Çanakkaleli Çocukların Yüzü Güldü…

Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği 13. anaokulunu geçtiğimiz hafta Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde açtı.  Çocuklara modern bir eğitim ve oyun ortamı sunan anaokulu, 19 Mart’ta yapılan açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlandı.

çocuklar gülsün diye1Çocuklar Gülsün Diye Derneği hedeflerinin; Türkiye’de daha çok çocuğun okul öncesi eğitim almasına katkı sağlamak olduğunu ve 13. anaokulunu Çanakkale ilinin Eceabat ilçesinde açmaktan mutlu olduklarını iletti. Daha önce Trabzon, İstanbul, Mardin, Tokat, Erzurum, Sinop, Hatay, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas ve Manisa’da anaokulları açan Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 13. anaokulunun açılışını 19 Mart 2013 Salı günü Dernek Başkanı Gülben Ergen, Başkan Yardımcısı Elvan Oktar ve Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’nın katılımıyla gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Gülben Ergen yaptığı açılış konuşmasında,  “Çanakkale Eceabat’ta 13. anaokulumuzu açmanın mutluluğunu yaşıyorum ve derneğimiz adına bu okulu bütün Eceabatlılara emanet ediyorum. Unutmayın, iyi bir geleceğin temelleri okul öncesinde atılıyor. Umuyorum ki miniklerimiz bu okul sayesinde daha iyi eğitim alacak ve bu okuldan belki de Mustafa Kemaller, Zübeyda Hanımlar çıkacak.”dedi.

Osanmaz Ailesi : “Desteğimiz Devam Edecek”

Okulun yapımına katkı sağlayan Osanmaz Ailesi de açılışta yer aldı. Osanmaz ailesinin fertleri daha önce anne ve babalarının adına okul yaptırmış ve bu okulu da babaanneleri Elif Osanmaz adına yaptırmaktan gurur duyduklarını, derneğe olan desteklerinin devam edeceğini ilettiler.

Çanakkale Çocuklar Gülsün Diye Elif Osanmaz Anaokulu’nun öğrencileri bugün için özel hazırladıkları gösterileriyle tüm herkesi kendilerine hayran bıraktılar. Gülben Ergen’in Uçacaksın şarkısını farklı şekilde yorumlayan öğrenciler Gülben ablalarına destekleri için teşekkür etmeyi unutmadılar.

Açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan okul, 100 öğrenciye okul öncesi eğitim olanağı sunacak kapasiteye sahip. Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Dernek, sponsorları ve bağışçılarının desteğiyle gelecek eğitim-öğretim döneminde hizmete girmek üzere yeni okullar açmaya hazırlanıyor.

çocuklar gülsün diye2 çocuklar gülsün diye3

çocuklar gülsün diye4

Bütün Bunlar Niye ? Çocuklar Gülsün Diye…

Siz de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına destek olmak için;

SMS gönderebilir,

“CGD” yazıp aşağıdaki numaralara SMS göndererek 5 TL katkıda bulunabilirsiniz.

Çocuklar Gülsün Diye ürünlerinden satın alabilirsiniz:
Ürünlerimize ulaşabileceğiniz web adresi:
http://www.cocuklargulsundiyedukkani.com

Ürünlerimizi ayrıca D&R mağazalarında da bulabilirsiniz.

hatlar

(5 TL+2 SMS olarak ücretlendirilmektedir.)

banka bilgi

Önceki İçerikYemekte Özgürlük – Finger Food
Sonraki İçerikYeşil Soslu Izgara Tavuk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz