Fütüristler Derneği’nin Yeni Başkanı Murat Şahin Oldu

Fütüristler Derneği’nin yeni Başkanı SecureDrive & Orijinal Şirketleri Kurucu Ortağı Murat Şahin oldu. 2005 yılından bu yana sosyal ve iş yaşamının gelecekte nasıl şekillendirileceğine dair öngörülerde bulunan Fütüristler Derneği’nin son genel kurulunda yapılan seçimlerde Murat Şahin, bayrağı Ufuk Tarhan’dan devraldı. Genel kurulda başkan yardımcılığına Türk Telekom Uluslararası Kurumlar Grup Temsilcisi Dr. Mustafa Aykut seçilirken, Genel Sekreterlik görevine ise Siemens A.Ş. Sağlık Sektörü Bilgi Teknolojileri İş Birimi Yöneticisi Dr. Alper Alsan getirildi. Cem Tarık Yüksel, Galya Frayman Molinas, Burak Aydın, Temel Aksoy, Mehmet Nuri Çankaya’nın yönetim kurulu üyesi olarak belirlendiği Fütüristler Derneği Genel Kurulu’nda denetim kurulu üyeleri ise Can Vuran, Işık Aydın Deliorman ve İsmail Haznedar oldu. Derneğin gençlik komitesi başkanlığına ise Fatma Çalışkan getirildi.
 
Fütüristler Derneği Başkanı Murat Şahin, fütürizmin sürdürülebilir kalkınmayı ve daha iyi bir gelecek için insanlığı hazırlayan bir platform olduğunu hatırlatarak, yeni yönetimle birlikte fütürizmin farkındalığını daha da artıracaklarını ifade etti. Değişmezlerin değiştirilebileceğine inanan insanların gün geçtikçe arttığını anlatan Şahin “Dünya son 20 yılda çok değişti ve yaşam 200 kez daha hızlandı. Özellikle online platformdaki değişiklikler devrimlere dönüşüyor. Ülkeler, şirketler değişiyor, devriliyor. Tüm bu değişim arkasında “iyi gelecek” inancı ve bilinci yer alıyor. Fütüristler Derneği bu bilince sahip insanlarla her geçen gün büyüyor” diye konuştu.

Fütüristler Derneği’nin üye sayısının 500’ü geçtiğini belirten Murat Şahin, üyelerin önemli bir bölümünün üniversite öğrencileri olduğunun altını çizdi. Söz konusu üye profili ile konusu gelecek olan bir derneğin, geleceğe daha umutlu baktığını vurgulayan Şahin, Fütüristler Derneği’nin gelecek iki yılda Futurist Shuffle, Fütürizm Okulu, Tekno Kadın, Gelecek Durum Endeksi gibi faaliyetlerine devam edeceğini söyledi. Üniversitelerde bulunan fütürizm kulüplerinin sayısının hızla artıracaklarını, Ankara Şubesi tarafından hazırlanan ve bir TV kanalında yayımlanan “Geleceğe Bakış” programını daha geniş kitlelere tanıtmayı planladıklarını anlatan Murat Şahin, yeni yönetimin en önemli hedefinin ise uluslararası tanınırlıkta, fütürist bir organizasyona ev sahipliği yapmak olduğunu söyledi.

Önceki İçerikMutluluk mu?
Sonraki İçerikPanta Rhei – Her Şey Akar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz