aşk enerjisini çekebilmek için uygulayabileceğimiz bir ritüel var mı?

N.S : “Yalnızlık giderek artıyor ve yalnızlar kulübü oluşturmaya az kaldı” dersek bunun olması için sipariş verdik demektir. Sözlerinize dikkat edin, kaderiniz olur; düşüncelerinize dikkat edin yarınınız olabilir.

S.A : Bekar olanlar ve aşkı hayatına çekmek isteyenlere ne öneriyorsunuz?

N.S : Aşk enerjisini çekebilmek için ‘hırs enerjisi’ asla olmasın. Yalnız olanlar şansız değil henüz doğru insan olmadıgı için yalnızlar. Aşka odaklansınlar ve olumlu düşünerek hayal etsinler.

S.A : Bebek isteyenler… ?

N.S : Bebek isteyen çiftler sadece kendileri için değil, bütünün hayrına olmasına niyet etsinler. “Benim ve bütünün hayrına bir bebek istiyorum” diye dua etsinler ve evlerinde çocuk köşesi yapsınlar.

“Oldukça zor ve zahmetli bir yıl bizi bekliyor…”
S.A : Türkiye’de oldukça zor, beklenmedik ve her geçen gün “yok artık, daha neler ” diyebileceğimiz bir çok gündeme tanık olduk. Arka arkaya kaybettiğimiz ünlü isimler, sokaklara taşan sesler, yolsuzluk ve rüşvet skandalları, çocuk istismarları, eşleri tarafından hunharca öldürülen kadınlar, hayvanlara yapılan zulümler… Sanki bir düğmeye basıldı ve görünmeyen her şey ortaya çıkıyor… 2014 yılında da bizi yine sarsıntılı bir gündem bekliyor mu?

N.S : Oldukça zor ve zahmetli bir yıl bizi bekliyor. Allah hepimizi korusun. Çok şey öğreneceğiz… Özellikle tüm burçlar için yıllın ilk 7 ayı zor bir dönem olacak. Artık uyanış vaktindeyiz.

Yine yılın ilk yarısı kendi yaşamınızda/ilişkilerinizde olmasa hayatımızdaki taşların yerinden oynayacağı bir dönem sosyal ilişkilerimizde çevrenizde, işyerinde, ortaklıklarda, politik alanda ve finansal piyasalarda dengelerin çıkarların birlikteliklerin değiştiği bir dönem bizi bekliyor. Gezegenler özellikle Nisan ayında birbirleriyle de stres yüklü açılar kuracaklar. Gerilim yüklü, insiyatif almayı gerektiren bu süreci hep beraber deneyimleyeceğiz. 15 Nisan Ay tutulması ve 17/18 19/20/21Nisan günleri bu açıdan oldukça zor ve yıpratıcı zamanlar. Mars düşüşe geçtiği ve yanık enerji oluşturduğu terazi burcunda. Terazi Koç, Yengeç ve Oğlak yaşamlarında köklü değişiklikler yapabilirler!

2013 yılından Boğa-Akrep eksenindeki tutulmalar özellikle akrep, boğa, kova ve aslan burçlarını ve yükselenleri bu burçlardan biri olanların yaşamlarını oldukça etkiledi. Sağlık, özel ve iş ilişkileri, evlilikleri, ev yerleşim aile gayrimenkul konuları, kariyer ve yaşam planları üzerinde değişim yaratan olaylar tecrübe zorluk ve mücadele yaşayıp sabrı deneyimlediler.

S. A : Ay ve güneş tutulmaları kiminin özlemle beklediği kiminin de korkuyla, endişeyle karşıladığı önemli tutulmalar. Bu yıl ay ve güneş tutulması hangi dönemlerde gerçekleşecek ve burçları nasıl etkileyecek?

N.S : 15 Nisanda yılın ilk ay tutulması olacak ve Koç burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek. İlişki ve ortaklıklarda, politik alanda ben+sen=biz dengesini değiştirecek stresli bir tutulma yaşayacağız. Ve tutulmalar öncesi ilk altı ayda yaşarız değişimleri 29 Nisanda Boğa burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Yılın ilk tutulması Gökyüzündeki gerilim yüklü açılara rağmen sahip olduklarımızı koruyabilmek ve geliştirebilmek için yeni ve yapıcı adımlar atabileceğimiz olumlu bir tutulma yaşayacağız. Yine 2014 senesi içerisinde Uranüs Pluton karesi 21 Nisan ve 15 Aralık tarihlerinde 2 kez kesinleşecek. Liberal ve özgürlükçü yaklaşımların, hareketlerin yaşandığı bir yıl daha yaşayacağız.

“karanlıktan aydınlığa geçiyoruz…”
16 Temmuzda Jüpiter’in Aslan burcuna ve nihayet Mars’ın Akrep burcuna geçişiyle birlikte bir yıl boyunca yönetim ve liderlik, yaratma isteği, özgüven, güç kazanma tutkusu, hayatın keyifli yanlarının vurgulandığı konular daha çok öne çıkacak. Koç, Aslan ve Yay burçları bu süreçte en fazla fayda sağlayan burçlar olacak!

8 Ekimde 15 derece Koç burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek. Bireysel hareket etmektense işbirliği yapmanın önemini vurgulayan, enerji yüklü, güçlü bir tutulma yaşayacağız. 24 Ekimde Akrep burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Özellikler Akrepler, Yengeç ve Balık burçları için Yeni başlangıçlar yapmak adına destekleyici ve olumlu etkilere sahip bir tutulma olacak.
Ay kadın ve duygu enerjisini aile ev ve yuvayı temsil ediyor, aynı zamanda Güneş erkek enerjisini yaşamdaki duruşu ve hayata olan bağlılığı, sağlığı sosyaliteyi anlatıyor.

Biz aslında 21/12/2012 karanlık bir çağa girdik ta ki 12/12 2018 sürecine kadar olan dönem karanlıktan aydınlığa geçiyoruz. Bizler için biraz zor bir arınma olacak.

NURAY SAYARI’DAN 12 BURCUN 2014 GENEL YORUMU

KOÇ BURCU
“rekabet enerjisinden yıl boyu uzaklaşın…”
Sevgili Koçlar, 2014 yılına değişim ve dönüşüm enerjisi ile giriş yapacaksınız. Sizin için yılın ilk yarısı ilişkilerde rekabet ve tartışmalar öne çıkabilir. Aman rekabet enerjisinden yıl boyu uzaklaşın. İş ve kariyer için kendinizi daha tutkulu heyecanlı ve cesur hissedeceksiniz. Yıla karşıt burcunuz terazi burcunda Mars’ın sert acısıyla giriş yapıyorsunuz. Mars kendinizi uzun süredir hiç bu kadar hırs dolu hissetmediğinizi hissettirebilir. Eğer siz, sosyal ilişkilerinizde ve iş hayatınızda kendi içinizde sakin kalmaya özen duyarsanız yıkıcı etkilerden kendinizi korumuş olursunuz.

Ocak ayının tamamında sosyalleşin, dış görünümünüzü giyiminizi değiştirin. Kendinizi eksik hissettiğiniz her konuda lütfen geliştirin. Koçlar bu yıl yılın ilk 6 aylık sürecinde kariyer basamaklarını hızla çıkacak fakat entrika ve gizli düşmanlıklara da açık olacakları için çok dikkatli olmalılar. Kariyer basamaklarını her zaman büyük azimle tırmanacaklar. Emeğe çok önem verdikleri için önem görmek isteyecekler. İsteklerini anlayıncaya kadar sabırsızlıklarına engel olamayabilirler…

Bu yıl pratik yeteneklerinizi kariyeriniz açısından geliştirin. İş ve eğitim alanlarında çok azimli ve çalışkan olurken iş arkadaşlarınız zorlukların üstesinden gelme konusunda size her zaman güvenecekler. Koçların bu durumu yapabileceklerinden çok, iş almamak üzerine prensipleri olmalarından kaynaklanacak.
Bu yıl gezegenlerin hayatınız üzerine etkileri : Özellikle 22/Nisan 21 Aralık aylarında etkili olacak olan plüto uranus kare açısı sizleri para, kariyer, ev / aile, eğitim ve kişisel gelişim alanlarında ani ve sert değişimler yaşatabilir.

BOĞA BURCU
“Sizi ruhen zorlayacak hiçbir ilişki ve beraberlik için acele etmeyin…”
Sevgili Boğa, 2014 yıllı sizler için aşkta ilk üç aylık dönem ilişkilerde ciddi adımlar atmanızı sağlayacak. Sizi ruhen zorlayacak hiçbir ilişki ve beraberlik için acele etmeyin. İş ve kariyer adına asla hırs enerjisi ile hareket etmeyin. Maddi konularda tedbirli ve dikkatli olacaksınız. Özellikle 29 Nisan yıllın ilk güneş tutulması sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Güneş tutulmasının size etkisi, eski enerjilerden arınmanız yönünde etkili olurken hayatınızın akışını yenilemenizi sağlayacak. Sağlıklı bir yıl yaşıyorsunuz fakat beslenmeye önem verin ve yaşam kalitenizi artırın. Bu yıl Yönetici gezegeniniz Venüs’ün etkisiyle sahip olduklarınız sizin için çok önemli olurken, eviniz ve aile yaşamınız için “bir gün ihtiyacım olabilir “ diye topladığınız objelerle ve duygusal yük veren her şeyden arınmak isteye bilirsiniz.

Siz konforu ve gösterişi hiç sevmediğiniz için yeni yılda karşınıza sizin zıttınız kişiler çıkabilir. Sizin için yıl boyu önemli olan herkesi olduğu gibi görüp kabul etmek. Unutmayın herkes ne isterse onu yaşar, kimseyi değiştiremezsiniz. Boğalar için para, sağlık ve kişisel hedeflerde de önemli olmaya başlayacak. Bu dönemde komşularınız ve akrabalarınız ile yakın ilişkileriniz olacak. Özelikle kardeşlerinizle bir sivil toplum kuruluşunda çalışabilirsiniz. Yılın tamamı spor yapmaya çok önem vermelisiniz.

İKİZLER BURCU
“karşınızdaki insana duygularınızı açmak sizin için biraz zor…”
Sevgili ikizler, 2014 yılının tamamı sizler için oldukça hareketli. Kendinize her konuda önem vereceksiniz. Bol seyahat edeceksiniz, yurt dışına çıkmak veya kendinizi eksik hissettiğiniz konularda yeni eğitim programlarına katılmak isteyebilirsiniz. Özel hayatınıza önem vereceksiniz. Aşk yaşamı ve flörtler öne çıkıyor. Sosyalleşmek ve iletişim içinde olmak her an önem kazanacak. Dış görünümünüzü giyiminizi değiştirin. Arkadaşlarınız hayatınızda belirdikleri kadar yok da olabilirler. Arkadaşlarınız bugün buradalar, yarın yoklar; sanki özel bir işi başarmak için varlar. Bu durum sizin hayatınızı canlı tutuyor ama güvenebileceğiniz insan sayısını da kısıtlıyor. Flört ederken karşınızdaki insanın da en az sizin kadar bağımsız ve özgür olmasını isteyeceksiniz. Uzun sohbetlerden hoşlanıyorsunuz, ilişkiye başlamadan önce karşınızdakinin entelektüel seviyesinin yüksek olması sizin için olmazsa olmaz. Karşınızdaki insana duygularınızı açmak sizin için biraz zor, çünkü siz düşüncelere yoğunlaşıyorsunuz. Bu kısa süreli romantik ilişkiler için iyi ama uzun süren ilişkiler için daha fazlası gerekli. Aşk hayatınızda ilgi alanlarınızda çalışmak imkanınız olduğu sürece beraberlikten hoşlanıyorsunuz.

YENGEÇ BURCU
“hayatınızdaki fazlalıklardan arınmaya odaklı olacaksınız…”
Sevgili Yengeç, hayatınızdaki fazlalıklardan arınmaya odaklı olacaksınız. Özellikle sağlık, görev ve sorumluluklarınız, uluslararası işler, ilişkiler, seyahatler, eğitim-öğrenim konularındaki gelişmeleri değerlendireceğiniz. Sorgulayacağınız 4 aylık bir süreç olacak. Hayattan ve kendinizden beklentilerinizi, neyi yapabileceğinizi daha iyi fark edeceksiniz. Ayrıca olay ve kişilere karşı yaklaşımınızı, inançlarınızı, ahlaki tutumunuzu sorgulayabilirsiniz. Beslenme düzeninizi ve alışkanlıklarınızı da yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Jüpiter 16 Temmuz’da burcunuzdan ayrılıp 5. eve geçiyor aşk ve evlilik adına çok şanslı olacaksınız.

ASLAN BURCU
“geçmiş aşklara ilişkilere yönelik konuşmalar ve teklifler gündeminizde olacak…”
Sevgili Aslanlar, yeni yıla özgür duygularla giriş yapacaksınız. 5 Mart-6 Nisan İlişkilerde daha özgür ve yenilikçi yanınız öne çıkabilir. Geçmiş aşklara ilişkilere yönelik konuşmalar ve teklifler gündeminizde olacak. İkili ilişkiler birliktelikler bu dönem öne çıkıyor. 3-28 Mayıs günlerinde kendinizi daha tutkulu heyecanlı ve cesur hissedeceksiniz. Seyahatlerde, yurt dışında veya eğitim aldığınız yerde hayatınıza önem katacaksınız. Uzun süredir istediğiniz başarıya sahip olacaksınız. Ayrıca yeni ortamlarda farklı arkadaşlıklarla karşılaşabilirsiniz.16 Temmuzda Jüpiter’in aslan burcuna geçiş yapmasıyla birlikte 1 yıl boyunca, hobi faaliyetlerinde kendinizi yeteneklerinizi daha iyi sergileyebileceksiniz. Sağlıkta formunuzu lütfen koruyun.

BAŞAK BURCU
“eski aşklar, güven problemleri, kıskançlıklar öne çıkabilir…”
Sevgili Başaklar, 2014 yılının ilk iki aylık dönemi sakin hareket etmeli hiçbir konuda acele enerji ile hareket etmeyin. Özelikli 1 Mart’a kadar olan dönemde aşk ve ilişkilerde ciddi adımlar atmayın. Evlenmek nişanlanmak ve görselliğinizi değiştirmek ve estetik operasyonlar için beklemede kalın. Venüs aşk ve flörtler evinizde geri giderken eski aşklar, güven problemleri, kıskançlıklar öne çıkabilir. İş ve kariyer hayatınız için yeni başlangıçlar 24 Nisan döneminde önem kazanırken, iş ilişkilerinizde daha da ciddiyet kazanacak. Maddi konular ve hayatın gerçekleri öne çıkabilir. Sağlıklı olmak ve yaşamak için mutlaka spor yapmayı ihmal etmeyin. Yeni iş ve yatırım planlarınızı gercekleştirmek için; 22/23/24/25 Mayıs tarihlerinde çok şanslı olacaksınız.

TERAZİ BURCU
“bazı Teraziler evlilik kararı alırken bazıları da ilişkilerini sonlandırabilirler…”
Sevgili Teraziler, aşk ve ilişkiler konusunda yeni yıldan çok umutlu olacaksınız. İlişkileriniz bir dargın, bir barışık sürse de, zorlandığınız stresli bir ilk yarı geçirseniz de umudunuzu hiç kaybetmiyorsunuz. 5 Mart-5 Nisan günlerinde aşk ve flörtler, yaşamın keyif veren yönleri yaşamınızda daha çok öne çıkacak.

21 mart itibari ile sosyalleşip dışarı çıkmak spor yapmak, hobi faaliyetlerine ağırlık vermek ön planda olacak. Öfke duyduğunuz eski sevgilinizden haber almanız ve “yeniden olabilir miyim?” diye sorgulamanız da olası. Süre giden ilişkilerde bazı Teraziler evlilik kararı alırken bazıları da ilişkilerini sonlandırabilirler. 24 Haziran-18 Temmuz günlerinde başarı görünüyor. Fikir, sohbetler ve teklifler öne çıkacak. İş ve kariyeriniz için seyahatler yapabilir, yurt dışına çıkabilir veya eğitim alabilirsiniz.

AKREP BURCU
“İlişkilerde duyarlılık ve bağışlayıcılık öne çıkıyor…”
Sevgili Akrep, yeni yılda artan sorumluluklarınızla giriş yapıyorsunuz. Özelikle değişen iş ve kariyer şartlarınız sizi paniğe sokmasın. 6 Nisan-3 Mayıs tarihleri aşk ve ilişkiler gündeminizin ana temasını oluşturabilir. Keyifli romantik zamanlar geçirmek sizin elinizde. İlişkilerde duyarlılık ve bağışlayıcılık öne çıkıyor. Sosyalleşip kalabalık ortamlarda olmak isteyeceksiniz. Hobi faaliyetlerine ağırlık veriyorsunuz. 21 Mayıs-23 Haziran günlerinde kendinizi daha tutkulu ve özgüvenli hissedeceksiniz. Bazı Akrepler kalıcı birlikteliklere adım atarken bazıları da ayrılık kararı alabilirler. Kendilerine yanlış olan aşkı ve arkadaşlığı hayatlarında barındırmayacaklar. 18 Temmuz-12 Ağustos günlerinde kendinizi daha duygusal ve sevgi dolu hissedeceksiniz.

YAY BURCU
“kalıcı birlikteliklere adım atacak ani birliktelik ve düzen kurma isteğiniz ön planda…”
Sevgili Yaylar, yeni senenin ilk 6 aylık süreci kendinizi daha tutkulu heyecanlı ve cesur hissedeceksiniz. Aşkta sürpriz birliktelikler yaşayabilirsiniz. Bazıları ilişkilerinde ikilemler ve kıskançlıklar da yaşayabilir. 24 Haziran-18 Temmuz günlerinde ilişkilerde iletişim ve hareketlilik hız kazanacak. Aşk ve ilişkiler gündeminizin ana temasını oluşturabilir. Aradığınız aşkı katıldığınız arkadaş davetlerinde, dernek faaliyetlerinde bulabilirsiniz. Bazı Yaylar kalıcı birlikteliklere adım atacak ani birliktelik ve düzen kurma isteğiniz ön planda olacak 12 Ağustos-4Eylül günlerinde duygularınızı çok daha tutkulu direkt ve göz önünde yaşayabilirsiniz. İş ve kariyer yaşamınızda hırs ve öfke sizin için yıl boyu tehlike, aman dikkatli olun! kırıcı olmayın.

OĞLAK BURCU
“sevginizi göstermekte zorluk yaşayabilir, ikilemde kalabilirsiniz…”
Sevgili Oğlaklar, yeni seneye burcunuzda gerilemekte olan venüs ve Plüto enerjisi ile giriş yapıyorsunuz.1 Şubat’a kadar aşk ve ilişkilerde ciddi adımlar atmayın. Evlenmek nişanlanmak ve görselliğiniz ile ilgili estetik operasyonlar yapmak için acele etmeyin. Venüs gerilerken yapılan estetik ve görsel değişimler başarılı sonuç vermez, bu nedenle beklemede kalın. 1 Şubat-5 Mart ve 11-31 Aralık günlerinde ilişkiler ciddiyet kazanabilir. İlişkilerde maddi konular ve hayatın gerçekleri öne çıkabilir. Sevginizi göstermekte zorluk yaşayabilir, ikilemde kalabilirsiniz. Yine de sosyalleşin; bazılarınız ayrılırken bazıları da tutkulu bir birlikteliğe başlayabilir. 6 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde ilişkilerde duyarlılık affedicilik ve romantizm öne çıkıyor. İkili ilişkilerde aşkta güzel haberler alabilir, sorunlara çözüm getirebilirsiniz. Bazılarınız da birlikteliklerini noktalamak zorunda kalabilirler. 29 Mayıs-23 Haziran günlerinde Maddi konular ve girişimleriniz başarılı sonuçlanıp size mutluluk getirecek.

KOVA BURCU
“özgürlüğü savunan bazı kovaların hayata bakışları değişiyor…”
Sevgili Kovalar, yeni seneye oldukça sosyal ve her konuda kalıcı olma enerjisi ile adım atıyorsunuz. Özgürlüğü savunan bazı kovaların hayata bakışları değişiyor. Gezegenlerin acısı ve yeni senenin ilk güneş tutulması boğa burcunda gerçekleşirken 29 Mayıs-23 Haziran günlerinde aile yuva kurmak istekleriniz artabilir. 23 Haziran-18 Temmuz aşk yaşamı ve flörtler bir ay boyunca öne çıkıyor. Sosyalleşin, iletişime geçin, tiyatroya sinemaya spora gidin. Hobi faaliyetlerine ağırlık verin. İlişkilerde hareketlilik tutku ve heyecan atıyor. Maddi istekleriniz arzuladığınız gibi elinize geçiyor. 16 Temmuzda Jüpiter’in aslan burcuna geçiş yapmasıyla birlikte 1 yıl boyunca, aşkı romantizmi tüm yoğunluğuyla yaşayabilirsiniz. Size şans getirecek bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Süre giden ilişkilerde evlilik ve nişan kararı alınabilir. Sağlığınıza yıl boyu önem verin.

BALIK BURCU
“istemesiniz de dikkatleri üzerinize çekeceksiniz…”
Sevgili Balık, sizler 2014 yılından çok şey bekleyeceksiniz ve istediğiniz her şeye odaklı olacaksınız.1 Ocak-17 Temmuz günleri boyunca aşk ve ilişkilerden yana şansınız oldukça iyi. Görselliğinize önem verin, spora gidin. Yılın ilk Merkür gerilemesi burcunuzda gerçekleşiyor. 7 / 28 Şubat anlaşma ve sözleşmeler yapmak için doğru bir zaman değil yarım kalan işlerinizi yapmak ve tamamlamak adına çok şanslı olacaksınız. Daima yaşam enerjinizi artıran ortam ve faaliyetlerde olmaya önem verin. Ruh sağlığınız için hobi faaliyetlerine ağırlık verin. 6 Nisan-3 Mayıs günlerinde çekiciliğiniz ve popülerliğiniz artacak. Kendinizi daha duygusal ve sevgi dolu hissedeceksiniz. Dış görünümünüzü giyiminizi değiştirin, çevresel ilişkilerinize önem verip sosyalleşin. İstemesiniz de dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. İlişkilerde duyarlılık affedicilik ve romantizm öne çıkıyor. İkili ilişkilerde aşkta güzel haberler alabilir, sorunlara çözüm getirebilirsiniz. 18 Temmuz-12 Ağustos günlerinde aşka sevgiye yönelik fikir ve sohbetler teklifler öne çıkacak. İlişkinizde duyarlı ve koruyucu tarafınız öne çıkacak. Maddi istekleriniz artıyor, kazancınız artacak.

Vay Canına! Eskiden Anadolu’da bir eve taşınıldığı zaman, mekana kedi bırakılır ve kedinin sabit durduğu yer yatak odası yapılırmış. Kediler manyetik alanı çok iyi algılarmış, pozitif oldukları için insandaki negatif enerjiyi alırlarmış.

Sevilay Acar / sevilayacara@gmail.com  / twitter/ sevilayacarr

Önceki İçerikBeş Harflilerin Silahı: FEMEN Feminizme Bir Bakış – 2
Sonraki İçerikÇölde Liderlik Dersleri
Öğrenim Üyesi / Okur- Yazar. En büyük deneyimim çocukluğumda oynadığım oyunlar ve kurduğum hayaller oldu. Her ne yapıyor olursam olayım, iki etken her zaman yolumu belirler: hayaller ve dualar. Çocuk merakı ve heyecanıyla öğrenmeye çalışıyor, okuyor, yazıyorum. Babalardan Babalara adlı bir röportaj kitabım var. Babaların ayak izlerinden oluşan ve hikayeleriyle iç dünyaya yolculuk yaptıran bir kitap olduğunu düşünüyorum. Yolculuğu seviyorum çünkü her şeyin yolda şekillendiğine inanıyorum. Bu yolda en çok da öğrenciyim; kapsayan, içine alan, öğrendikçe çoğalan ve var olan. Karşılaştıklarımı, hissettiklerimi, öğrendiklerimi yazarak paylaşmaya çalışıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz