Yeni Başlangıçlar

Zorlu bir koşuşturmaca, verilen mücadele ve sınav stresinin ardından üniversite hayatının kapıları aralanır. Yepyeni bir dönem başlar. Bu yeni döneme merhaba diyen heyecanlı bir ilköğretim öğrencisinin hedef ve beklentilerini, sizlerle paylaşmak istedik.

Elif Gözükara – Hasan Şadoğlu İlköğretim Okulu, 2. Sınıf Öğrencisi.

Okul, senin için ne demek ? Okul hayatından ne bekliyorsun?
Okul benim için, güzel şeyler demek. Öğretmenler, arkadaşlarım… Bunlar aklıma geliyor.

Okulda neler yapmak istiyorsun? İleride neler yapmayı düşünüyorsun?
Güzel bir okul kazanmayı planlıyorum ve planladığım şeyler güzel gitsin istiyorum. Mesela Galatasaray gibi büyük bir okulu kazanmayı çok istiyorum. Okulda başarılı bir öğrenci olmayı istiyorum. Derslerin dışında, teneffüslerde de arkadaşlarımla birlikte güzel vakit geçirmek istiyorum.

Bir günün nasıl geçiyor? Bir gün içinde casino online neler yapıyorsun?
Okulda olduğum günler, en geç 18:30’da evde oluyorum. Okuldan sonra dersim varsa,dersimi yapıyorum. Boş vaktim olursa, televizyon izliyorum. Ardından bilgisayara bakıyorum. Sonra da yatıyorum. Okul olmadığı günler, daha çok annemle bir yerlere gidiyoruz, geziyoruz, dolaşıyoruz. Böyle vakit geçiriyorum.

Boş zamanlarını nasıl değerlendiriyorsun?
Boş zamanlarımda bilgisayar oynuyorum , televizyon izliyorum , annemle birlikte dışarı çıkıyoruz. Bazen teyzemlerde vakit geçiriyorum.

Kitap okuyor musun? Daha çok nasıl kitapları okumayı seviyorsun?
Kitap okumayı çok seviyorum. Modern ya da klasik türde değil de, başka türlerden kitapları seviyorum. Yani güzel ve çalışkan bir kızın hayatını anlatan kitaplar olabilir.:) Sevdiğim kitaplardan birinin adı, Küçük Kara Balık. Bu kitabı bana ana sınıfı öğretmenim almıştı. Yazarını hatırlamıyorum.

Bilgisayarda nasıl vakit geçiriyorsun? Hangi oyunları oynuyorsun?
Bilgisayarda en çok Stardoll oynamayı seviyorum. Msn’ ime de bakıyorum.

Büyüyünce ne olmak istiyorsun? Neden?
Büyüyünce sınıf öğretmeni ya da mühendis olmak istiyorum. Sınıf öğretmenliğini istiyorum, çünkü öğretmenlerim beni seviyor; ben de öğretmenlerimin yaşattığı bu duyguyu ileride başka çocuklara yansıtmak istiyorum ve insanlara yeni bir şeyler öğretmek istiyorum. Mühendis olmak da istiyorum, çünkü, kendime güveniyorum, akıllıyım ve bu işi yapabileceğimi düşünüyorum.

Önceki İçerikAvrupa’nın Batı Yakası: Portekiz
Sonraki İçerikYeni Olanın Büyüsü
1981 İstanbul doğumlu, İstanbul aşığı olan bir İstanbullu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halka İlişkiler ve Reklamcılık Lisans, Marmara Üniversitesi Medya Ekonomisi Yüksek Lisans mezunu. Editörlük ve kurumsal iletişim alanlarında üç yıl çalıştıktan sonra, insan kaynaklarına yöneldi, 12 yıldır profesyonel anlamda bu alanda çalışıyor. Çok klişe olacak belki ama “Çocukluğundan beri yazıyor” Ortaokul ve lise yıllarında yazıyla ilgili tüm il düzeyi yarışmalarda önemli dereceler kazandı. Üniversitede TÜHİD’in düzenlediği sosyal sorumluluk temalı yarışmada ekip arkadaşlarıyla “Genç İletişimciler” dalında Altın Pusula ödülünü aldı. Yazmayı bırakmadı. Sabah, Akşam gibi gazetelerde belirli dönemlerde yazıları; Kariyer.net’in blog sayfasında makaleleri yayımlandı. 2011’de Yasemin Sungur ile yolları kesiştiğinden beri Martı’da “Alternatif İK Sözlüğü”nü hazırlıyor. Bunun yanı sıra gündemle ilgili haber yazıları, röportajlar, farklı yazı dizileri üzerine yazmaya devam ediyor. MARTIDAŞ olmayı çok seviyor. Yeni projesi için yakında harekete geçecek ve bu yüzden çok heyecanlı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz