Çocuklar Gülsün Diye Derneği 12. Anaokulunu Manisa’da Açtı

Sanatçı Gülben Ergen’in okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla kurduğu ve Başkanlık görevini yürüttüğü Çocuklar Gülsün Diye Derneği; Trabzon, İstanbul, Mardin, Tokat, Erzurum, Van, Sinop, Hatay, Sivas, Zonguldak ve Aydın’ın ardından, 12. anaokulunu Manisa’da açtı.

Manisa Horozköy’deki okulun tüm yapımı üstlenen Josh Wax A.Ş. aynı zamanda okulun bahçesine bir de oyun parkı yaptırdı.

çocuklar gülsün diyeYaklaşık 100 çocuğa okul öncesi eğitim olanağı sağlayacak olan anaokulunun açılış töreni, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen, Başkan Yardımcısı Elvan Oktar’ın yanı sıra; Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz ve Johnson Wax Genel Müdürü Ahmet Cüneyt Baktır’ın katılımıyla gerçekleşti.

Diğer okul açılışlarından farklı olarak Manisa’ya Ergen çocuklarıyla birlikte geldi. Ergen: Çocuklarıma en başından beri aşılamıştım. Çocuklar Gülsün Diye okul açılışları, Çocuklar Gülsün Diye toplantılarına gidiyorum diyorum. Onlar bunun farkındalar bugün de buraya getirip somut olarak görmelerini istedim. Benim çocuklarımın ne imkânı varsa diğer çocuklar da aynı imkanda eğitim almalı” dedi. Okulu Manisa Halkına Emanet Etti !

Minik anaokulu öğrencilerinin gösterileri sonrasında açılış konuşması yapan Gülben Ergen: “Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin 12. anaokulunu açmaktan gurur duyuyorum ve anaokulunu sizlere emanet ediyorum, iyi bakacaksınız değil mi?“ diyerek tüm halkı okula sahip çıkmaya çağırdı.

Ergen’in ardından konuşma yapan Johson Wax Genel Müdürü Ahmet Cüneyt Baktır “Bugün burada olmaktan çok mutlu olduklarını söyledi ve Gülben Ergen’e böyle bir projeyi başlatmış olmasından dolayı teşekkürlerini iletti.

Açılış konuşmaları ardından tüm katılımcılar birlikte okulun içini gezdiler. Ergen okulun tüm detaylarını tek tek kontrol ederken Manisa Valisi Okulu çok beğendiğini ve emanetlerine çok iyi bakacaklarını söyledi.

çocuklar gülsün diye2

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Dernek, sponsorları ve bağışçılarının desteğiyle, yeni okullar açarak okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak için çalışıyor.

Bu projeye destek olup bir tuğla da siz koymak istiyorsanız;

Garanti Bankası Şube Kodu : 1314

TL IBAN NO : TR22 0006 2001 3140 0006 2222 22

USD IBAN NO : TR76 0006 2001 3140 0009 0222 22

EUR IBAN NO : TR49 0006 2001 3140 0009 0222 23

1 Kısa mesaj 5 TL+2 SMS değerindedir
Derneğin tüm faliyetleri hakkında detaylı bilgiye www.cocuklargulsundiye.org adresine tıklayarak veya iletisim@cocuklargulsundiye.org adresine mail atarak öğrenebilirsiniz.

çocuklar gülsün diye3

Önceki İçerikSahnedeki Sihirli Peri Tozları…
Sonraki İçerikVizyon ve Dubai

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz