EKAV’dan Yeni Nesil Bir Sergi: New Generation 2, 10 Mayıs – 3 Haziran 2016

New Generation 2

10 Mayıs – 3 Haziran 2016

KARMA SERGİ

Küratör: YALÇIN BİLGİN

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, 1991’den bu yana üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerinde okuyan ve farklı disiplinlerde başarı gösteren öğrencilere burslar vererek Türkiye’deki sanat eğitimine büyük destek veren kurumların arasında yer alıyor. EKAV Vakfı kuruluşu olan Ekavart Gallery, ilki geçen sene düzenlenen ve bu yıl da 20 genç sanatçının eserlerinden oluşan “EKAV-ARTIST New Generation 2” isimli sergisine 10 Mayıs – 3 Haziran 2016 tarihleri arasında ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyor.

ekavartist2

Serginin küratörlüğünü, yurtiçi ve yurtdışındaki özgün çalışmalarıyla adından söz ettiren eski bursiyerlerden Yalçın Bilgin üstleniyor. Bu sergide çalışmalarıyla yer alan bursiyerlerden Karis Deniz 22. Altın Koza Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda en iyi deneysel film ödülünü almıştır. Dilara Mataracı Makedonya, Slovenya ve Hindistan’da düzenlenen uluslararası resim yarışmalarında 8 kez dünya birinciliği kazanmıştır. Ceyhun Topçu Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünde araştırma görevlisi olarak görev yapmakta ve çalışmalarına devam etmektedir. Funda Caner 2013 yılında onur öğrencisi olarak mezun olmasının yanı sıra Sakıp Sabancı Başarı ödülüne layık görülmüştür. Bursiyerlerin bu başarıları EKAV’ı onurlandırmıştır.

45C-6e-20160404155709

Ülke genelindeki Güzel Sanatlar Fakültelerinden mezun ve hala eğitimine devam etmekte olan; resim, heykel, tasarım ve video gibi farklı disiplinler üzerine yoğunlaşan 20 genç sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan “EKAV-ARTIST New Generation 2” sergisinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden; Sezer Arıcı, Yalçın Bilgin, Funda Caner, Karis Deniz, İpek Emek, Tayfun Gülnar, Özge Kahraman, Caner Kaplan, Sefa Karakuş, Özge Kul, Dilara Mataracı, Ceyhun Topçu, Kağan Toros, Nuri Yıldız, Harran Üniversitesi’nden; Sevda Alat, Duygu Özkan, Muhsine Polat ve Hadice Sevdiren, Anadolu Üniversitesi’nden; Cihan Ersoy, Gazi Üniversitesi’nden; Fatma Avcılar’ın çalışmaları yer alıyor.

Sefa Karakuş_Isimsiz_Tuval-uzerine-yagliboya_150x120cm_2016

* EKAV Vakfı her geçen gün daha da büyüyerek ve zenginleşerek “Sanat Geliştirir, Sanat İyileştirir, Sanat Birleştirir” sloganıyla ülkemizin kültür platformlarına ayna tutan etkinlikleri, sanatçılar ve sanata gönül vermiş tüm sanatseverlerle paylaşarak ve destek olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ekavart Gallery, EKAV Vakfı kuruluşudur. Etkinliklerden elde edilen gelir, sanat dalında eğitim gören bursiyerlerimize aktarılarak geleceğin sanatçılarına destek olmaktadır.

Yalçın Bilgin_Kozmik-Kristal_Keten-tuval-uzerine-karisik-teknik_100x100cm_2016

Sergiyi Türkiye’nin ilk online sanat televizyonu www.ekavart.tv’de izleyebilirsiniz.

SERGİ                             : “EKAV-ARTIST New Generation 2”

AÇILIŞ                            : 10 Mayıs Salı, 18:00

MEKAN                         : Ekavart Gallery

ZİYARET SAATLERİ     : Pazartesi – Cuma 11:00-18:30 / Cumartesi 12:00-18:30

Önceki İçerikMariah Carey ve Sweet Sweet Fantasy Turnesi
Sonraki İçerikİş Yerinde Fermente Haller

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz