Bir Çağın Sonu mu Gerçekten?

Bunu anlamak için bu çağda sadece yaşamamız yetmez. Yaşarken görme, anlama yetilerimizi daha açık tutarak, bugüne dek yaşadıklarımızı, kendi kişisel tarihimizi düşünerek, yaşam yolculuğumuzu gözlemleyelim. Ne zaman, neleri farklı yaşadık, farklı hissettik? Sorularının yanıtlarını bulalım.
Davranış Bilimleri Uzmanı Judi James’in bir sözü dikkatimi çekti, diyor ki “Mutlu olduğunuz zamanlarda bütün dünyanın çok daha güzel göründüğünü hiç hissettiniz mi? Oysa sizin bakış açınız dışında gerçekte hiçbir şey değişmemiştir.”

yaseminsungurNe dersiniz? Yaşadığımız durumlarla ilgili bakış açımızı belirleyen o an içinde bulunduğumuz duygu halimiz mi? Lütfen bu sorunun yanıtını sesli olarak verin…

Benim cevabım: Evet :) Mutlu ya da üzüntülü ya da öfkeli olmamız o anda yaşadığımız durumlara bakışımızı etkiliyor ve tepkimizi geliştiriyor. Peki mutlu, üzüntülü veya öfkeli olmamızı etkileyen nedir? Seçimlerimiz… Güzel ve olumlu bir dünyada yaşamak için günlük, anlık seçimlerimiz konusunda en belirleyici olan bizim duygu durumumuz. Duygularımızı dinlemeyi, gözlemlemeyi, deneyimsel olarak üzerinde çalışmayı öğrenelim. O zaman kendimizi merkezine koyduğumuz dünyamızda yüzde yüz kendi seçimlerimizle ve duygularımızla yaşarız.

Biz Martı dergisine gönül verenler inanıyoruz ki; “gelişim, birlikte, ben, sen, biz, hepimiz” birlikte olursa daha güzel bir dünya olur. İnanıyoruz ki; “gelişim, bedensel, algısal, bilişsel, duygusal, ruhsal, sosyal” her yönden olursa, mutlu ve kendi ile barışık insan bu dünyayı güzelleştirir.

Şu anda okuduğunuz Martı dergisi online okunabilen, dijital ortamda bir e-dergi.
Tam bir yeni medya ürünü. Sosyal medyada, Facebook ve Twitter’da paylaşılan ve takip edilen bir dergi. Dergimiz bireyin yaşamında var olan tüm konulara dokunuyor. Sağlıklı, huzurlu, dengeli ve mutlu bir yaşam için, sürekli ve bütünsel gelişim için olumlu içerik geliştiriyor.

Bize katılın, sevgiyle nefes alın, konuşun, adım atın, paylaşın ve farkı görün…

Önceki İçerikSorunlar, Aslında Bulunmayı Bekleyen Çözümlerdir
Sonraki İçerikMartı 3 yaşında :)
Yıllar önce okul dönemimin bittiğini söyleseler de ben hayatın tutkulu bir öğrencisi ve seçip aldıkları, özünden kattıkları ile sen izin verirsen ben bir rehber. Ben bir Özgür Martı. Ben bir düşleyen. Kanatlarım ile gelişime, paylaşıma ve değişime keyifle uçarım. İçimizde yaşayan gerçek Martı Jonathan’lara ulaşmak için MartiDergisi.Com’u uçurdum. Şimdi hep birlikte uçuyoruz. Kitapdaşlarımla birlikte Kitap ile Sohbet ederim ve onları İstanbul Oyuncak Müzesin de baş konuk olarak ağırlarım. Oyun oynamayı bırakmadım. Hayatı kelimeler ile anlatmayı, yazmayı ve onların büyüsüne kapılıp Yaz(ı) Kamplarımı keşfe dönüştürmeyi bilirim. Harekete Geçmeyenleri enerjimle uyandırırım. Sevgiyle nefes alıp, şiirle güne başlarım. Aşk ile Can oğlum ve Ceren kızımla, evrende hayat bir başka güzel. Şükür...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz