Küçük Mucizeler Dükkânı

Çoktandır ayrı kaldığımız soğukların artık iyiden iyiye kendilerini hissettirdikleri şu günlerde, okuyunca, sıcacık bir odun sobasının başında, mis kokulu bir çay içiyormuşçasına, duygularınızı ısıtacak bir kitap ararsanız, Küçük Mucizeler Dükkanı’na buyurun.

Eğer inanıyorsanız mucizelere, işte size inancınızı daha da güçlendirecek nedenler. Yok, “Mucize de neymiş!” diyenlerdenseniz, işte size fikrinizi değiştirecek nedenler.

Hepsi Küçük Mucizeler Dükkanı’nda sizleri bekliyor. Her ne şekilde olursa olsun, karlı çıkacak sizsiniz.

Debbie Macomber’ın anlatımı çok samimi, yazı dili gayet sade, kahramanları hemen her yerde karşılaşabileceğimiz insanlar. Belki de, bu yüzden onların yaşadıkları çok tanıdık geliyor okurlara.

Okunması çok rahat bir kitap. Yorgunken, kırgınken, kızgınken hatta, elinize alıp bir kaç sayfa okuduğunuzda, rahatladığınızı, içinizi filizi bir umut kapladığını farketmeniz içten bile değil. Küçük Mucizeler Dükkanı ümitli bir kitap.

Romanda birbirine benzemeyen dört kadının, bir örgü kursunda kesişen yolları anlatılıyor. Bu kadınlar apayrı sosyal çevrelerden gelen, farklı yaşlarda, bambaşka hikayelere sahip de olsalar, örgü örmek gibi ortak bir amacın sayesinde, zamanla birbirlerine hoşgörülü davranmayı ve dost olabilmeyi başarıyorlar.

Küçük Mucizeler Dükkanı’nın sahibi Lydia Hoffman, gençlik yıllarını hastanelerde geçirmiş, hayatını yaşayamamış, aşktan korkan bir kadın. Kendisine kalan mirasla bir tuhafiye dükkanı açıp, burada örgü dersleri vererek, hayata yeniden tutunmaya çalışıyor.

Öğrencilerinin en yaşlısı zengin bir kadın olan Jacqueline Donovan. Otoriter bir kadın olan Jacqueline , kocasıyla uzun zamandır göstermelik bir evlilik sürdürmekte. Çok bağlı olduğu oğlunun onun istemediği bir kızla evlenmesiyle büyük bir hayal kırıklığına uğramış. Gelininin bebek beklediğini öğrenince, torununu kendi terbiye edip yetiştirmeye karar veriyor ve ona bir şeyler örmek için katılıyor örgü kursuna.

Yürüyüşe çıktığı bir gün yolu Küçük Mucizeler Dükkanı’na düşen Carol Girard yıllardır çocuk sahibi olmak için uğraşan fakat bunu başaramayan bir kadın. Bu dükkanın ona şans getireceğine inanıyor ve kursa katılıyor.

En genç öğrenci Alix Townsed ise, sorunlu bir ailede büyümüş, mutsuz bir çocukluk geçirmiştir. Ev arkadaşı çantasına uyuşturucu koyunca, kamu cezası alan genç kız, bu örgü kursu sayesinde cezasını ödeyebileceğini düşünerek kursa katılıyor.

Öğrenciler, bebek battaniyesi örmeye başlıyorlar ilk olarak ve o battaniye her birinin hayatına sürprizler katıyor. Onları mucizelerin her an yaşamımıza misafir olacaklarına inandırıyor. Merak edenler için, bu sihirli battaniyenin tarifi, kitabın sonunda yer alıyor. Belki siz de örmek ve mucizelerine tanıklık etmek istersiniz…

Yazar: Debbie Macomber
Çevirmen: Ozan Aydın
Sayfa Sayısı: 480
Dili: Türkçe
Yayınevi: Martı Yayınları

Aytül Bingöl

Önceki İçerikZühtü Amcayla Mihrimah Sultan Yolculuğu
Sonraki İçerikBotanikte Cam Şaheserler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz